Kim Basinger

Kim Basinger

   

Kim Basinger Kimdir? Kim Basinger Boyu Kaç? Kim Basinger Kaç Kilogram? Kim Basinger nereli? Kim Basinger Kaç yaşında? Kim Basinger Youtube? Kim Basinger Instagram? Kim Basinger TikTok? Kim Basinger’in hayatı. Kim Basinger hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Kim Basinger Doğum Tarihi?

Kim Basinger 8 Aralık 1953 tarihinde doğmuştur.

Kim Basinger Kaç Kilo?

Kim Basinger 56 kilogram ağırlığındadır.

Kim Basinger Boyu Kaç?

Kim Basinger boyu 172 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Kevin Durant

Kim Basinger Kaç Yaşında?

Kim Basinger 70 yaşındadır.

Kim Basinger Nerelidir?

Kim Basinger Amerikalıdır.

Kim Basinger Vücut Ölçüleri Nedir?

Kim Basinger Vücut Ölçüleri 34-24-32 inç.

Kim Basinger Instagram?

Kim Basinger Instagram.

Kim Basinger Biyografisi Ve Hayatı

Kim Basinger, 8 Aralık 1953’te Georgia, Athens’te doğdu. Amerikalı oyuncu, model ve hayvan hakları savunucusudur. 1980’li yıllarda, Playboy dergisinin kapağında yer alarak dünya çapında ün kazandı. Daha sonra, “9 1/2 Hafta” (1986), “Batman” (1989) ve “L.A. Confidential” (1997) gibi filmlerde rol alarak sinema kariyerinde önemli bir başarı elde etti.

Basinger, “L.A. Confidential” filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı. Bu ödül, onu Oscar kazanan ilk ve tek Amerikalı aktris yaptı.

İlgini Çekebilir!  Eddie Hall

Basinger, 1993 yılında oyuncu Alec Baldwin ile evlendi. Çift, 2002 yılında boşandı. Basinger’in, Baldwin ile olan evliliğinden Ireland Baldwin adında bir kızı vardır.

Basinger, hayvan hakları savunucusudur ve PETA için kampanyalar yürütmüştür. 1992 yılında, “The Real Animal House” adlı belgeselin yapımcılığını üstlenmiştir.

Basinger, günümüzde de aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Son olarak, 2022 yılında “The Banshees of Inisherin” adlı filmde rol almıştır.

Kim Basinger, güzelliği ve oyunculuğuyla dünya çapında tanınan bir yıldızdır. Aynı zamanda, hayvan hakları savunuculuğuyla da bilinmektedir.

Paylaş