Allison Stokke

   

Allison Stokke Kimdir? Allison Stokke Boyu Kaç? Allison Stokke Kaç Kilogram? Allison Stokke nereli? Allison Stokke Kaç yaşında? Allison Stokke Vücut ölçüleri. Allison Stokke’in hayatı. Allison Stokke hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Allison Stokke Boyu Kaç?

Allison Stokke boyu 170 santimetredir.

Allison Stokke Kaç Kilo?

Allison Stokke 58kg ağırlığındadır.

Allison Stokke Nereli?

Allison Stokke Amerikalıdır.

Allison Stokke Doğum Tarihi?

Allison Stokke 22 Mart 1989 tarihinde doğmuştur.

İlgini Çekebilir!  Dorian Yates

Allison Stokke Kaç Yaşında?

Allison Stokke 34 yaşındadır.

Allison Stokke Tam Adı?

Allison Stokke tam adı Allison Rebecca Stokke, Allison Stokke Fowler’dir.

Allison Stokke Biyografisi ve Hayatı

Allison Stoke, sporu ve fiziksel aktiviteyi teşvik eden bir ailede büyüdü. Ağabeyi, gençliğinde ulusal düzeyde jimnastikte yarışan bir sporcuydu. Allison’a çocukluğu boyunca Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (ADD) teşhisi kondu. Bugüne kadar durumu için bir tedavi görüyor. ADD, Allison’ın hayatını olumsuz yönde etkilemiş olsa da, spordaki hedeflerini gerçekleştirmesini engellemedi. Lise yıllarında sırıkla atlama yapmaya başladı ve kısa sürede Amerika’nın en iyi genç atlamacılarından biri oldu. Allison, 15 yaşındayken sırıkla atlama dalında 12 ft ve 6 inç (3,81 metre) rekorla 2004 Amerika Birleşik Devletleri unvanını kazandı. Ertesi yıl, 3.86 metrelik bir tonozla Amerika’da yeni bir lise birinci sınıf öğrencisi rekoru kırdı. Ama orada durmadı.

İlgini Çekebilir!  Deniz Saypınar

Bir yıl sonra kendi rekorunu kırdı – lisede ikinci sınıf öğrencisi olarak tonozda inanılmaz 4,11 metre yüksekliğe ulaştı. Kayıtları, o yaştaki bir Amerikalı tarafından elde edilen en yüksek kayıtlardı. Ne yazık ki, Allison lisenin son yılında bacağını kırdı. Buna rağmen, hızlı iyileşmesinden sonra CIF California Eyalet Buluşmasını iki kez kazanmayı başardı. Lisenin sonunda, Allison 4,14 metrelik sırıkla atlama rekoruyla Amerikan lise sıralamasında ikinci oldu. Aynı yıl Ulusal Gençler Şampiyonasına da katılarak sekizinci sırada bitirdi.

Allison’ın ün kazanması, 2007’de birisinin internette yarıştığı fotoğrafları paylaşmasıyla başladı. Pek çok insan Allison’ın inanılmaz fiziğine hayran kaldı. Çok geçmeden bir internet fenomeni haline geldi. Allison, yeni kazandığı şöhretine rağmen sırıkla atlama kariyerine odaklandı. Üniversite boyunca California Golden Bears takımı için yarıştı. Allison, bu süre zarfında NCAA Division 1’de iki Şampiyonada yarıştı. Özellikle 2011 NCAA Salon Şampiyonası’ndaki olağanüstü performanslarından dolayı, bölgesel düzeyde akademik onur ve tüm Amerikan onurları aldı. Allison, üniversitedeki başarısının ardından kendisine daha da büyük bir hedef koydu. 2012 ABD Olimpiyat Denemelerinde yarışmak için Amerikan Olimpiyat takımına girmeye çalıştı.

İlgini Çekebilir!  Rosie Huntington-Whiteley

Ne yazık ki, tüm çabalarına rağmen hak kazanamadı. Allison, hak kazanamasa da ulusal düzeydeki sırıkla atlama yarışmalarında yarışmaya devam etti. 2017’de Chula Vista Meet’te 4.15 tonozla sekizinci oldu. Bir yıl sonra 4.27 metrelik bir tonozla sonucunu iyileştirdi. Son yıllarda Allison, bir spor giyim modeli ve fitness etkileyicisi olmak için kariyerini genişletti. Sırıkla atlamacı olarak kariyerinde yeni rekorlar kırmanın yanı sıra, şimdi sektördeki en iyi spor markalarından bazılarıyla çalışıyor. Allison Stokke instagram’da allisonstokke kullanıcı adıyla 628bin takipçiye sahiptir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir