adonis nedir adonis kasi nasil yapilir

Adonis Nedir? Adonis Kası Nasıl Yapılır?

   

Halk arasında karın kası olarak bilinen adonis kası, kalça kemiğinden pelvik bölgeye doğru çapraz bir şekilde ilerleyen ve V şeklini andıran bir kastır. Adonis kasını geliştirerek belirgin olması için çalışılan alan dış obliklerdir. Adoniskasını geliştirmek için dış obliklerdeki kas gruplarına çalıştırma egzersizleri yapılmalıdır. Özellikle de vücudunda yağ oranı düşük olan insanlar egzersizler sayesinde kısa süre içinde bu dış oplikteki kaslarını kolay bir şekilde ortaya çıkarabilirler.

Bazı insanların vücudunda adonis kası daha belirgin bir şekildedir. Özellikle erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği bu kas kadınların da tercih ettiği bir fiziki görünümüdür. Adoniskasının geliştirmek için erkek adonis kası ve kadın adoniskası egzersizleri bulunmaktadır.

 

Adonis Nedir?

Adonis nedir? Sorusunun cevabı, kalça kemiğinden başlayarak pelvik bölgeye kadar çapraz uzanan V şekline benzeyen bir kastır. Adonis inguinal ligament ve transversabdoministenden oluşmaktadır. Karın bölgesinde bulunan en derin çekirdek kas grubudur. Adonis kası bazı insanlarda net bir şekilde görülmektedir. Ancak daha sonra da yapılan egzersizler ile birlikte Adonis kası belirgin hale getirilebilmektedir.

İlgini Çekebilir!  Prolaktin Hormonu Nedir? Ne İşe Yarar?

Daha kolay bir şekilde anlatılması gerekirse adonis kası nerede? Sorusunun cevabı, göbeğin altında ve genitalbölgenin üzerindedir. Şeklinde cevap verilebilir. Adonis kası beldeki kaslardan meydana gelmektedir. Karın bölgesinde olan en derin çekirdek kas grubudur.

 

Adonis Kası Nasıl Yapılır?

Adonis kaslarını belirgin hale getirmek için yapılması geren karın egzersizleri bulunmaktadır. Bu egzersizler normal rutine eklendiği zaman kaslarınız daha fazla uyarılacaktır. Ayrıca olarak da unutulmaması gereken bir konu da kaslarınızın belirgin ve görünür bir hale gelmesini için özellikle kardiyo çalışmaları ile yağ oranınızı düşürmek ve uygun bir diyet programı da uygulamanız gerekmektedir.

Oblik kası ve tranvers abdominis kasları hedeflenerek yapılacak adonis kası için egzersizler yaparak, adoniskasınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

İlgini Çekebilir!  Kırmızı Pancar Ne İşe Yarar, Faydaları ve Zararları

 

Lateral Heel Touches

Lateral Heel Touches hareket ile oblik kaslarınızı çalıştırırsınız. Hareketi şu şekilde yapabilirsiniz;• Dizlerinizi kırın ve geriye doğru uzanın• Topuklarınızı kalçalarınıza çekin• Kollarınızı vücudunuzun yanlarına getirin• Başınızı, boynunuzun ve omuzlarınızı kaldırarak, sağ elinizi topuğunuza getirin ve sağ obliklerinizi sıkıştırın

Daha sonra da sol elinizi sol topuğunuza getirerek sol obliklerinizi sıkıştırın. Bu harekete 1 dakika boyunca devam edin ve 3 set olarak tekrarlayın.

 

Plank

Plank hareketi ile birlikte bütün merkez bölge kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Hareketi şu şekilde yapabilirsiniz;• Avuç içleri yere gelecek şekilde ön kollar üzerinde durun• Parmak uçlarınız ile kendinizi yukarı doğru ittiğiniz sırada dizlerinizi bükerek, kalçalarınızın kaldırın• Vücudu düz bir çizgide tutarak, karın kaslarınızı sıkın

İlgini Çekebilir!  Alüminyum Tencere Zararlı Mı? Zararları Nelerdir?

Bu hareketi bir dakika boyunca yaparak, toplamda 3 set halinde yapın.

 

Plank Hip Drops

Plank Hip Drops egzersizi ile oblikleniz ve alt sırt kaslarınız çalışmaktadır. Hareketi şu şekilde yapabilirsiniz;• Ellerinizi aralarında boşluk olacak şekilde zemine bırakın ve plank pozisyonu alın• Kalça ve bacakları yukarıda tutun• Sağ kalçayı yavaş bir şekilde yana doğru indirin• Başlangıç pozisyonuna dönerek, sol kalçayı yavaş bir şekilde yana doğru indirin

Tekrardan başlangıç pozisyonuna gelerek, 15 tekrar olacak şekilde 3 set olarak yapın. Yavaş ve kontrollü hareket edin.

Adonis kası faydaları araştırılmaktadır. Adonis kasının gelişmesi sağlık açısından önemlidir. Çünkü adonis kasını geliştirirken yapacağınız egzersizler sayesinde ve uyguladığınız diyet programı ile birlikte de vücudunuzda sağlıklı bir hal alacaktır. Ayrıca olarak da adonis kası ile daha sağlıklı görüneceksiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir