Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

   

Mark Zuckerberg Kimdir? Mark Zuckerberg Boyu Kaç? Mark Zuckerberg Kaç Kilogram? Mark Zuckerberg nereli? Mark Zuckerberg Vücut Ölçüleri Nedir? Mark Zuckerberg Kaç yaşında? Mark Zuckerberg Youtube? Mark Zuckerberg Instagram? Mark Zuckerberg Serveti? Mark Zuckerberg TikTok? Mark Zuckerberg’in hayatı. Mark Zuckerberg hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Mark Zuckerberg Doğum Tarihi?

Mark Zuckerberg 14 Mayıs 1984 tarihinde doğmuştur.

Mark Zuckerberg Kaç Kilo?

Mark Zuckerberg 70 kilogram ağırlığındadır.

İlgini Çekebilir!  FKA twigs (Tahliah Debrett Barnett)

Mark Zuckerberg Boyu Kaç?

Mark Zuckerberg boyu 171 santimetredir.

Mark Zuckerberg Kaç Yaşında?

Mark Zuckerberg 39 yaşındadır.

Mark Zuckerberg Nerelidir?

Mark Zuckerberg Amerikalıdır.

Mark Zuckerberg Vücut Ölçüleri Nedir?

Mark Zuckerberg Vücut Ölçüsü bilinmemektedir.

Mark Zuckerberg Instagram?

Mark Zuckerberg Instagram.

Mark Zuckerberg Biyografisi Ve Hayatı

Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984’te New York’ta doğdu. Harvard Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okudu ve 2004 yılında Facebook’u kurdu. Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır. Zuckerberg, Facebook’un CEO’su ve kurucu ortağıdır.

Zuckerberg, 2010 yılında Time dergisi tarafından “Yılın Kişisi” seçildi. 2016 yılında ise Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 5. kişisi seçildi.

İlgini Çekebilir!  Greg O'Gallagher (Kinobody)

Zuckerberg, Facebook’u kurarken, insanların birbirleriyle daha kolay ve daha hızlı iletişim kurmasını sağlamayı amaçladı. Facebook, kısa sürede dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi ve Zuckerberg, dünyanın en genç milyarderleri arasında yer aldı.

Zuckerberg, Facebook’un yanı sıra, WhatsApp ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarının da sahibidir. Zuckerberg, bu platformları kullanarak insanların birbirleriyle daha kolay ve daha hızlı iletişim kurmasını sağlamayı ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Zuckerberg, bir iş adamı olmasının yanı sıra, bir hayırseverdir. Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Chan Zuckerberg Initiative adlı bir vakıf kurdular ve bu vakıf aracılığıyla eğitim, sağlık ve sosyal adalet gibi konularda çalışmalar yapmaktadırlar.

İlgini Çekebilir!  Tiago Messi

Zuckerberg, dünyanın en başarılı iş adamlarından biridir ve aynı zamanda dünyanın en genç milyarderlerinden biridir. Zuckerberg, Facebook’u kurarak, insanların birbirleriyle daha kolay ve daha hızlı iletişim kurmasını sağladı ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye katkıda bulundu.

Paylaş