Sugar Ray Robinson

Sugar Ray Robinson

   

Sugar Ray Robinson Kimdir? Sugar Ray Robinson Skor? Sugar Ray Robinson Sıklet? Sugar Ray Robinson Boyu Kaç? Sugar Ray Robinson Kaç Kilogram? Sugar Ray Robinson nereli? Sugar Ray Robinson Kaç yaşında? Sugar Ray Robinson Vücut ölçüleri. Sugar Ray Robinson’in hayatı. Sugar Ray Robinson hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

İçindekiler
İlgini Çekebilir!  Mısra Bayındır (misrapower)

Sugar Ray Robinson Boyu Kaç?

Sugar Ray Robinson boyu 180 santimetredir.

Sugar Ray Robinson Kaç Kilo?

Sugar Ray Robinson 73kg ağırlığındadır.

Sugar Ray Robinson Sıkleti Nedir?

Sugar Ray Robinson sıkleti Orta Sıklet,Hafif-Ağır Sıklettir.

Sugar Ray Robinson Nereli?

Sugar Ray Robinson Amerikalıdır.

Sugar Ray Robinson Doğum Tarihi Ne Zaman?

Sugar Ray Robinson 3 Mayıs 1921 tarihinde doğmuştur.

Sugar Ray Robinson Kaç Yaşında Ölmüştür?

Sugar Ray Robinson 68 yaşında ölmüştür.

Sugar Ray Robinson Ölüm Tarihi?

Sugar Ray Robinson 12 Nisan 1989 tarihinde ölmüştür.

Sugar Ray Robinson Tam Adı Nedir?

Sugar Ray Robinson Walker Smith Jr.’dır

Sugar Ray Robinson Skoru Nedir?

Sugar Ray Robinson skoru 109-19-6.

İlgini Çekebilir!  Torrie Wilson

Sugar Ray Robinson Biyografisi Ve Hayatı

Sugar Ray Robinson, kilo başına tüm zamanların en büyük boksörü olarak kabul edilir. Hafif sıkletten orta sıklete kadar beş ağırlık sınıfında dünya şampiyonluğu kazandı ve 51 nakavtla 109-19-6 gibi inanılmaz bir rekor elde etti.

Robinson, 1921’de Detroit, Michigan’da Walker Smith Jr. olarak doğdu. 12 yaşında amatör olarak boks yapmaya başladı ve kısa sürede ülkedeki en baskın dövüşçülerden biri oldu. 69’u nakavt olmak üzere arka arkaya 85 amatör dövüş kazandı.

Robinson, 1940 yılında profesyonel oldu ve hızla yükseldi. 1946’da ağır sıklet unvanını kazandı ve 1951’de orta sıklete geçmeden önce altı kez savundu. Bölümdeki ilk dövüşünde orta sıklet unvanını kazandı ve beş kez savunmaya devam etti.

Robinson, 40’lı yaşlarına kadar yüksek seviyede dövüşmeye devam etti. 1960 yılında altıncı kez orta sıklet unvanını kazandı ve 1965’te emekli olmadan önce iki kez savundu.

İlgini Çekebilir!  Elon Musk

Robinson’un 109-19-6’lık kariyer rekoru, boks tarihindeki en etkileyici rekorlardan biridir. Ayrıca orta sıklet bölümünde (40) çoğu kariyer nakavt rekorunu elinde tutuyor.

Robinson, inanılmaz boks becerilerinin yanı sıra gösterişli kişiliği ve şık giyim anlayışıyla da biliniyordu. Modern spor “çevresinin” öncüsüydü ve her zaman bir grup arkadaş ve hayranla çevriliydi.

Robinson, 1965’te bokstan emekli oldu, ancak halkın gözünde aktif olmaya devam etti. Filmlerde ve televizyon programlarında yer aldı ve ayrıca bir boks organizatörü olarak çalıştı. 1989 yılında 67 yaşında öldü.

Sugar Ray Robinson gerçek bir boks efsanesiydi. Gösterişli bir kişiliğe sahip parlak bir dövüşçüydü. Pek çok kişi tarafından tüm zamanların en iyi boksörü olarak görülüyor ve mirası, dünyanın dört bir yanındaki boksörlere ve hayranlara ilham vermeye devam ediyor.

Gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir