Ryan Spiteri

Ryan Spiteri

   

Ryan Spiteri Kimdir? Ryan Spiteri Boyu Kaç? Ryan Spiteri Kaç Kilogram? Ryan Spiteri nereli? Ryan Spiteri Kaç yaşında? Ryan Spiteri Vücut ölçüleri. Ryan Spiteri’in hayatı. Ryan Spiteri hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Ryan Spiteri Boyu Kaç?

Ryan Spiteri boyu 178 santimetredir.

Ryan Spiteri Kaç Kilo?

Ryan Spiteri 89kg ağırlığındadır.

Ryan Spiteri Nereli?

Ryan Spiteri Avustralyalıdır.

Ryan Spiteri Doğum Tarihi?

Ryan Spiteri 1991 tarihinde doğmuştur.

Ryan Spiteri Kaç Yaşında?

Ryan Spiteri 32 yaşındadır.

Ryan Spiteri Biyografisi ve Hayatı

Avustralya’nın Sidney kentinde doğup büyüyen Ryan Spiteri, çocukluğundan beri spora büyük ilgi duyuyordu. 5 yaşında ilk motosikletini aldı ve daha sonra snowboard, BMX sürme ve su kayağı ile ilgilenmeye başladı.

İlgini Çekebilir!  Daisy Keech

Fitness yolculuğu 15 yaşında başladı. Ryan, sıska vücuduna kas kütlesi ekleme arayışına girdi. Bununla birlikte, nasıl düzgün bir şekilde eğitileceği konusunda çok az bilgisi vardı. Başlangıçta haftada birkaç kez yatak odasında şınav ve mekik çekiyordu. Bir yıl sonra, kendine bir çift halter, biraz ağırlık aldı.

Hala ağırlıkları nasıl doğru bir şekilde kaldıracağının farkında değilken, farklı egzersiz çeşitlerini denemeye başladı. İlerlemesi yavaştı, ancak dikkat çekiciydi. Ryan 17 yaşındayken hayatında ne yapmak istediğini zaten biliyordu ve 11. yılın sonunda okulu bırakmaya karar verdi. Daha sonra Draftsman kursuna kaydoldu ve bir McDonald’s çalışanı olarak yarı zamanlı çalışmaya başladı. Evde hafif ağırlıklarını aştıktan sonra, Ryan kendine ilk spor salonu üyeliğini satın aldı, böylece daha ağır ağırlıklar ve daha iyi ekipmanlarla antrenman yapabilecekti.

“İlk antrenman seansından itibaren kaldırma hatasını yakaladım ve büyümek için hevesliydim. 59 kilo sıska başladım; bir ektomorf olduğum için her zaman hafif ve inceydim. ” dedi.

Kısa süre sonra koçu ve daha sonra arkadaşı olacak Mike ile tanıştı. Mike ona bir eğitim ve yemek planı üzerinde çalışmaya başlattı. Diyet ve antrenman Ryan için harika bir şekilde işe yaradı. Sadece bir ayda dört kilo aldı.

İlgini Çekebilir!  Kylie Page

27 Ağustos 2011’de Ryan, ayak bileğini kırıp hastaneye kaldırıldığı bir motosiklet kazası geçirdi. Bir ay tekerlekli sandalyede ve iki aydan fazla koltuk değneklerinde kaldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kas kütlesinin dört kilogramından fazlasını kaybetti ve önümüzdeki altı ay boyunca bacakları çalıştıramadı. Ancak Ryan, her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceği ve talihsizlikten ders çıkaracağı konusunda kararlıydı.

Yaralanmanın ardından Ryan, haftada iki kez spor salonunda bacaklarına odaklanmaya başladı. Kısa bir süre içinde onları eskiden oldukları yere geri getirmeyi başardı. Sonraki birkaç yıl içinde Ryan spor salonu üyeliğinden en iyi şekilde yararlandı ve son derece sıkı bir şekilde çalıştı. 2012’de idollerinden biri olan Steve Cook ile fitness Expo’da tanıştı. Steve, fitness konusunda bazı fikirlerini ve zihniyetini paylaştı ve bu da Ryan’ı bir fitness sporcusu olarak yarışmaya başlaması için motive etti.

Bir gün vücut geliştirme topluluğu içinde Steve’in statüsünü taklit etmeyi uman Ryan, ilk gösterisi için hazırlıklara başladı. Ancak, vücut geliştirme aşamasında rekabet etmek, Ryan’ın dediği gibi, hayattaki diğer birçok şeyden vazgeçmek anlamına geliyordu; “Partilere gitmek ve içki içmek gibi bazı şeyleri feda etmem gerekiyordu. Ama hangi yöne gittiğimi biliyordum, bu yüzden onlardan vazgeçmek beni rahatsız etmedi. “

İlgini Çekebilir!  Shizzylifts

2013 yılında Ryan, Erkek Fiziği bölümünde Sydney Fitness Expo INBA Fitness Modeli’nde ilk kez yarıştı. Sahneye çıktı ve etkileyici bir 2.lik aldı. “İlk gösteri için fena değil” dedi. O günün ilerleyen saatlerinde Ryan , kupasını imzalayan Steve Cook ile tanıştı . 2013’ün sonunda Ryan, Avustralya’da zaten bir isim yaptı. İki farklı şirketin sponsorluğunu üstlendi ve bu da ismini sınırlarının ötesine yaymasına yardımcı oldu . Kısa süre sonra çevrimiçi eğitim ve yağ kaybı programlarını açtı ve hatta kendi fitness ve yaşam tarzı şirketini kurdu.

Ryan’ın büyüklük arayışı, dediği gibi devam ediyor; “Misyonum, sağlıklı bir beslenme ve düzenli egzersiz planı aracılığıyla fiziğini dönüştürerek mümkün olduğunca çok insana aktif bir yaşam tarzı yaşayabilmeleri için yardımcı olmaktır.”

Ryan Spiteri instagram’da ryan_spiteri kullanıcı adıyla 2.2 milyon takipçiye sahiptir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir