James Hunt

James Hunt

   

James Hunt Kimdir? James Hunt Boyu Kaç? James Hunt Ne Zaman Öldü? James Hunt Kaç Kilogram? James Hunt Hangi Takımın Sürücüsüdür? James Hunt nereli? James Hunt Kaç yaşında? James Hunt Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu? James Hunt’in hayatı. James Hunt hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

James Hunt Nereli?

James Hunt İngilterelidir.

James Hunt Doğum Tarihi?

James Hunt 29 Ağustos 1947 tarihinde doğmuştur.

James Hunt ÖlümTarihi?

James Hunt 15 Haziran 1993 tarihinde ölmüştür.

James Hunt Kaç Kilo?

James Hunt 85kg ağırlığındadır.

James Hunt Boyu Kaç?

James Hunt boyu 185 santimetredir.

James Hunt Hangi Takımın Sürücüsüdür?

James Hunt Red Hesketh, McLaren, Wolf Takımının Sürücüsüdür.

James Hunt Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu?

James Hunt 1 kere Dünya Şampiyonu oldu.

James Hunt Biyografisi Ve Hayatı

James Hunt, 1976’da Formula 1 Dünya Şampiyonasını kazanan İngiliz bir yarış pilotuydu. Gösterişli kişiliği ve agresif sürüş tarzıyla biliniyordu. Hunt, 1947’de İngiltere’nin Surrey kentinde doğdu. Küçük yaşta kart yarışlarına başladı ve hızla yarış dünyasının saflarında yükseldi. 1970 yılında Hesketh Racing takımı ile Formula 1’e ilk çıkışını yaptı. Hunt, hızı ve diğer sürücüleri sollama yeteneği ile izleyenleri etkilendi.

İlgini Çekebilir!  Katelyn Runck

1976’da Hunt, McLaren ekibine katıldı. Sezonu Niki Lauda’nın arkasında ikinci sırada tamamladı. Ancak Hunt, Lauda’nın neredeyse ölümcül bir kaza nedeniyle sezondan çekilmek zorunda kalmasının ardından 1976’da şampiyonluğu kazandı. Hunt’ın zaferi, Formula 1 tarihindeki en dramatik zaferlerden biriydi. Bu zafer “Rush” filmine konu oldu.

Hunt, 1979 sezonundan sonra Formula 1’den emekli oldu. Daha sonra televizyon yorumcusu ve yarış pilotu koçu olarak çalıştı. 1993 yılında 45 yaşında kalp krizinden öldü.

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir