Cain Velasquez

Cain Velasquez

   

Cain Velasquez Kimdir? Cain Velasquez Boyu Kaç? Cain Velasquez Kaç Kilogram? Cain Velasquez Takma Adı? Cain Velasquez nereli? Cain Velasquez Sıkleti? Cain Velasquez Kaç yaşında? Cain Velasquez Skoru? Cain Velasquez Vücut ölçüleri. Cain Velasquez’in hayatı. Cain Velasquez hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Cain Velasquez Boyu Kaç?

Cain Velasquez boyu 185 santimetredir.

Cain Velasquez Kaç Kilo?

Cain Velasquez 109 kg ağırlığındadır.

İlgini Çekebilir!  Rodri

Cain Velasquez Sıkleti?

Cain Velasquez sıkleti Ağır sıklettir.

Cain Velasquez Nereli?

Cain Velasquez Amerikalıdır.

Cain Velasquez Doğum Tarihi?

Cain Velasquez 28 Temmuz 1982 tarihinde doğmuştur.

Cain Velasquez Kaç Yaşında?

Cain Velasquez 41 yaşındadır.

Cain Velasquez Takma Adı?

Cain Velasquez takma adı Cardio Cain, Sea-Level Cain’dir.

Cain Velasquez Skoru?

Cain Velasquez skoru 14 galibiyet, 3 yenilgi, 0 beraberliktir.

Cain Velasquez Instagram?

Cain Velasquez Instagram.

Cain Velasquez Biyografisi Ve Hayatı

Cain Velasquez, şu anda Lucha Libre AAA Worldwide için görünen, Meksikalı-Amerikalı bir profesyonel güreşçi ve emekli karma dövüş sanatçısıdır. Ağır sıklet bölümünde yarıştığı ve iki kez UFC Ağır Siklet Şampiyonu olduğu Ultimate Fighting Championship’teki zamanı ile tanınmaktadır.

İlgini Çekebilir!  Alica Schmidt

Velasquez, 28 Temmuz 1982’de Salinas, Kaliforniya’da doğdu. Birçoğunun “Caín el Animal” adını verdiği gençliğinde futbol ve güreşle uğraştı. 2004’te Salinas High School’dan mezun oldu ve ardından California Polytechnic State University, San Luis Obispo’ya gitti. Üniversitede, 2006 ve 2007 yıllarında NCAA Division I All-American seçilen bir Amerikan güreşi sporcusuydu.

Velasquez, 2008’de Ultimate Fighting Championship’e (UFC) katıldı. İlk maçını 25 Ocak 2008’de Brad Mirman’a karşı kazandı. İlk maçının ardından UFC’de bir galibiyet serisi yakaladı ve 2010’da UFC Ağır Siklet Şampiyonu oldu.

Velasquez, UFC Ağır Siklet Şampiyonluğu unvanını 2010’dan 2012’ye kadar elinde tuttu. 2012’de JDS’ye karşı kaybettikten sonra, 2013’te unvanını geri aldı. 2015’te Fabricio Werdum’a karşı kaybettikten sonra, ağır sıklet şampiyonluğunu bir daha asla kazanamadı.

İlgini Çekebilir!  Mike Holston

Velasquez, 2019’da emekli oldu. Şu anda Lucha Libre AAA Worldwide için profesyonel güreşçi olarak performans sergiliyor.

Velasquez, iki kez UFC Ağır Siklet Şampiyonu ve UFC tarihinin en büyük ağır sıklet dövüşçülerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca, ESPN tarafından tüm zamanların en büyük 25 ağır sıklet dövüşçüsü arasında gösterilmektedir.

Paylaş