Arda Guler 1

Arda Güler Kralın Takım’ında

   

Real Madrid, Arda Güler transferinde mutlu sona ulaştı. Kulüp, genç yıldızı 6 yıllığına kadrosuna kattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada ise Profesyonel futbolcu Arda Güler’in İspanyol kulübü Real Madrid CF’e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20M Avro karşılığında feshi ve transferi konusunda anlaşma sağlandı. FIFA talimatları gereği, dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.


Açıklamalara ek olarak “Transfer bedelinin yanı sıra, futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından Kulübümüze azami 10M Avro bonus ödenecektir”.

Ayrıca, futbolcunun ileride başka bir kulübe transferi halinde, Real Madrid CF’in elde edeceği transfer bedelinin %20’si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu transferle birlikte Arda Güler, Real Madrid’de forma giyen 4. Türk oyuncu oldu. Daha önce Hamit Altıntop, Nuri Şahin ve Mesut Özil, Real Madrid formasını giymişti.

İlgini Çekebilir!  Altın Gol Nedir?

Arda Güler’ın Real Madrid’e resmi imza atacağı tören ise yarın gerçekleştirilecek. Kulüp Başkanı Florentino Perez’in de katılacağı imza töreni, TSİ 13.00’te Madrid’in Valdebebas bölgesindeki Real Madrid Sportif Şehri adlı tesislerde basına tanıtılacak.

Ne Kadar Arda Güler’sin Quizi

Arda Güler İnstagram

gymsozluk İnstagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir