Zozibini Tunzi

Zozibini Tunzi

   

Zozibini Tunzi Kimdir? Zozibini Tunzi Boyu Kaç? Zozibini Tunzi Kaç Kilogram? Zozibini Tunzi nereli? Zozibini Tunzi Vücut Ölçüleri Nedir? Zozibini Tunzi Kaç yaşında? Zozibini Tunzi Youtube? Zozibini Tunzi Instagram? Zozibini Tunzi TikTok? Zozibini Tunzi ’in hayatı. Zozibini Tunzi hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Zozibini Tunzi Doğum Tarihi?

Zozibini Tunzi 18 Eylül 1993 tarihinde doğmuştur.

Zozibini Tunzi Kaç Kilo?

Zozibini Tunzi 50 kilogram ağırlığındadır.

Zozibini Tunzi Boyu Kaç?

Zozibini Tunzi boyu 173 santimetredir.

Zozibini Tunzi Kaç Yaşında?

Zozibini Tunzi 30 yaşındadır.

Zozibini Tunzi Nerelidir?

Zozibini Tunzi Güney Afrikalıdır.

Zozibini Tunzi Vücut Ölçüleri Nedir?

Zozibini Tunzi Vücut Ölçüsü 33-26-35 inç.

Zozibini Tunzi Instagram?

Zozibini Tunzi Instagram.

Zozibini Tunzi Biyografisi Ve Hayatı

Zozibini Tunzi, 18 Eylül 1993’te Güney Afrika’nın Eastern Cape eyaletinde doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Tunzi, Cape Town’da büyüdü. Cape Peninsula Teknoloji Üniversitesi’nde halkla ilişkiler yönetimi alanında eğitim aldı.

2017 yılında Miss South Africa güzellik yarışmasına katılan Tunzi, ilk 11’e giremedi. Ancak 2019 yılında tekrar yarışmaya katıldı ve bu kez birinci seçildi. Bu sayede, 2019 yılında ABD’nin Atlanta kentinde düzenlenen Miss Universe güzellik yarışmasında Güney Afrika’yı temsil etti.

İlgini Çekebilir!  Guusje van Geel

Miss Universe yarışmasında, “Dünyada güzelliğin sadece tek bir standartı olmadığını göstermek istiyorum. Afro saçlı bir kadın olarak, kendi güzelliğimle gurur duyuyorum ve başkalarının da kendi güzellikleriyle gurur duymaları için ilham vermek istiyorum.” diyerek konuşmasıyla dikkat çekti.

Tunzi, 8 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen Miss Universe yarışmasında Miss Universe tacını taktı. Bu unvanı kazanan ilk Afro saçlı kadın olan Tunzi, aynı zamanda 2011’den bu yana Miss Universe tacını takan ilk siyah kadın oldu.

Tunzi, Miss Universe tacını taktığı süre boyunca, güzellik standartları, kadın hakları ve iklim değişikliği gibi konularda farkındalık yaratmak için çalıştı. Ayrıca, Güney Afrika’da çeşitli sosyal yardım kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştı.

İlgini Çekebilir!  Jena Frumes

Tunzi, 2021 yılında Miss Universe tacını Miss Universe 2020 Andrea Meza’ya devretti. Ancak, Miss Universe organizasyonunun sahibi olan WME/IMG tarafından, Tunzi’nin Miss Universe Organizasyonunun küresel elçisi olarak görevlendirildiği açıklandı. Bu görev kapsamında, Tunzi, güzellik standartları, kadın hakları ve iklim değişikliği gibi konularda farkındalık yaratmaya devam edecek.

Zozibini Tunzi’nin başarıları

  • 2019 Miss South Africa
  • 2019 Miss Universe
  • Miss Universe Organizasyonunun küresel elçisi
Paylaş