Phil Heath

Phil Heath

   

Phil Heath Kimdir? Phil Heath Boyu Kaç? Phil Heath Kaç Kilogram? Phil Heath nereli? Phil Heath Kaç yaşında? Phil Heath Vücut ölçüleri. Phil Heath’in hayatı. Phil Heath hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Phil Heath Boyu Kaç?

Phil Heath boyu 175 santimetredir.

Phil Heath Kaç Kilo?

Phil Heath 109-125kg ağırlığındadır.

Phil Heath Nereli?

Phil Heath Amerikalıdır.

Phil Heath Doğum Tarihi?

Phil Heath 18 Aralık 1979 tarihinde doğmuştur.

Phil Heath Kaç Yaşında?

Phil Heath 44 yaşındadır.

Phil Heath Tam Adı?

Phil Heath tam adı: Phillip Jerrod Heath’dır

Phil Heath Takma Adları?

Phil Heath Takma Adları: The Gift, The Next Big Thing

Phil Heath Biyografisi ve Hayatı

Seattle, Washington’da Aralık 1979’da doğan Phil Heath, atletik bir çocuktu. Heath’in ebeveynleri kariyerlerinde başarılıydı, ancak zaman zaman meşgullerdi. Bu durum Phil’i kendi başına birçok temel yaşam becerisini öğrenmesini sağladı. İlk yıllarında yemek pişirmeyi, basketbol için antrenman yapmayı ve sıkı çalışmanın önemini öğrendi. Genç yaşta Rainier Beach Lisesi’nin okul takımına katıldı. Phil hızlı bir şekilde Colorado’daki Denver Üniversitesi’nden tam spor bursu kazandı.

İlgini Çekebilir!  Aykut Elmas

Heath, basketbol maçları için antrenman yaparken ağırlık odasına aşina oldu ve arkadaşlarının spor salonunda gösterdiği yoldaşlıktan ve sıkı çalışmadan ilham aldı. Onlara katılmaya karar veren, ancak hala Pro vücut geliştirme kariyerine ulaşmaktan çok uzak olan Heath, başlangıçta basketbol sahasındaki zıplama gücünü ve varlığını geliştirmek için ağırlık çalışmaları yapmaya başladı. İlerledikçe, Heath basketboldan bıktı ve istediği konuma gelmek için potansiyele sahip olmadığına inanıyordu. Daha sonra sığınağı haline gelen ağırlık odasına dönmeye karar verdi.

Phil Heath vücut geliştirmeyi 2002 yılında daha ciddiye almaya başladı, burada yerel spor salonunda bir iş buldu ve aynı zamanda beslenme, takviye ve etkili eğitim stratejileri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğreniyordu.

Bu kez, Phil’in harika fiziğini yaratmasına yardımcı olan vücut geliştirme dergilerini okurken kariyerinin en şekillenmeye başladığı yılları olarak değerlendiriyor. Kendi başına egzersiz yapmanın yanı sıra, zaman zaman arkadaşlarıyla çalışmaya devam etti ve üç yıl boyunca sıkı ve ağır bir eğitimden sonra, Heath %6 yağ oranıyla 84kg’dan 98kg çıktı.

2003 yılında ve zayıf bir ağırlığı olan 87 kg ağırlığındaki ilk yarışmasına katıldı – burada şampiyon olarak taç giydiği Rocky Mountain Kuzey Fizik Komitesi’nde yer aldı ve “The Gift” takma adını kazandı .İlk başarısının ardından Heath, etkinliğe ikinci kez katılarak hafif-ağır sıklet kategorisinde 2. sırayı alarak ilk zaferini tekrar etmekten sadece bir puan uzakta oldu. Bu onu geri dönmeye ve eskisinden daha çok antrenman yapmaya motive etti. Yeni eğitim motivasyonu 2003 sonlarında olduğu gibi karşılığını verdi ve 3kg daha ağırdı, NPC Colorado Eyalet Şovunda Mr. Colorado unvanını kazandı. Bu, ona tanınmış markalarla sponsorluk anlaşmaları kazandırmanın yanı sıra, zorlu bir rakip olarak erken girişimlerini pekiştirdi.

İlgini Çekebilir!  Caroline Graham Hansen

2005 yılına gelindiğinde 97 kilo ile Phil, IFBB Pro-Card’ını kazanmaya hazırdı. Kısa süre sonra The Colorado Pro Championships ve The New York Pro Championships’de boy göstererek her ikisini de 2007 yılında kazandı. Bu, kendisine 5. sırayı kazandığı Arnold Classic’te rekabet etme güveni verdi.

Önceki başarısının ardından arkadaşları, hayranları ve ailesi tarafından 2007 Olympia’da yarışması için cesaretlendirildi. Heath, akıllıca oynamaya karar verdi ve o yıl girmedi, bunun yerine, gelecekteki yarışmaları kazanma şansını artırmaya odaklanarak formunu, diyetini ve eğitimini geliştirmeye çalıştı.

Phil Heath, 2008’de hem Iron Man Show’u kazanmak için mücadele etti hem de 2008 Arnold Classic’te Dexter Jackson’a ikinci oldu. Bu ona 2008 Mr Olympia’ya girme arzusunu verdi ve 1993’te Flex Wheeler’dan bu yana üçüncü sırada yer alan ilk vücut geliştiricisi oldu. 2009’da Olympia’yı kazanmanın favorisi olarak, maalesef yarışmaya başlamadan kısa bir süre önce mide hastalığına yakalandı ve hedeflenen ağırlığından 6 kilo kaybetti. Bu olay, o yıl 5. sırayı almasına neden oldu.

Ertesi yıl 2010 Mr Olympia’da tekrar denedi, Phil’i Jay Cutler’a kaybetti ve 2. sırada gördü ve Jay’den esinlenerek arkadaşlıklarını aklından çıkarması ve tamamen unvanını almaya odaklanması gerektiğini iddia ediyor. Heath, mükemmelliğe ulaşmak için antrenman yaparak, 2011 Mr. Olympia 1. sırada yer alarak  “The Gift” lakabını tamamen kazandı.

O andan itibaren, önümüzdeki 6 yıl boyunca durdurulamaz bir güç oldu ve art arda 6 kez Mr Olympia unvanını kazandı. Başarısını başkaları için bir ilham kaynağı olarak kullandı ve ihtiyacı olanlara yardım etmek için hayır işlerine dahil oldu. Ayrıca kişisel hikayesinin yanı sıra vücut geliştirme konusunda beş DVD yayınladı ve aynı zamanda uluslararası ünlü ‘Pumping Iron’ın’ devam filmi ‘Generation Iron’da da yer aldı.

İlgini Çekebilir!  MrBeast (Jimmy Donaldson)

Phil şu anda memleketi Colorado’da yaşıyor ve Armbrust Pro Gym’de antrenman yapıyor. Phil’in dediği gibi, “Tek bir hayatım var, elimden geldiğince çok, elimden geldiğince akıllı olacağım.” Phil Heath

“Profesyonel kariyerim, bir dizi ağırlık alıp vücut geliştirmeci olmaya karar verdikten 1/2 yıl sonra başladı. İnsanlar sırrımın ne olduğunu merak ediyor. Gerçekten bir sır yok. Sadece vücut geliştirmeye başladığım andan itibaren ilerlememi izliyorsunuz. “

Phil Heath Kazandığı Yarışmalar ve Ödüller

2003 Northern Colorado State, Novice, Light-Heavyweight 1. ve overall

2003 NPC Colorado State, Light-Heavyweight, 1.

2004 NPC Colorado State, Heavyweight, 1. veOverall

2005 NPC Junior Nationals, HeavyWeight, 1. ve Overall

2005 NPC USA Championships, HeavyWeight, 1. ve Overall

2006 Colorado Pro Championships, 1.

2006 New York Pro Championship, 1.

2007 Arnold Classic, 5.

2008 IFBB Iron Man, 1.

2008 Arnold Classic, 2.

2008 Mr. Olympia, 3.

2009 Mr. Olympia, 5.

2010 Arnold Classic, 2.

2010 Mr. Olympia, 2.

2011 Mr. Olympia, 1.

2011 Sheru Classic, 1.

2012 Mr. Olympia, 1.

2012 Sheru Classic, 1.

2013 Mr. Olympia, 1.

2013 Arnold Classic Europe, 1.

2014 Mr. Olympia, 1.

2015 Mr. Olympia, 1.

2016 Mr. Olympia, 1.

2017 Mr. Olympia, 1.

2018 Mr. Olympia, 2.

2020 Mr. Olympia, 3.

Phil Heath Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir