Victor Martinez

Víctor Martínez

   

Víctor Martínez Kimdir? Víctor Martínez Boyu Kaç? Víctor Martínez Kaç Kilogram? Víctor Martínez nereli? Víctor Martínez Kaç yaşında? Víctor Martínez Vücut ölçüleri. Víctor Martínez’in hayatı. Víctor Martínez hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Victor Martinez Boyu Kaç?

Victor Martinez boyu 175 santimetredir.

Victor Martinez Kaç Kilo?

Victor Martinez 115kg ağırlığındadır.

Victor Martinez Nereli?

Victor Martinez Dominik Cumhuriyetlidir.

Victor Martinez Doğum Tarihi?

Victor Martinez 29 Temmuz 1973 tarihinde doğmuştur.

Victor Martinez Kaç Yaşında?

Victor Martinez 50 yaşındadır.

Victor Martinez Biyografisi ve Hayatı

Victor Martinez, 29 Temmuz 1973’te Dominik Cumhuriyeti’nin San Francisco de Macorís kentinde doğdu. Çocukken anavatanından New York, ABD’ye taşındı ve Washington Heights bölgesinde büyüdü. Orada okula gitti ve çeşitli sporlar yaptı. Victor’un rekabetçi doğası, Víctor’u lise takımı için futbol oynamaya davet eden koçu tarafından fark edildi. Victor futbol oynamanın yanı sıra beyzbol ve basketbol da oynadı. Daha sonra, çoğunlukla WWF Güreşini izlediği için vücut geliştirmeye başladı.

Liseden mezun olduktan sonra, Víctor’un öncelikleri tamamen değişti. Vücut geliştirme yaşam tarzına bağımlı hale geldi ve yarışmayı düşünmeye başladı.

Víctor , vücut geliştirme sporunda rekabet edebilmek için fiziğini daha da geliştirmesi gerektiğini biliyordu. Bu yüzden titiz bir şekilde çalışmaya başladı. Sonunda, tutarlı sıkı çalışma Víctor için karşılığını verdi ve 19 yaşındayken ilk yarışmasına hazırdı.

İlgini Çekebilir!  Anri Okita

Elmo’nun Spor Salonu’nda 1993’te ilk yarışmasının zamanı geldi ve Víctor’un vücudu onu genç bölümünde 1. sıraya getirmek için yeterli olduğunu kanıtladı. Gösteriden sonra, Víctor  mutlu olduğunu ve daha büyük zorluklara hazır  hissettiğini söyledi .

1994 yılında 2. gösterisinde yer aldı ve burada 27. sıraya yerleştikten sonra hayal kırıklığına uğradı. Bu noktada Víctor, eksik vücut kısımlarını geliştirmeye odaklanmak için bir süre yarışmayı bırakmaya karar verdi. 3 yıl sonra geri döndüğünde ve hem 1997 NPC New Jersey Banliyö Eyaleti Vücut Geliştirme Yarışması’nı hem de 1997 NPC New York Metropolitan Şampiyonasını kazandığı için Víctor harika bir karar aldığını kanıtladı.

NPC New York Metropolitan Championship’in 1999’daki başarısından 2 yıl sonra, Martínez ilk kez 27. sırada yer aldığı gösteriye katıldı. 16. sırayı aldı. Önceki sonuçtan önemli ölçüde daha iyiydi, ancak yine de başarılı olmaktan uzaktı.

Ertesi yıl, Víctor için vücut geliştirme kariyerindeki en önemli yıllardan biriydi; 2000 NPC Junior USA ağır sıklet kategorisini kazanarak başladı. Víctor’un NPC Junior USA gösterisindeki başarısı, onu insanların gözünde iyi bir konuma getirdi, bu onun Pro Card’ını ele geçirmesi için en büyük fırsattı. Birkaç ay süren hazırlık ve sıkı çalışmanın ardından, Víctor NPC Nationals’da yarıştı ve ABD’nin en iyi 30 fiziği arasında hem ağır hem de genel kategoride kazanan ilan edildi. Bu galibiyet, Víctor’u Dominik Cumhuriyeti’nden Pro Card’ını kazanan 2. vücut geliştirmeci yaptı. Daha sonra IFBB PRO liginde rekabet edebildi.

Víctor’un ilk profesyonel yarışmasının sonucu 2001’de IFBB Night of Champions’ta geldi ve eve 8. sırada yer aldı. İlk çıkışından sonraki birkaç yıl boyunca Victor, hem fiziğinde hem de sahnedeki sonuçlarında önemli ilerleme kaydetti.

İlgini Çekebilir!  Natasha Aughey

2003 yılında, Víctor IFBB Night of Champions’ı kazandı ve ertesi yıl ilk Olympia’sına katıldı ve 9. oldu. O yıl içinde, birkaç ay sonra Arnold Classic’te 5. sırayı almadan önce IFBB GNC Show of Strength Pro Championship’i kazandı.

2007, Víctor’un profesyonel kariyerindeki en başarılı yıllardan biriydi. O yıl Arnold Classic’i kazandı ve 2007 Mr Olympia’da Jay Cutler’a kaybettiği için ikinci oldu. Yine de, birçok kişi Víctor’un birinci olması gerektiğine inanıyor. 2008’de Víctor, lantrenman yaparken sol patellar tendonunu yaraladı. Yaralanma, o yıl Mr. Olympia ve Arnold Classic’te rekabet etmesini engelledi.

Yıllar boyunca yaptığı Mr. Olympia sonuçlarına gelince, Víctor prestijli rekabeti kazanmaya mahkum görünüyordu, ancak başından beri şanssızdı. En iyi sonuçları 2006 Mr Olympia’da 3., 2007’de 2. oldu.

2010-2016 döneminde, Víctor 12 yarışmaya daha katıldı. 2011’de Arnold Classic Madrid’i kazandı ve 2 yıl sonra New York Pro Championship ve Toronto Pro Supershow’da yarışarak sırasıyla 2. ve 1. sırayı aldı.

40 yaşında, Víctor harika sonuçlar toplamaya devam ederken yaşına rağmen yavaşlama belirtisi göstermedi. 2014 IFBB Olympia’da 8. ve aynı yıl Arnold Classic’te 4. sırada yer alan Víctor , en seçkin yarışmalara geldiğinde bile “yaşın sadece bir sayı” olduğunu herkese kanıtladı. Olympia’nın 2015’te 9. sırayı aldıktan sonra, Víctor sahneden bir süre uzaklaştı ve Mr Olympia 2016’da yarışmadı, ancak yıl sonunda geri döndü ve IFBB Baltimore Pro’yu kazandı.

Vücut geliştirme dünyasındaki tüm başarısı ve 20 yıllık kariyeri ile Víctor, kendisini sporun gerçek efsanelerinden biri olarak sağlam bir şekilde kanıtladı. Víctor’un dediği gibi; “Spor salonuna giderek kötü bir gün daha iyi hale getirilebilir.”

Vücut geliştirme sahnesinin dışında, Víctor bir yemek hazırlama şirketinin sahibi, sponsorlu atlet ve sosyal medya sitelerinde popüler bir figürdür. Jared ve Justin adlarında 2 oğlu ve Zayde, Victoria ve Vivian adında 3 kız babasıdır.

İlgini Çekebilir!  Vivi Winkler

Víctor, Arnold Classic Madrid’i kazandıktan sonra ABD’ye döndükten sonra 2011’de tutuklandı. Oturma izninin süresi dolmuştu ve 2004 yılında steroid satmakla suçlandığında yaşadığı sorunlar nedeniyle yenilenmemişti. Ancak, bir yıl sonra, Víctor’a ABD’de kalma izni verildi ve tüm suçlamalardan muaf tutuldu.

Víctor, iş ilişkisinin yanı sıra bir insan hakları aktivisti olarak da bilinir. Otizmli çocuklara yardım etmeyi içeren çeşitli kampanyalara sık sık katıldı ve mütevazi tavrını pek çok insanlara gösterdi.

Victor Martinez Kazandığı Yarışmalar ve Ödüller

2001 IFBB Şampiyonlar Gecesi, 8.

2002 IFBB Arnold Classic, 13’üncü

2002 IFBB Ironman Pro Invitational, 9’uncu

2003 IFBB Şampiyonlar Gecesi, 1.

2004 IFBB Olympia, 9’uncu

2004 IFBB GNC Show of Strength Pro Şampiyonası, 1.

2005 IFBB Arnold Classic, 7.si

2005 IFBB New York Pro Şampiyonası, 3.lük

2005 IFBB Olympia, 5.

2005 IFBB San Francisco Pro Davetiye, 5.

2006 IFBB Arnold Classic, 3.lük

2006 IFBB Olympia, 3.

2007 IFBB Arnold Classic, 1.

2007 IFBB Olympia, 2.

2009 IFBB Arnold Classic, 2.

2009 IFBB Olympia, 6.

2010 IFBB Olympia, 8.si

2011 IFBB Arnold Classic, 3.lük

2011 IFBB Olympia, 4’üncü

2011 IFBB Arnold Classic Madrid, 1.

2013 IFBB New York Pro Şampiyonası, 2.

2013 IFBB Toronto Pro Süper Gösterisi, 1.

2013 IFBB Olympia, 11.

2013 IFBB Arnold Classic Madrid, 5.

2014 IFBB Olympia, 8.si

2014 IFBB Arnold Classic, 4’üncü

2015 IFBB Olympia, 9’uncu

2016 IFBB Baltimore Pro, 1.

Victor Martinez Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir