Ben Pakulski

Ben Pakulski

   

Ben Pakulski Kimdir? Ben Pakulski Boyu Kaç? Ben Pakulski Kaç Kilogram? Ben Pakulski nereli? Ben Pakulski Kaç yaşında? Ben Pakulski Vücut ölçüleri. Ben Pakulski’in hayatı. Ben Pakulski hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Ben Pakulski Boyu Kaç?

Ben Pakulski boyu 178 santimetredir.

Ben Pakulski Kilosu Kaç?

Ben Pakulski 130-140kg ağırlığındadır.

Ben Pakulski Nereli?

Ben Pakulski Kanadalıdır.

Ben Pakulski Doğum Tarihi?

Ben Pakulski 18 Mart 1981 tarihinde doğmuştur.

Ben Pakulski Kaç Yaşında?

Ben Pakulski 42 yaşındadır.

Ben Pakulski Takma Adları?

Ben Pakulski takma adları: The Pak-Man, Big Ben

Ben Pakulski Tam Adı?

Ben Pakulski tam adı Benjamin “Ben” Pakulski‘dir.

Ben Pakulski Biyografisi ve Hayatı

Ben Pakulski çok atletik bir çocuk olarak büyüdü. Küçükken arkadaşlarıyla olabildiğince çok spor yaptı. Fitness ile ilgilendiğine dair ilk anısı, 12 yaşında vejetaryenlik hakkında bazı bilgiler okuduğunda geldi. İki yıl boyunca vejetaryen yemeklerini denedi ve yeni sebzeleri tatma fırsatı buldu. Ben Pakulski, 15 yaşlarında büyümeye başladıkça daha rekabetçi hale geldiğini söylüyor. O sırada okulunda üst düzey bir sporcuydu, bu yüzden akranlarını yenmenin bir yolunu aramaya başladı.

İlgini Çekebilir!  Katelyn Runck

Bu avantajı bulmayı umarak 15 yaşındayken ağırlık eğitimine başladı. Gerçekten güçlendi, ancak ideal vücut geliştirme genetiğine sahip değildi. Bu temelleri tartışırken şöyle diyor: “Ben sadece kiloya bakıp havaya uçan Phil Heath gibi değilim. İşimi kendim için biçtim! Bu farkındalık nedeniyle, vücut geliştirme tekniğini elinden geldiğince araştırmaya başladı. Hayallerinin vücudunu yaratmayı ve bir gün en iyilerle rekabet etmeyi umarak beslenme ve poz üzerine kitaplar da alıp okudu.

Spor salonu, 90’lar ve 2000’ler boyunca önemli bir tesis ve tanınmış bir yer olan Toronto’daki Mack’s’ti. 18 yaşındayken ilk sponsorluk sözleşmesini imzaladı. Popüler bir şirketin tanıtım ilanlarında görünmesi için bir sözleşme yaptı.

Ben Pakulski, babası onu Jay Cutler ve Ronnie Coleman arasındaki ‘Night of Champions’ yarışmasına götürdüğünde 17 yaşında profesyonel etkinlikleri izlemeye başladı. Böyle bir gösteriyi izlemek, Ben’i profesyonel vücut geliştirme dünyasının onun için olduğuna ikna etti. Ayrıca spor salonunda egzersiz yapan diğer erkekleri izleyerek ilham aldı. O sırada spor salonunun karşısından izleyen o sıska çocuk olduğunu söylüyor. Diğer adamlar ağır ağırlıkları kaldırdı, bu yüzden o ağır ağırlıkları kaldırdı.

İki yıl antrenmandan sonra Ben Pakulski, babasının spor salonuna gelip squat yaparken izlemesine izin vermeye hazır olduğunu söyledi. O gün babasının katılımıyla özellikle iyi bir şekilde squat yaptığını ve 3 set 8 tekrar için 184kg kaldırdığını söylüyor.

Babası, spora gösterdiği çaba ve adanmışlığından o kadar etkilendi ki, onu Toronto’nun önde gelen vücut geliştirme eğitmenlerinden Scott Abel’e ile çalışmaya götürerek şaşırttı. Bu, Ben Pakulski için hayatını değiştiren bir olaydı, çünkü artık en iyisinden öğrenebiliyordu.

Ben Pakulski, Scott’la aylar boyu eğitim aldı ve yavaş yavaş spordaki yeteneklerine güvenmeye başladı. Beslenme ve antrenmanını detaylı bir şekilde hazırlayarak 2008 Kanada Şampiyonası’na hazırlandı. Zor bir çalışma döneminden sonra Ben, süper ağır sıklet kategorisinde Kanada’nın en iyi vücut geliştiricilerinden bazılarına karşı poz verdi. Tüm şovu kazandı – 1. sıradaki kupayı alarak adını dünyaya duyurdu. Bu aynı zamanda, en iyi şekilde yarışabilecek profesyonel bir vücut geliştirmeci olmak için profesyonel kartını kazandığı anlamına geliyordu.

İlgini Çekebilir!  Morgan Ketzner

Bu galibiyetten sonra Ben Pakulski, kariyerine devam etmek için bir hamle yapması gerektiğini biliyordu. O zamanlar Kanada’nın bir vücut geliştirmeci için en iyi yer olmadığını biliyordu. İnsanların çoğu, onun zihninde daha çok Buz Hokeyi veya kış sporları ile ilgiliydi. Aslında, akademik başarı çoğunluk için atletizmden önce geldiğinden, vücut geliştirmenin genellikle ülke genelinde hoş karşılanmadığını söylüyor. Bu nedenle, uluslararası vücut geliştirmenin evi ve kendisine saygı duyulacağını bildiği Kaliforniya’ya taşınmaya karar verdi.

2009’da Ben Pakulski, ABD’de ilk yarışmasını kazanmayı başardı. Kaliforniya’ya yerleştikten sonra, bir spor salonu buldu ve Pro Bodybuilding Weekly Tampa için sıkı çalışmaya başladı. İlk profesyonel şovunda mükemmel bir başarı yakaladığı bu yarışmada 3. sırayı almayı başardı. Bu etkinlik sayesinde, aynı zamanda 2009 Mr Olympia Weekend daveti almaya hak kazandı. Ben nihayetinde bu büyük daveti geri çevirmeyi seçecekti, çünkü ihtiyaç duyulan diyet ve çalışma 2010’daki görünümünü olumsuz etkileyecekti. Bu aşamada akıllı kariyer hamlelerini erkenden yaptığı açıktı.

2010’larda Ben, vücut geliştirme dünyasında gerçekten bir iz bıraktı. 2012’de Olympia’ya katıldı ve 11. oldu, ancak 2012 Flex Pro’da 2., 2013 Arnold Classic’te 2. ve 2016 Vancouver Pro Show’da 1. oldu.

Ben’in bu dönemde elde ettiği başarı sonuçta medyanın büyük ilgisini çekecekti. Devasa boyutu ve gücü, son derece popüler ‘Muscle Insider’ gibi ana akım vücut geliştirme dergilerinin dikkatini çekti. Derginin 2012 sayısında, editör Ben’i ön kapağa yerleştirdi. Ön kapak genellikle Olympia Kazananları için ayrılmış olsa da, bir istisna yaptılar Kanada’nın Bir Numaralı vücut geliştiricisi olduğu için onu ön kapağa koyduklarını açıkladılar.

İlgini Çekebilir!  Mert Öztürk

Ben, uluslararası üne sahip bir vücut geliştirmeci olarak damgasını vururken, aynı zamanda Western Ontario Üniversitesi’nde Kinesiyoloji (vücut hareketinin mekaniği) alanında bir derece için çalışıyordu. Ben, web sitesinde, bu çalışmanın ” vücut geliştirmeye akıllı ve sağlıklı bir yaklaşım ” geliştirmesine izin verdiğini iddia ediyor .

Mezun olduktan sonra seminerler vermeye ve vücut geliştiricilere koçluk yapmaya başladı. 2012’de vücut geliştirme ve beslenmeyi konu alan bir kitap yazmaya başladı. Seviyesi ne olursa olsun okumaktan herkesin yararlanabileceğini umuyor.

Ben Pakulski Kazandığı Yarışmalar ve Ödüller

Eylül 2008 – Kanada Şampiyonası Genel Kazananı ve Montreal Quebec’te Pro Card Victory.

Ağustos 2009 – (İlk Profesyonel Gösteri) – Haftalık Pro Vücut Geliştirme, Tampa – 3.

Mayıs 2010 – New York Pro – 7.

Şubat 2011 – FLEX Pro – 5.

Mart 2011 – Arnold Classic – 10.

Mart 2011 – Avustralya Pro – 4.

Şubat 2012 – Flex Pro – 2.

Mart 2012 – Arnold Classic – 4.

Eylül 2012 – Mr Olympia – 11.

Mart 2013 – Arnold Classic – 2.

Mart 2014 – Arnold Classic – 7.

Mart 2015 – Arnold Classic – 8.

Haziran 2016 – Toronto Pro Show – 4.

Temmuz 2016 – Vancouver Pro Show – 1.

Ben Pakulski Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir