Virat Kohli

Virat Kohli

   

Virat Kohli Kimdir? Virat Kohli Boyu Kaç? Virat Kohli Gerçek Adı Nedir? Virat Kohli Kaç Kilogram? Virat Kohli nereli? Virat Kohli Kaç yaşında? Virat Kohli Vücut ölçüleri. Virat Kohli’in hayatı. Virat Kohli hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Virat Kohli Doğum Tarihi?

Virat Kohli 5 Kasım 1988 tarihinde doğmuştur.

Virat Kohli Kaç Kilo?

Virat Kohli 69 kilogram ağırlığındadır.

İlgini Çekebilir!  Sabrina Carpenter

Virat Kohli Boyu Kaç?

Virat Kohli boyu 175 santimetredir.

Virat Kohli Gerçek Adı Nedir?

Virat Kohli Gerçek Adı Cheeku’dur.

Virat Kohli Kaç Yaşında?

Virat Kohli 35 yaşındadır.

Virat Kohli Nerelidir?

Virat Kohli Hindistanlıdır.

Virat Kohli Vücut Ölçüleri Nedir?

Virat Kohli Vücut Ölçüleri bilinmemektedir.

Virat Kohli Instagram?

Virat Kohli Instagram.

Virat Kohli Biyografisi Ve Hayatı

Virat Kohli, 5 Kasım 1988’de Delhi, Hindistan’da doğdu. Hintli bir uluslararası kriket oyuncusu ve IPL’de Royal Challengers Bangalore ve Hindistan yerel kriketinde Delhi için sağ elini kullanan bir topa vuran oyuncu olarak oynayan Hindistan ulusal kriket takımının eski kaptanıdır.

Kohli, 2008’de Hindistan kriket takımına seçildi ve o zamandan beri takım için düzenli bir oyuncu oldu. ODI’lerde 10,000’den fazla koşu ve T20I’lerde 10,000’den fazla koşu ile tüm zamanların en çok koşu yapan oyuncularından biridir. Kohli, 2018’de ODI’lerde dünya rekoru kıran 248 koşu da dahil olmak üzere birçok rekora sahiptir.

İlgini Çekebilir!  Nefes Memmedli

Kohli, Hindistan’ın 2011 Dünya Kupası’nı kazanmasına yardımcı oldu ve 2017’de kriket dünyasının en prestijli ödülü olan Sir Garfield Sobers Ödülü’nü kazandı. Kohli, Hindistan’ın en popüler sporcularından biridir ve dünyanın en iyi kriketçileri arasında gösterilmektedir.

Kohli, hem saha içinde hem de saha dışında güçlü bir lider olarak tanınır. O, Hindistan kriket takımının genç üyelerine rehberlik eden ve onları geliştirmelerine yardımcı olan bir mentordur. Kohli, Hindistan’ın kriket kültürünü yaymak için de aktif olarak çalışmaktadır.

Kohli, Hindistan’ın en başarılı kriketçilerinden biri ve Hindistan kriketinin geleceğine önemli katkılarda bulunacağına inanılmaktadır.

Paylaş