mrkara19

Durum: 12 - 0 - 0 - 0 - 02.05.2021 00:51

Puan: 67 -

10 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

kırmızı et mi beyaz et mi ?

maddi imkanlar söz konusu ise et olsunda ne olursa olsun diyoruz evet. ama kan grubuna göre beslenme düzeni oluşturan, kendi grubunda ki etleri tüketen kişi, her zaman önde devam eder! net bilgi.

old school yapan öbürünün içinden geçer

tartışmalı konudur. öyle makineler var ki kimi salonlarda, arnold görse iç çeker. zira çekiyordur! "bizim ki de amelelikmiş be bro"

dip not: her zaman old school çalışırım.

herkesi dövüşe davet etmek

yedek canı olduğunu zanneden kişidir. bir level üstüde "seni öldürürüm"

fitnessa yeni başlayanlara tavsiyeler

hayvan gibi ye, hayvan gibi çalış!

serdar aktolga

türkiye de bu işin net kralıdır! daha iyi vücuda sahip olan, başarıları yada daha iyi dereceleri olan bir çok insan olabilir. ama bilgi paylaştıkça güzel bee abicim. kendi salonunda üç beş kişiye yetmek bu ülke çocuklarına yazık etmektir. çok saygı değer hocalarımızın, serdar hocanın bu tavrını örnek alması kendilerine acil bir kanal edinmesi ve tüm bildiklerini anlatması gerekirrr.

sevgilin seni vücudun için sevmesi

ne için sevecekti dedirten başlıktir! herkes birini bir sebepten sever...

yeni yıl hedefleriniz neler

yarışmak, yarışmak, yarışmak...

spor yapıp herkesin gözüne sokan insan

genel olarak bakıldığında çok iticidir. ne çektik be! ama bu sporu yapma amacı her ne olursa olsun; karşı cinse güzel görünmek kadar çılgınca da olsa, fit olmak yada yarışmak, sadece sağlık için bile olsa, bu ülkede bu işi yapmak isteyen herkesin varlığı bizim için değerli bence...

hızlı metabolizmanın avantajları

boktan bir durumdur. genelde sizi zor duruma sokar. bazal metabolizma gereği, gün boyu uzanıp sadece dizi izleyip, sadece yemek yeseniz bile en az 1800-2000 kalori yakarsınız. büyümenin düşmanıdır kendisi...

gainer alıp aşırı yağlanmak

üzerinde yazan ölçekler ve önerilen kullanma şekline aldanmış heyecanlı tip. suplementler genel olarak hayvan gibi tüketilen şeyler değildir. bu tamamen bilinçsiz kullanmaktir. günlük alınması gereken karbonhidrat ve protein kişisel olarak hesaplanmali ve eksik kalındığında alınmalıdır. zira asla bir öğün değildir.

sporu ne için yapıyorsunuz ?

yarışmak için. evet, furkan er sağ olsun! tekrar iştahımı kabartmistir...

ideal antrenman süresi 30-40 dk

normal süredir. 30-45 dakika yeterli antrenman süresidir. genelde spor salonlarımız, sosyalleşmek için yada sirke gelmiş gibi , salondaki diger antrenman yapan kişileri izleyen kişiler ile dolu olduğu için, bu süre yetersiz kalır.
Henüz hiç başlık açmamış.

steroid kullanan kişiler

eyy kullanıcı adlı cahil hele bir buraya bak!

steroid yapılı hormonlar; protein yapılı hormonlardan farklı olarak plazma zarını kolaylıkla geçebilir ve sitoplazmadaki bir reseptör proteinine tutunarak çekirdeğin içine geçiş yapıp dna' daki bir genden protein sentezini başlatırlar.ve bu süreç anlattığım nedenden dolayı kısa sürede gerçekleşerek etkisini hemen gösteririr.

anabolik steroidler; (yani halk dilinde steroid olan bilinen ilaçlar) vücutta 'testosteron' veya daha etkin formu olan 'dihidrotestosteron (temel erkeklik hormonları)' etkilerini taklit eden ilaçlardır.

profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler bilir ki, eğer profesyonel olarak bu spor yapılmak isteniyorsa çok dengeli beslenilmeli,uyku düzenine dikkat edilmeli(özellikle gece 11 ile 3 saatleri arasında uykunun ağır evresinde olunmalı çünkü bu durumda epifiz bezinden salgılanan melatonin hormonu pik yapar ve bununla paralel olarak hipofiz bezinden salgılanan sth( somatotropin hormonu) dediğimiz halk arasında büyüme hormonu olarak bilinen growth hormon salınımında artış gözlenir.) antrenman düzenine dikkat edilmeli, alkol(vücudumuzda kana en hızlı karışan maddedir) ve sigaradan uzak durulmalıdır. bunun yanı sıra asıl konumuz olan steroid kullanımının çok yüksek dozda ve belirli zaman aralıklarında olması gerekmektedir.

yetişkin bir erkeğin testisleri haftada 50-70 miligram testosteron üretirken vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar ne yazık ki bu ihtiyacın 100 mislinden fazlasını alıyor. haftada 5 bin-6 bin miligram testosteronu hap ya da iğneyle alıyorlar.

temel erkeklik hormonu olan testosteronun sentetik hali olan anabolik steroid, antrenmandan sonra testosteron seviyesini yeniden yükseltip kas onarımını da hızlandırıyor.kas eriten hormonların etkisini de önleyip, hızla şişen bir kas yapısı oluşturuyorlar.vücut geliştiriciler öncelikle damardan alınan anabolik steroid ile işe başlar.daha sonra ise istifleme (karma) yöntemini farklı anaboliksteroid ile birleştirerek enjekte ederler.

anabolik steroid kullanıldığında beyninizdeki hipotalamus, dışarıdan gelen tüm steroidleri algılar ve testislere şu uyarıyı gönderir: 'stokta yeterince mevcut daha fazla üretme'. testisler aşırı yüklenmeden dolayı kapanır, bir anda bırakıldığında testosteron seviyesi azalınca risk artar.testosteron seviyesi düşükken genç sporcular depresyona girerek intihar dahi edebilirler. bu anabolik steroid kullanımının zararlarından sadece bir tanesidir.

"bedeli 'hayatın ta kendisidir'"

anabolik steroid ile ne kadar çok yükselirseniz bir o kadar çabuk düşersiniz. ağızdan hap şeklinde alınan anabolik steroid karaciğerde kanser tümörlerine ayrıca böbreklerde de tümörlere neden olabiliyor. kalbe giden atar damarları tıkıyor. hdl kolesterolünü azaltıyor ldl kolesterolünü çıkarıyor. bu durum kalp damarlarında sertleşmeye yol açar ve damar duvarlarında plaka oluşturabilir. bu plakalar damarları tıkadıkça kan akışı engellenir. eğer ilgilenilmezse kalp krizine yol açabilir. aynı zamanda bu plakalardan biri koparsa daha küçük damarlardan birine girip tıkayabilir. inmeye (felç) neden olabilir.

kısacası eğer anabolik steroid kullanıyorsanız 30-50 yaşları arasında ölme olasılığınız baya yüksek gözüküyor. bilmem anlatabildim mi? eğer amatör olarak yapıyorsanız yani paranızı bu işten kazanmıyorsanız bir sevda uğruna da hayatınızı riske atmayın! kullanıcı gibi cahil insanlar hayatımızda maalesef çok...
lütfen böyle insanların öneri fikir ve düşüncelerini görmezden gelip işin doğrusunu kendimiz doğru yerden ve kaynağından öğrenelim.

yazıyı okumadan geçmeyin... makale niteliğinde

izlerseniz faydalı olabilir:


Toplam entry sayısı: 12

old school yapan öbürünün içinden geçer

tartışmalı konudur. öyle makineler var ki kimi salonlarda, arnold görse iç çeker. zira çekiyordur! "bizim ki de amelelikmiş be bro"

dip not: her zaman old school çalışırım.

sevgilin seni vücudun için sevmesi

ne için sevecekti dedirten başlıktir! herkes birini bir sebepten sever...

old school yapan öbürünün içinden geçer

tartışmalı konudur. öyle makineler var ki kimi salonlarda, arnold görse iç çeker. zira çekiyordur! "bizim ki de amelelikmiş be bro"

dip not: her zaman old school çalışırım.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram Height and Weight Größe und Gewicht
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez