Tarik Akat

Tarık Akat

   

Tarık Akat Kimdir? Tarık Akat Boyu Kaç? Tarık Akat Kaç Kilogram? Tarık Akat nereli? Tarık Akat Kaç yaşında? Tarık Akat Vücut ölçüleri. Tarık Akat’in hayatı. Tarık Akat hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

 

Tarık Akat, Türk Paralimpik Halterci, 23 Kasım 1997 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde doğdu. Ailesinin Türkiyeye taşınmasıyla birlikte Antalyada yaşamaya başladı. İlkokul ve ortaokul eğitimini burada aldı. Liseye başladığında katıldığı yurt dışı eğitim programıyla İtalya’nın Palermo şehrine giderek öğrenimini  tamamladı. Çocukluğundan beri motorsikletlere merakı oldugundan Türkiyeye döndüğünde 18 yaşında ilk ufak motorlu yarış motorsikletini aldı. Akdeniz Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünü kazandı.Yaşı ilerledikçe motorsikletini büyüttü.

İlgini Çekebilir!  Katherine Langford

 

22 yaşında dünyanın en hızlı motosikletlerinden birine sahip oldu. Türkiye çevresinde tanınan ve sevilen ünlü bir motorcu oldu. Katılacağı yarıştan önce motosikletle evine giderken 29 Nisan 2021 günü trafik kazası geçirdi. Kazadan dolayı kalça ve bacak kemikleri kırıldı. Tendonları zedelendi. Aylarca hastanede yattı. Kazadan dolayı engelli kaldı. Eve geçtikten belli bir süre sonra babası vefat etti. Fizik tedavi alınca tekrardan yürümeye başladı. Annesinin ve çevresindekilerinin desteğiyle paralimpik halter sporuna başladı. 2022 yılında Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası’nda 88 kg’da  110 kg kaldırarak gümüş madalya almaya hak kazandı. 2.5 ayda elde ettiği Türkiye ikinciliği herkesi şaşırttı. Hayat hikayesi medyanın ilgisini çekti. Başarılı ve Azimli sporcu Antalya Spor Salonunda Eski Avrupa ve Dünya Halter Şampiyonu olan Hocası Ekrem Celil eğitmenliğinde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor.

İlgini Çekebilir!  Amber Rose

 

Tarık Akat Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir