joshua

Durum: 302 - 0 - 0 - 0 - 09.07.2021 20:29

Puan: 1371 -

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Marmara BESYO
  • /
  • 21

yaz için formunuz hazır mı?

gavurlardaki espiri anlayışı

beyler gavur dedigimiz zat eger bir disi ise kas gelisimi maksimum düzeyde olacaktir

çok düşünmek

youtube overthinking diye yazarsaniz bu konuyla alakali bilimsel ve ayni zamanda bilgilendirici bir sürü video ile karsilasabilirsiniz

pirinç vs bulgur

ikisi de olur, gainz gelecek yerden tavuk esirgenmez

aç kalınca gelen kaslarım eriyor hissi

bende bu his spor yaptiktan sonra uzunca bir süre yemek yiyemezsem olusuyor

tarçın

kandaki insülin dengesinin korunmasina yardimci olur

sporu ne için yapıyorsunuz ?

yataga kari kiz atmak icin

ürünlerimiz bol geliyorsa kasla doldurun

gecen günlerde storyisinde görmüstüm

canının şeker çekmesi

caniniz seker cekmesin arkadaslar vucuda zararli yiyeceklerden tiksinin bir zahmet, hepiniz sporcu arkadaslarsiniz lutfen , yakismiyor bu tur basliklar sizlere

soslu fıstık

soslu fistik baya yagli oluyor, bende cok yagli yiyecekler sivilce olusumunu tetikledigi icin ben kisisel olarak tercih etmiyorum ama bünyeden bünyeye degisebilen bir durum bu...

yaz gelince sporu bırakmak

harbi bizde yaz gelince basliyoruz amk

kas kütlesinin artması libidoyu etkiler mi

leptin direnci nedir ?

insulin hassasiyetiniz azaldıça daha çok yağlanırsınız ve bu da leptin direncini ortaya çıkarır. leptin yağ hücrelerinde üretilen bir hormondur ve iştahı kontrol eder. yağ hücreleri arttıkça üretilen leptin miktarı artar ve beyine “yeterince yağ deposu var, iştahı azalt” sinyali yollanır. yağ hücreleri arttıkça daha fazla leptin üretilir ve kana karışır. sonunda, leptin oranı uzun bir süre yüksek kalınca leptin direnci oluşur. yani leptin işe yaramamaya başlar. böylece beynin “doydum” emri bir işe yaramaz ve iştah kontrolünüzü kaybedersiniz. bu da kötü bir kısır döngüye neden olur. yedikçe daha çok yağlanırsınız, daha çok yağlandıkça daha çok leptin üretilir ve daha çok leptin üretildikçe daha çok leptin direnci oluşur. ıştah kontrolünü daha çok kaybedersiniz ve daha çok yersiniz.

ınsulin yüksekken vücudumuz daha çok karbonhidratları, düşükken de yağları enerji olarak kullanıyor. yüksek insulin = karbonhidratları kullan, düşük insulin = yağları kullan

uykusuz kalmak

uykusuz kalmak saglimiz , akademik ve sosyal hayatimiz acisindan uzun vadede sikinti yaratabilecek bir durum. gece derin uyku sirasinda salgilanan melatonin hormonu pasif halden aktif hale gecen kanserli hücrelerin onarilmasinda cok büyük bir rol oynuyor ve vucuttaki inflamasyonu azaltiyor. bunlar son edindigim bilgiler arkadaslar

erkek olarak vücudunuza yaptığınız bakımlar neler

  • /
  • 21

dünyadaki en iyi best nigganız kim?

nigga olmanın avantajları ve dezavantajları

mr olympia türk sporcu

steroid

özellikle joshua kardeşim bilimsel açıklama yapmalı

steroid

profesyonel sporcu değilseniz gereksiz olduğunu düşünüyorum
joshua bekleniyorsunuz :d

anthony joshua

bizimde var bir joshua mız

anthony joshua

ağırsiklet boks sampiyonu geçen sene ruize yenilmeseydi çok sağlam istatistik yapmis olucakti kendisinin ikizi arkadaşım oluyo

anthony joshua

bir arkadaşım var anthony joshua ile aynı şekilde gülüyor

bar

emirhan diye bir arkadaşım var tam çöp

kapsül yutmak

joshua öyle yapınca beyin geriliği oluyor o arkadaşda öyledir kesin

Toplam entry sayısı: 302

sauna

şekertiker'i cehennem sıcağına alıştırdığımız güzel bir mekan. her türlü maceraya müsait bir yer. ama saunanınızın güzel ve geniş olması gerekiyor. maalesef bazı spor tesisleri sauna adı altına kutu gibi odalara elektrikli ısıtıcı koyup başına sauna yazmışlar. sauna güzelse içinde vakit geçirmesi de güzel oluyor. tavsiye ediyorum

steroid kullanan kişiler

eyy kullanıcı adlı cahil hele bir buraya bak!

steroid yapılı hormonlar; protein yapılı hormonlardan farklı olarak plazma zarını kolaylıkla geçebilir ve sitoplazmadaki bir reseptör proteinine tutunarak çekirdeğin içine geçiş yapıp dna' daki bir genden protein sentezini başlatırlar.ve bu süreç anlattığım nedenden dolayı kısa sürede gerçekleşerek etkisini hemen gösteririr.

anabolik steroidler; (yani halk dilinde steroid olan bilinen ilaçlar) vücutta 'testosteron' veya daha etkin formu olan 'dihidrotestosteron (temel erkeklik hormonları)' etkilerini taklit eden ilaçlardır.

profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler bilir ki, eğer profesyonel olarak bu spor yapılmak isteniyorsa çok dengeli beslenilmeli,uyku düzenine dikkat edilmeli(özellikle gece 11 ile 3 saatleri arasında uykunun ağır evresinde olunmalı çünkü bu durumda epifiz bezinden salgılanan melatonin hormonu pik yapar ve bununla paralel olarak hipofiz bezinden salgılanan sth( somatotropin hormonu) dediğimiz halk arasında büyüme hormonu olarak bilinen growth hormon salınımında artış gözlenir.) antrenman düzenine dikkat edilmeli, alkol(vücudumuzda kana en hızlı karışan maddedir) ve sigaradan uzak durulmalıdır. bunun yanı sıra asıl konumuz olan steroid kullanımının çok yüksek dozda ve belirli zaman aralıklarında olması gerekmektedir.

yetişkin bir erkeğin testisleri haftada 50-70 miligram testosteron üretirken vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar ne yazık ki bu ihtiyacın 100 mislinden fazlasını alıyor. haftada 5 bin-6 bin miligram testosteronu hap ya da iğneyle alıyorlar.

temel erkeklik hormonu olan testosteronun sentetik hali olan anabolik steroid, antrenmandan sonra testosteron seviyesini yeniden yükseltip kas onarımını da hızlandırıyor.kas eriten hormonların etkisini de önleyip, hızla şişen bir kas yapısı oluşturuyorlar.vücut geliştiriciler öncelikle damardan alınan anabolik steroid ile işe başlar.daha sonra ise istifleme (karma) yöntemini farklı anaboliksteroid ile birleştirerek enjekte ederler.

anabolik steroid kullanıldığında beyninizdeki hipotalamus, dışarıdan gelen tüm steroidleri algılar ve testislere şu uyarıyı gönderir: 'stokta yeterince mevcut daha fazla üretme'. testisler aşırı yüklenmeden dolayı kapanır, bir anda bırakıldığında testosteron seviyesi azalınca risk artar.testosteron seviyesi düşükken genç sporcular depresyona girerek intihar dahi edebilirler. bu anabolik steroid kullanımının zararlarından sadece bir tanesidir.

"bedeli 'hayatın ta kendisidir'"

anabolik steroid ile ne kadar çok yükselirseniz bir o kadar çabuk düşersiniz. ağızdan hap şeklinde alınan anabolik steroid karaciğerde kanser tümörlerine ayrıca böbreklerde de tümörlere neden olabiliyor. kalbe giden atar damarları tıkıyor. hdl kolesterolünü azaltıyor ldl kolesterolünü çıkarıyor. bu durum kalp damarlarında sertleşmeye yol açar ve damar duvarlarında plaka oluşturabilir. bu plakalar damarları tıkadıkça kan akışı engellenir. eğer ilgilenilmezse kalp krizine yol açabilir. aynı zamanda bu plakalardan biri koparsa daha küçük damarlardan birine girip tıkayabilir. inmeye (felç) neden olabilir.

kısacası eğer anabolik steroid kullanıyorsanız 30-50 yaşları arasında ölme olasılığınız baya yüksek gözüküyor. bilmem anlatabildim mi? eğer amatör olarak yapıyorsanız yani paranızı bu işten kazanmıyorsanız bir sevda uğruna da hayatınızı riske atmayın! kullanıcı gibi cahil insanlar hayatımızda maalesef çok...
lütfen böyle insanların öneri fikir ve düşüncelerini görmezden gelip işin doğrusunu kendimiz doğru yerden ve kaynağından öğrenelim.

yazıyı okumadan geçmeyin... makale niteliğinde

izlerseniz faydalı olabilir:


kalça için en iyi hareketler

süper şekilli kalça kasları için en iyi 10 kalça egzersizi
zaman: 15 dakika
ekipman: yok
hangi bölgeye faydalı: abs, core
talimatlar: aşağıdakilerden üç hareket seçin. her hareket için 15 tekrar yapın ve sonraki harekete geçin. 3 hareketlik döngüyü iki üç defa tekrar edin

1- pile squat

bacaklarınız 60 cm kadar ayrık dursun ve ayaklarınız dışarı baksın, elleriniz kalçalarınızda olsun. parmak uçlarınıza ağırlık verin, dizlerinizi bükün ve oturma pozisyonuna gelin. üst bacaklarınız yere paralel olana kadar alçalın ve sonra başa dönün. bu bir tekrar. 15 tekrar yapın.

2- squat ve hücum

ayakta durun ve elleriniz kalçanızda olsun. squat pozisyonuna inin ancak dizlerinizin ayak uçlarınızın hizasını geçtiğinden emin olun. başlangıca dönün. sol ayağınızla büyük bir adım atın ve sol topuğunuz üzerine indikten sonra yere doğru çömelin. her iki bacağın da 90 derece kadar büküldüğünden emin olun. bu bir tekrardı. her iki yana da 15 tekrar yapın.

3- yandan yana squat zıplayışı

ayaklarınız omuz genişliğinde olacak şekilde ayakta durun ve kollarınız yanlarınızda olsun. kalçanızı geri ittirin, dizlerinizi bükün ve üst bacaklarınız yere paralel olana kadar alçalın. kolları da yere paralel olana kadar kaldırın. durun, ardından sağa doğru olabildiğince yükseğe zıplayın. yere inin ve sonra ilk pozisyona geri zıplayın. bu bir tekrardı.

4- yanal squat yürüyüşü

ayaklarınız kalça genişliğinde ayakta durun ve dizler biraz bükülü olsun. core bölgesini sıkı tutarken, sol ayağınızı yana atın ve sağ ayağınızla takip edin. ardından tekrar sağa geçin. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

5- squat pulse

ayaklarınız kalça genişliğinde ayakta durun ve elleriniz göğsünüzün önünde kenetli olsun. kalçalarınızı geriye ittirin ve dizlerinizi squat pozisyonuna doğru bükün. bedeninizi bir kaç santimetre kaldırın ve sonra tekrar aşağı inin. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

6- eşek tepiği

matın üstünde el ve dizleriniz üzerinde durun. sağ dizinizi bedeniniz omuzdan dizlere kadar düz bir çizgi haline gelene kadar kaldırın ve bu sırada diz 90 derece bükülü olmalı. ayak uçlarınız tavana doğru tepik atıyor gibi durmalılar. hareketi ters döndürüp başa alın. bu bir tekrardı. her iki yana doğru 15 tekrar yapın.

7- ateş musluğu

diz yere değmeyecek şekilde iki bacak için de kalça odaklı yana açış hareketi

8- döner musluk

mat üzerinde el ve dizleriniz üstünde durun. sağ bacağınızı vücudunuzdan uzağa doğru kaldırırken dizlerinizi 90 derece bükülü tutun, ardından bacağınızı eşek tepiği pozisyonuna gelene kadar döndürün. başlangıca dönün. bu bir tekrardı. her iki tarafa da 15 tekrar yapın.

9- kalça köprüsü

dizleriniz bükülü halde sırtüstü yatın ve ayaklarınız kalçalarınızdan 30-35 cm kadar uzakta yerde dursun. coreunuzu sıkın ve sonra topuklarınıza yüklenerek kalçalarınızı yukarı doğru kaldırın. indirmeden önce 2 saniye kadar durun. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

10- tek bacak kalça köprüsü

kollarınız yanda olacak şekilde sırtüstü yatın ve dizlerinizi bükün, ayaklar yere düz bassın ve kalça genişliğinde olsunlar. üst bacaklarınızı hizalı tutun, bir bacağı yukarı kaldırın ve böylece parmaklarınız tavana baksın. kalçalarınızı sıkarken onları havaya kaldırın ve sonra alçaltın. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

dwayne johnson gibi olmak

boy olarak 9 cm kısayım kilo olarak 31 kg eksiğim dwayne den o kadar sekil gözükür muyum bilmiyorum ama iri gözükecegime inanıyorum. bendeki biraz da irsi gelmediğimiz aynı kendisiyle. top sakal bile bıraktım çoktan.

yemek düzeni

günde iki sefer yemek yemek uzmanlar tarafından önerilir.

kalça için en iyi hareketler

süper şekilli kalça kasları için en iyi 10 kalça egzersizi
zaman: 15 dakika
ekipman: yok
hangi bölgeye faydalı: abs, core
talimatlar: aşağıdakilerden üç hareket seçin. her hareket için 15 tekrar yapın ve sonraki harekete geçin. 3 hareketlik döngüyü iki üç defa tekrar edin

1- pile squat

bacaklarınız 60 cm kadar ayrık dursun ve ayaklarınız dışarı baksın, elleriniz kalçalarınızda olsun. parmak uçlarınıza ağırlık verin, dizlerinizi bükün ve oturma pozisyonuna gelin. üst bacaklarınız yere paralel olana kadar alçalın ve sonra başa dönün. bu bir tekrar. 15 tekrar yapın.

2- squat ve hücum

ayakta durun ve elleriniz kalçanızda olsun. squat pozisyonuna inin ancak dizlerinizin ayak uçlarınızın hizasını geçtiğinden emin olun. başlangıca dönün. sol ayağınızla büyük bir adım atın ve sol topuğunuz üzerine indikten sonra yere doğru çömelin. her iki bacağın da 90 derece kadar büküldüğünden emin olun. bu bir tekrardı. her iki yana da 15 tekrar yapın.

3- yandan yana squat zıplayışı

ayaklarınız omuz genişliğinde olacak şekilde ayakta durun ve kollarınız yanlarınızda olsun. kalçanızı geri ittirin, dizlerinizi bükün ve üst bacaklarınız yere paralel olana kadar alçalın. kolları da yere paralel olana kadar kaldırın. durun, ardından sağa doğru olabildiğince yükseğe zıplayın. yere inin ve sonra ilk pozisyona geri zıplayın. bu bir tekrardı.

4- yanal squat yürüyüşü

ayaklarınız kalça genişliğinde ayakta durun ve dizler biraz bükülü olsun. core bölgesini sıkı tutarken, sol ayağınızı yana atın ve sağ ayağınızla takip edin. ardından tekrar sağa geçin. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

5- squat pulse

ayaklarınız kalça genişliğinde ayakta durun ve elleriniz göğsünüzün önünde kenetli olsun. kalçalarınızı geriye ittirin ve dizlerinizi squat pozisyonuna doğru bükün. bedeninizi bir kaç santimetre kaldırın ve sonra tekrar aşağı inin. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

6- eşek tepiği

matın üstünde el ve dizleriniz üzerinde durun. sağ dizinizi bedeniniz omuzdan dizlere kadar düz bir çizgi haline gelene kadar kaldırın ve bu sırada diz 90 derece bükülü olmalı. ayak uçlarınız tavana doğru tepik atıyor gibi durmalılar. hareketi ters döndürüp başa alın. bu bir tekrardı. her iki yana doğru 15 tekrar yapın.

7- ateş musluğu

diz yere değmeyecek şekilde iki bacak için de kalça odaklı yana açış hareketi

8- döner musluk

mat üzerinde el ve dizleriniz üstünde durun. sağ bacağınızı vücudunuzdan uzağa doğru kaldırırken dizlerinizi 90 derece bükülü tutun, ardından bacağınızı eşek tepiği pozisyonuna gelene kadar döndürün. başlangıca dönün. bu bir tekrardı. her iki tarafa da 15 tekrar yapın.

9- kalça köprüsü

dizleriniz bükülü halde sırtüstü yatın ve ayaklarınız kalçalarınızdan 30-35 cm kadar uzakta yerde dursun. coreunuzu sıkın ve sonra topuklarınıza yüklenerek kalçalarınızı yukarı doğru kaldırın. indirmeden önce 2 saniye kadar durun. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

10- tek bacak kalça köprüsü

kollarınız yanda olacak şekilde sırtüstü yatın ve dizlerinizi bükün, ayaklar yere düz bassın ve kalça genişliğinde olsunlar. üst bacaklarınızı hizalı tutun, bir bacağı yukarı kaldırın ve böylece parmaklarınız tavana baksın. kalçalarınızı sıkarken onları havaya kaldırın ve sonra alçaltın. bu bir tekrardı. 15 tekrar yapın.

omuz neden çalışılır

omuz , çatı dediğimiz vücut proporsyonunun düzgün olmasını sağlayan yapıyı temsil eden en büyük bölgedir. ardından trapezler gelir.
ek bilgi: omuz düşüklüğü yaşayan arkadaşların omuzlarının düşük olmasının sebebi genetik olabilir veya olmayabilir de. genetik değilse trapez eksikliğidir. trapezler omuzlara bağlı bir kas grubudur.

anthony joshua

iltifatlarınız için çok teşekkürler

en sevdiğiniz men's physique yarışmacıları?

home workout taktikleri

direnç bandı özellikle bu dönemlerde çok işe yarıyor, en azından hafif bir pump hissiyatı yaşatarak kasları uyarıyor, bu da atrofinin yavaşlamasına bir miktar da olsa destek veriyordur umarım.

10 saniyede 100 yumruk

candytiker boşu kes hele sentilus kardeşim bile inanmıyor sana

conor mcgregor yürüyüşü


gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram Height and Weight Größe und Gewicht
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez