Murat Kazgan Julian Lane Maçını Kim Kazandı

Murat Kazgan Julian Lane Maçını Kim Kazandı?

   

Murat Kazgan Julian Lane Maçını Kim Kazandı? ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando şehrindeki Orange County Convention Center’da gerçekleşen BKFC (Bare Knuckle Fighting Championship) çıplak el boks maçında Türk dövüşçü Murat Kazgan ile Amerikalı rakibi Julian Lane arasında doktor kararıyla sonuçlanan bir maç yaşandı.

2’şer dakikadan 5 raunt olarak planlanan maçın 3. raundunda doktor kararı ile Murat Kazgan maçı kaybetti ve ev sahibi boksör Julian Lane galip geldi.

Maçın detaylarına gelince, ilk rauntta Murat Kazgan iyi bir başlangıç yaptı, ancak aldığı ters iki sol direk yumruk nedeniyle kaşı açıldı. Yine de ilk raundu üstün bir şekilde tamamladı. İkinci raundta ilginç bir an yaşandı, Murat Kazgan’ın sert direkleri Julian Lane’i uzak tutarken Amerikalı rakibi çok sert bir sol kroşe ile karşılık verdi. Bu esnada bir kontra yumruk Julian Lane’in denge kaybetmesine neden oldu ve hakem saymaya başladı. Julian Lane itiraz etse de hakem knockdown olarak değerlendirdi ve raundun galibi Murat Kazgan oldu. Ancak 3. raundta sağ kaşı açılan Murat Kazgan için oyun doktor tarafından durduruldu ve karşılaşma sona erdi.

İlgini Çekebilir!  Şampiyonlar Ligi Finali Yapıldığı Ülkeye Ne Kadar Para Kazandırır?

Murat Kazgan’ın önceki kariyerine bakacak olursak, doktor kararıyla kaybettiği bu maç, 75 kg’da çıktığı BKFC’deki ikinci maçıydı. MMA (Mixed Martial Arts) kariyerinde 6 maça çıkan Kazgan, 3 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik elde etmişti. 37 yaşındaki Kazgan, MMA kariyerini 2019 yılında noktalamıştı. İlk BKFC maçında ise Jordan Weeks’i ilk rauntta nakavt etmişti.

36 yaşındaki Julian Lane, BKFC kariyerinde 7 maç kaybetmişti ve bu karşılaşma sonrasında 5. galibiyetini elde etti.

Murat Kazgan Julian Lane Maçı İzle

Murat Kazgan Rövanş Hakkında Açıklamaları

Bizi Instagramdan Takip Etmeyi Unutmayın ——————>>>>>>>>>>> gymsozluk

Paylaş