Vanessa Kirby

Vanessa Kirby

   

Vanessa Kirby Kimdir? Vanessa Kirby Boyu Kaç? Vanessa Kirby Kaç Kilogram? Vanessa Kirby nereli? Vanessa Kirby Kaç yaşında? Vanessa Kirby Vücut ölçüleri. Vanessa Kirby’in hayatı. Vanessa Kirby hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Vanessa Kirby Doğum Tarihi?

Vanessa Kirby 18 Nisan 1988 tarihinde doğmuştur.

Vanessa Kirby Kaç Kilo?

Vanessa Kirby 57 kilogram ağırlığındadır.

Vanessa Kirby Boyu Kaç?

Vanessa Kirby boyu 170 santimetredir.

Vanessa Kirby Kaç Yaşında?

Vanessa Kirby 33 yaşındadır.

Vanessa Kirby Nerelidir?

Vanessa Kirby İngilterelidir.

Vanessa Kirby Vücut Ölçüleri Nedir?

Vanessa Kirby Vücut Ölçüleri 34-26-36 inç.

Vanessa Kirby Instagram?

Vanessa Kirby Instagram.

Vanessa Kirby Biyografisi Ve Hayatı

Kirby, Wimbledon, Londra’da doğdu ve büyüdü. Ebeveynleri, tiyatro yönetmeni ve yapımcı John Kirby ve oyuncu Sarah Phelp’tir. Kirby, Westminster School’da okudu ve ardından İngiliz Kraliyet Drama Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Kirby, oyunculuk kariyerine 2009 yılında tiyatro sahnesinde başladı. 2011 yılında, BBC’nin dönem draması The Hour’da Lady Marian Trench rolüyle ilk televizyon çıkışını yaptı. 2012 yılında, BBC’nin tarihi draması The Borgias’ta Lucrezia Borgia rolüyle başrol oynadı.

İlgini Çekebilir!  Katie Corio

Kirby, 2015 yılında, Netflix’in dönem draması The Crown’da Prenses Margaret rolüyle uluslararası bir üne kavuştu. Kirby, bu rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü ve Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

Kirby, film kariyerinde de başarılı oldu. 2016 yılında, İngiliz komedi-drama filmi About Time’da Hannah Dalton rolünde oynadı. 2017 yılında, Amerikan gerilim filmi Mission: Impossible – Fallout’ta White Widow rolünde oynadı. 2018 yılında, Amerikan drama filmi The Girl in the Spider’s Web’de Lisbeth Salander rolünde oynadı.

Kirby, 2020 yılında, Amerikan drama filmi Pieces of a Woman’da Martha Weiss rolünde oynadı. Bu rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında BAFTA Ödülü ve Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.

İlgini Çekebilir!  Aleksandar Mitrović

Kirby, başarılı bir oyuncudur ve kariyerinde birçok ödüle aday gösterilmiştir. Kariyerine tiyatro sahnesinde başladı ve ardından televizyon ve sinemaya geçiş yaptı. Kirby, günümüzün en başarılı ve yetenekli oyuncularından biridir.

gymsozluk Instagram

Paylaş