Tarih:Eylül 22, 2023

Tom Platz

Tom Platz Kimdir? Tom Platz Boyu Kaç? Tom Platz Kaç Kilogram? Tom Platz nereli? Tom Platz Kaç yaşında? Tom Platz Vücut ölçüleri. Tom Platz’in hayatı. Tom Platz hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Tom Platz Boyu Kaç?

Tom Platz boyu 173 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Michie Peachie

Tom Platz Kaç Kilo?

Tom Platz 100 kg ağırlığındadır.

Tom Platz Nereli?

Tom Platz Amerikalıdır.

Tom Platz Doğum Tarihi?

Tom Platz 26 Haziran 1955 tarihinde doğmuştur.

Tom Platz Kaç Yaşında?

Tom Platz 68 yaşındadır.

Tom Platz Vücut Ölçüleri Nedir?

Tom Platz vücut ölçüleri 50-30-20 inç.

Tom Platz Biyografisi Ve Hayatı

Tom Platz, inanılmaz bacak gelişimi ile tanınan emekli bir profesyonel vücut geliştirmecidir. Tüm zamanların en büyük vücut geliştiricilerinden biri olarak kabul edilir.

Platz, 1955’te Brooklyn, New York’ta doğdu. 13 yaşında ağırlık kaldırmaya başladı ve kısa sürede okulunun en güçlü çocuklarından biri oldu. Liseden mezun olduktan sonra Platz, vücut geliştirme alanında kariyer yapmak için Kaliforniya’ya taşındı.

Platz profesyonel çıkışını 1979’da yaptı ve hızla yükseldi. 1981’de ilk büyük unvanı olan Mr. International’ı kazandı. Platz, 1982’de Mr. Olympia da dahil olmak üzere çok sayıda başka şampiyonluk kazandı.

İlgini Çekebilir!  Carriejune Anne Bowlby

Platz, 1987’de rekabetçi vücut geliştirmeden emekli oldu. O zamandan beri başarılı bir iş adamı ve yazar oldu. Aynı zamanda popüler bir motivasyon konuşmacısıdır.

Tom Platz’ın Bacak Gelişimi

Platz’ın bacak gelişimi gerçekten olağanüstüydü. Vücut geliştirme tarihindeki en büyük ve en kaslı bacaklardan bazılarına sahipti. Bacakları o kadar büyüktü ki sık sık şakalara ve memlere konu oluyordu.

Ancak Platz’ın bacak gelişimi gülünecek bir konu değildi. Sonuçlarına ulaşmak için inanılmaz derecede çok çalıştı. Ağır ağırlıklar ve yüksek hacimli setler kullanarak bacaklarını her seferinde saatlerce çalıştırırdı.

Platz’ın bacak eğitimi rutini çok zorluydu. Genellikle haftada iki kez çeşitli egzersizler kullanarak bacaklarını çalıştırırdı. En sevdiği egzersizlerden bazıları squat, leg press, leg extension ve leg curls idi.

İlgini Çekebilir!  Ludovic Blas

Platz’ın bacak gelişimi sadece bir genetik meselesi değildi. Aynı zamanda sıkı çalışmanın ve özverinin sonucuydu. O her yerdeki vücut geliştiriciler için bir ilham kaynağı ve mirası önümüzdeki yıllarda ilham vermeye devam edecek.

Tom Platz’ın Başarıları

1978 Dünya Amatör Şampiyonası – IFBB, Orta Sıklet, 1.lik
1979 Bay Olympia – IFBB, Hafif-Ağır Sıklet, 8. sıra
1980 Bay Olympia – IFBB, 9. sıra
1980 Mr. Universe – IFBB, Orta Sıklet, 1. sıra (Pro Card)
1981 Bay Olympia – IFBB, 3. sıra
1982 Bay Olympia – IFBB, 6. sıra
1984 Bay Olympia – IFBB, 9. sıra
1985 Bay Olympia – IFBB, 7. sıra
1986 Bay Olympia – IFBB, 11. sıra

Tom Platz Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş