Tarih:Eylül 30, 2023

Cillian Murphy

   

Cillian Murphy Kimdir? Cillian Murphy Boyu Kaç? Cillian Murphy Kaç Kilogram? Cillian Murphy nereli? Cillian Murphy Kaç yaşında? Cillian Murphy Vücut ölçüleri. Cillian Murphy’in hayatı. Cillian Murphy hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Cillian Murphy Boyu Kaç?

Cillian Murphy boyu 172 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Dr. Güray Aydın

Cillian Murphy Kaç Kilo?

Cillian Murphy 70 kg ağırlığındadır.

Cillian Murphy Nereli?

Cillian Murphy İrlandalıdır.

Cillian Murphy Doğum Tarihi?

Cillian Murphy 25 Mayıs 1976 tarihinde doğmuştur.

Cillian Murphy Kaç Yaşında?

Cillian Murphy 47 yaşındadır.

Cillian Murphy Vücut Ölçüleri Nedir?

Cillian Murphy vücut ölçüleri 38-31-14 inç.

Cillian Murphy Biyografisi Ve Hayatı

Cillian Murphy, çok çeşitli filmlerde ve televizyon programlarında rol almış İrlandalı bir aktördür. Yoğun ve karizmatik performanslarıyla tanınıyor ve çalışmaları için çok sayıda ödül kazandı.

Murphy, 1976’da İrlanda’nın Cork ilçesinde, Douglas’ta doğdu. Oyunculuk kariyerine tiyatroda başladı ve ilk beyaz perdesini 1996 yapımı Disco Pigs filmiyle yaptı. Çığır açan rolü, 2002’de korku filmi 28 Days Later’da oynadığı zaman geldi.

İlgini Çekebilir!  Fabio Borini

Murphy o zamandan beri Intermission (2003), Red Eye (2005), The Wind That Shakes the Arpa (2006), Sunshine (2007), Inception (2010), The Dark Knight Rises (2012) gibi eleştirmenlerce beğenilen bir dizi filmde rol aldı. ), Dunkirk (2017) ve Sessiz Bir Yer Kısım II (2020).

Murphy aynı zamanda popüler bir televizyon oyuncusu. BAFTA Televizyon Ödülü kazandığı BBC dizisi Peaky Blinders’da (2013-2022) rol aldı. Ayrıca Christopher Nolan tarafından yönetilen yakında çıkacak olan Oppenheimer (2023) filminde başrol oynayacak.

Murphy, yoğun ve karizmatik performanslarıyla tanınır. Aynı zamanda yetenekli bir müzisyen ve bir dizi grupta gitar çaldı.

Oyunculuk kariyerine ek olarak, Murphy aynı zamanda çevresel ve sosyal nedenlerin sesli bir savunucusudur. Oxfam hayır kurumunun patronu ve iklim değişikliği eyleminin önemi hakkında konuştu.

İlgini Çekebilir!  Maria Kanellis

Cillian Murphy, günümüzün en yetenekli ve çok yönlü oyuncularından biridir. Çok çeşitli filmlerde ve televizyon programlarında rol aldı ve çalışmaları için çok sayıda ödül kazandı. Önümüzdeki yıllarda izleyicileri eğlendirmeye ve ilham vermeye devam edeceğinden emin.

Cillian Murphy Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir