Valtteri Bottas

Valtteri Bottas

   

Valtteri Bottas Kimdir? Valtteri Bottas Boyu Kaç? Valtteri Bottas Ne Zaman Öldü? Valtteri Bottas Kaç Kilogram? Valtteri Bottas Hangi Takımın Sürücüsüdür? Valtteri Bottas nereli? Valtteri Bottas Kaç yaşında? Valtteri Bottas Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu? Valtteri Bottas’in hayatı. Valtteri Bottas hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

İçindekiler

Valtteri Bottas Nereli?

Valtteri Bottas Finlandiyalıdır.

Valtteri Bottas Jr. Doğum Tarihi?

Valtteri Bottas 28 Ağustos 1989 tarihinde doğmuştur.

Valtteri Bottas Kaç Yaşında?

Valtteri Bottas 32 yaşındadır.

Valtteri Bottas Boyu Kaç?

Valtteri Bottas boyu 173 santimetredir.

Valtteri Bottas Kaç Kilo?

Valtteri Bottas 69 kilogram.

Valtteri Bottas Jr. Hangi Takımın Sürücüsüdür?

Valtteri Bottas Alfa Romeo Takımının Sürücüsüdür.

Valtteri Bottas Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu?

Valtteri Bottas Hiç Dünya Şampiyonu olamadı.

Valtteri Bottas Biyografisi Ve Hayatı

Valtteri Bottas, şu anda Alfa Romeo için Formula 1’de yarışan Fin bir yarış pilotudur. Eski Mercedes sürücüsüdür.

Bottas, 1989’da Finlandiya’nın Nastola kentinde doğdu. Karting kariyerine 2001 yılında başladı ve 2008 yılında Fin Karting Şampiyonası’nı kazandı. Daha sonra tek koltuklu yarışlara geçti ve 2011 yılında Formula Renault 3.5 Serisi’ni kazandı.

İlgini Çekebilir!  Alexandre Pantoja

Bottas, 2013 yılında Williams ile Formula 1‘de ilk çıkışını yaptı. Sezonu dokuzuncu sırada tamamladı ve Yılın Çaylağı seçildi. 2017 yılında Mercedes’e geçti ve Lewis Hamilton’ın takım arkadaşı oldu.

Bottas, 2017 yılında Rusya Grand Prix’sinde ilk Formula 1 yarışını kazandı. Mercedes için dokuz yarış daha kazandı ve 39 kez podyuma çıktı.

2022 yılında Bottas, Mercedes’ten ayrıldı ve Alfa Romeo’ya katıldı. Şu anda Pilotlar Şampiyonası’nda 14. sırada yer alıyor.

Bottas, tutarlı sürüş tarzı ve arabasından en iyisini çıkarabilme yeteneği ile tanınır. Aynı zamanda çok iyi bir eleme sürücüsüdür ve Hamilton’ı sık sık elemeyi başarmıştır.

2023 yılında Bottas, Formula 1 galibiyetlerinin ve podyumlarının sayısını artırmayı umuyor. Çok yetenekli bir sürücü ve düzenli olarak yarış kazanabilme potansiyeline sahip.

İlgini Çekebilir!  Tristyn Lee

Genel olarak, Valtteri Bottas, kariyerinde çok şey başarmış çok yetenekli bir sürücü. Düzenli olarak performans gösteren ve düzenli olarak yarış kazanabilen bir sürücü. 2023 yılında galibiyetlerinin ve podyumlarının sayısını artırmayı umuyor.

Valtteri Bottas Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş