Mike Tyson

Mike Tyson

   

Mike Tyson Kimdir? Mike Tyson Boyu Kaç? Mike Tyson Kaç Kilogram? Mike Tyson nereli? Mike Tyson Kaç yaşında? Mike Tyson Vücut ölçüleri. Mike Tyson’in hayatı. Mike Tyson hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Mike Tyson Boyu Kaç?

Mike Tyson boyu 178 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Dan Bilzerian

Mike Tyson Kaç Kilo?

Mike Tyson 100kg ağırlığındadır.

Mike Tyson Sıkleti Nedir?

Mike Tyson sıkleti Ağır Sıklettir

Mike Tyson Nereli?

Mike Tyson Amerikalıdır.

Mike Tyson Doğum Tarihi Ne Zaman?

Mike Tyson 30 Haziran 1966 tarihinde doğmuştur.

Mike Tyson Kaç Yaşında?

Mike Tyson 57 yaşındadır.

Mike Tyson Takma Adları Nelerdir?

Mike Tyson takma adları: Kid Dynamite, Iron Mike ve The Baddest Man on the Planet

Mike Tyson Tam Adı Nedir?

Mike Tyson Michael Gerard Tyson’dır.

Mike Tyson Skoru Nedir?

Mike Tyson skoru 44’ü nakavt olmak üzere 50 galibiyet, 5’i nakavt olmak üzere 6 yenilgidir.

Mike Tyson Biyografisi ve Hayatı

Mike Tyson, tam adı Michael Gerard Tyson, takma adı Iron Mike(Demir Mike) 30 Haziran 1966’da Brooklyn, New York, U.S.’de doğdu. 20 yaşında kırılması çok güç olarak tarihin en genç ağır siklet dünya boks şampiyonu oldu. Tyson’a erken yaşlarında kaba tabirle “sokak serserisi” diyebilirdik oldukça fazla kavgaya karışıyordu. Nitekim reform okulunda sosyal hizmet uzmanı Bobby Stewart onun boks yeteneğini ve potansiyelini keşfetti ve Tyson amatör olarak dövüşmeye başladı. Amatörlük kariyeri 24-3 ile sonuçlandı ve 1985’te henüz 19 yaşında profesyonel oldu.

İlgini Çekebilir!  Anthony Joshua

Ağır siklet boksörlere oranla daha kısa olan Tyson bu negatifi pozitife çevirmeyi başardı. En önemli özelliği ise agresif açılışı ve güçlü bacakları oldu. 1986’da Trevor Berbick ile şampiyonluk maçına çıktı ve Berbick yalnızca 2 raunt dayanabildi. Tyson tarihin en genç dünya şampiyonu olmuştu. Tyson devam eden 1 sene içinde WBC, WBA ve IBF kemerlerine sahip oldu. 1990’da ise birçok boks severi üzen bir olay yaşandı ve Tyson, James Douglas’a 10.rauntta teknik nakavtla kaybetti. Bundan sonraki birkaç sene onun için oldukça kötü geçti. 1992’de bir güzellik yarışmacısına tecavüz etmekle suçlandı ve hapsi boyladı.

Dönüşü 1996’da oldu ve Evandar Holyfield ile çarpıştı. Ancak Tyson 11. Rauntta yine bir teknik nakavt ile dövüşü kaybetti. Rövanş maçında rakibinin kulağını ısırdı ve hem diskalifiye oldu hem de boks lisansını kaybetti. Açıkça Tyson’un agresif tavırları devam etti ve 2000’de boksa tekrar başladığında hakem maçı bitirmesine rağmen yumruklarına devam etti ve hakemi sakatladı.

İlgini Çekebilir!  Jaco de Bruyn

Tyson’un tavırları hayatının devamında onun tekrardan hapse girip çıkmasına yol açtı. Son maçını 2003’te yaparak boksu bıraktı. Tyson boks kariyerinin ardından birçok dövüş filminde oynadı ve aktörlük kariyeri başlamış oldu. Bizce paraya ihtiyacı varmış gibi geldi ki 54 yaşında (29 Kasım 2020) Roy Jones ile bir gösteri maçına çıktı ve 154 milyon TL kazandı. Velhasıl harika bir boks kariyeri tavırları olmasaydı kusursuz olabilirdi ancak tüm bunlar birçok insanın en iyi olarak onu görmesine engel değil.

Mike Tyson Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir