Furkan Er ve Tunahan Güler Olympia’da Kaçıncı Oldu?

   

Ülkemizi 29 yıl aradan sonra Olympia sahnesinde Men’s Physique sahnesinde temsil eden Tunahan Güler ve Furkan Er kaçıncı oldu gelin beraber göz atalım.

 

Call Out Nedir?

Sporcuların grup ve tekli pozlama performansları sonucunda iyiden kötüye olacak şekilde grup grup sahneye çağırılmasıdır.

First ve Second call out ilk 15 kişiyi yani finale çıkacak kişileri belirlemektedir.

Call out sırasında sahnede olan sporculardan ortadakiler diğerlerine göre iyi olan sporculardır. Ortada olmak iyidir. Ortaya ne kadar yakınsanız o kadar iyi olduğunuz anlamına gelir.

İlgini Çekebilir!  Yeni IFBB Pro Sporcumuz Özcan Kırant

 

Tunahan Güler Olympia Sonucu

Tunahan Güler 3. call out‘da sahneye çağrılmıştır. 3. call out grubunun sahnede kaldığı süre boyunca ortaya yakın kalmıştır. Bunlardan yola çıkarak 16-24 arasında olan sıralamasının 20-21 civarında olduğunu tahmin edebiliriz.

 

Furkan Er Olympia Sonucu

Furkan Er 4. call out’da sahneye çağrılmıştır. 4. call out grubunun sahnede olduğu süre boyunca ortaya yakın kalmıştır. Bundan yola çıkarak sıralamasının 26-27 olduğunu tahmin edebiliriz.

 

Sonuçlar

Yayınlanan scorecardlarda ilk 15 kişiden sonrası 16. şeklinde yazıldığı için hakemlerin kesin sıralama kararlarını bilemeyiz.

Yarışma kurallarına göre tahmini sıralamalar bu şekildedir.

Yine yarışma kurallarına göre Tunahan Güler’in Furkan Er’den daha iyi bir sıralama yaptığını söyleyebiliriz.

İlgini Çekebilir!  Liverpool, Alexis Mac Allister'ı Transfer Etti

NOT: Bu gönderide herhangi bir taraf tutma söz konusu değildir. Yarışma kurallarına göre sıralama tahmini ve kimin daha iyi sıralamayla bitirdiği açıklanmıştır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir