Toto Wolff

Toto Wolff

   

Toto Wolff Kimdir? Toto Wolff Boyu Kaç? Toto Wolff Kaç Kilogram? Toto Wolff nereli? Toto Wolff Kaç yaşında? Toto Wolff’in hayatı. Toto Wolff hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Toto Wolff Nereli?

Toto Wolff Avusturyalıdır.

İlgini Çekebilir!  Onome Egger

Toto Wolff Doğum Tarihi?

Toto Wolff 12 Ocak 1972 tarihinde doğmuştur.

Toto Wolff Kaç Yaşında?

Toto Wolff 51 yaşındadır.

Toto Wolff Boyu Kaç?

Toto Wolff 1,96m boyundadır.

Toto Wolff Kaç Kilo?

Toto Wolff 65kg ağırlığındadır.

Toto Wolff Biyografisi Ve Hayatı

Toto Wolff, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team’in şu anki CEO’su ve takım patronu olan Avusturyalı bir iş adamı ve motor sporları yöneticisidir. Otomotiv endüstrisinde uzun bir geçmişe sahip başarılı bir iş adamıdır. Aynı, zamanda tutkulu bir motor sporları hayranı ve 2013’ten beri Formula 1 ile ilgileniyor.

Erken yaşam ve kariyer

Toto Wolff, 1976’da Viyana, Avusturya’da doğdu. Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nde işletme okudu ve ardından birkaç yıl yatırım bankacısı olarak çalıştı. 2004 yılında, otomotiv teknolojisi şirketlerine yatırım yapan özel bir sermaye şirketi olan Marchfifteen’i kurdu.

İlgini Çekebilir!  Becky Lynch

Formula 1’e katılım

Mercedes-AMG Petronas
Mercedes-AMG Petronas

Wolff’un Formula 1′e katılımı, 2012 yılında Williams Formula One Team’de hissedar olmasıyla başladı. 2013 yılında Mercedes-AMG Petronas Formula One Team’e hissedar ve icracı olmayan başkan olarak katıldı. 2014 yılında takım müdürlüğüne terfi etti.

Wolff’un liderliğinde Mercedes, Formula 1 tarihindeki en başarılı takım haline geldi. Takım, Sürücüler Şampiyonası’nı yedi kez (2014-2021) ve Üreticiler Şampiyonası’nı sekiz kez üst üste (2014) kazandı. -2021).

Wolff, Formula 1’de son derece saygı duyulan bir figürdür. İş zekası, spora olan tutkusu ve ekibinden en iyi şekilde yararlanma becerisiyle tanınır. Aynı zamanda Formula 1’de çeşitlilik ve katılımın güçlü bir savunucusudur.

2020’de Wolff, Yılın Takımı için Laureus Dünya Sporları Ödülü’ne layık görüldü. Wolff, bu ödülü alan ilk Formula 1 takım patronu.

İlgini Çekebilir!  Julian Michael Smith

Toto Wolff başarılı bir iş adamı, tutkulu bir motor sporları hayranı ve Formula 1’de son derece saygın bir figür. Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımının başarısında önemli bir figür ve kesinlikle önemli bir oyuncu olmaya devam edecek uzun yıllar sporun içinde.

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı Instagram

Gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir