steroid kullanan kişiler

doğru kullanımın çok etkisi var galiba
etkisi olabilir ama vücuda doğal olarak girmeyen her hormonun illaki zararı olacaktır vücut geliştirme mesleğin değilse kullanmak saçma olur
doktor kontrolünde kullanılmalı her önüne gelenin kullanmasını doğru bulmuyorum
disiplin ve antrenman işine gelmediği için hemen gelişeyim kafasında olup kullananlar var :(
yumurta varken böyle şeylere gerek yok
95 cm kollarımı steroid basmadan yaptım demekki olmadan oluyor
eyy kullanıcı adlı cahil hele bir buraya bak!

steroid yapılı hormonlar; protein yapılı hormonlardan farklı olarak plazma zarını kolaylıkla geçebilir ve sitoplazmadaki bir reseptör proteinine tutunarak çekirdeğin içine geçiş yapıp dna' daki bir genden protein sentezini başlatırlar.ve bu süreç anlattığım nedenden dolayı kısa sürede gerçekleşerek etkisini hemen gösteririr.

anabolik steroidler; (yani halk dilinde steroid olan bilinen ilaçlar) vücutta 'testosteron' veya daha etkin formu olan 'dihidrotestosteron (temel erkeklik hormonları)' etkilerini taklit eden ilaçlardır.

profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler bilir ki, eğer profesyonel olarak bu spor yapılmak isteniyorsa çok dengeli beslenilmeli,uyku düzenine dikkat edilmeli(özellikle gece 11 ile 3 saatleri arasında uykunun ağır evresinde olunmalı çünkü bu durumda epifiz bezinden salgılanan melatonin hormonu pik yapar ve bununla paralel olarak hipofiz bezinden salgılanan sth( somatotropin hormonu) dediğimiz halk arasında büyüme hormonu olarak bilinen growth hormon salınımında artış gözlenir.) antrenman düzenine dikkat edilmeli, alkol(vücudumuzda kana en hızlı karışan maddedir) ve sigaradan uzak durulmalıdır. bunun yanı sıra asıl konumuz olan steroid kullanımının çok yüksek dozda ve belirli zaman aralıklarında olması gerekmektedir.

yetişkin bir erkeğin testisleri haftada 50-70 miligram testosteron üretirken vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar ne yazık ki bu ihtiyacın 100 mislinden fazlasını alıyor. haftada 5 bin-6 bin miligram testosteronu hap ya da iğneyle alıyorlar.

temel erkeklik hormonu olan testosteronun sentetik hali olan anabolik steroid, antrenmandan sonra testosteron seviyesini yeniden yükseltip kas onarımını da hızlandırıyor.kas eriten hormonların etkisini de önleyip, hızla şişen bir kas yapısı oluşturuyorlar.vücut geliştiriciler öncelikle damardan alınan anabolik steroid ile işe başlar.daha sonra ise istifleme (karma) yöntemini farklı anaboliksteroid ile birleştirerek enjekte ederler.

anabolik steroid kullanıldığında beyninizdeki hipotalamus, dışarıdan gelen tüm steroidleri algılar ve testislere şu uyarıyı gönderir: 'stokta yeterince mevcut daha fazla üretme'. testisler aşırı yüklenmeden dolayı kapanır, bir anda bırakıldığında testosteron seviyesi azalınca risk artar.testosteron seviyesi düşükken genç sporcular depresyona girerek intihar dahi edebilirler. bu anabolik steroid kullanımının zararlarından sadece bir tanesidir.

"bedeli 'hayatın ta kendisidir'"

anabolik steroid ile ne kadar çok yükselirseniz bir o kadar çabuk düşersiniz. ağızdan hap şeklinde alınan anabolik steroid karaciğerde kanser tümörlerine ayrıca böbreklerde de tümörlere neden olabiliyor. kalbe giden atar damarları tıkıyor. hdl kolesterolünü azaltıyor ldl kolesterolünü çıkarıyor. bu durum kalp damarlarında sertleşmeye yol açar ve damar duvarlarında plaka oluşturabilir. bu plakalar damarları tıkadıkça kan akışı engellenir. eğer ilgilenilmezse kalp krizine yol açabilir. aynı zamanda bu plakalardan biri koparsa daha küçük damarlardan birine girip tıkayabilir. inmeye (felç) neden olabilir.

kısacası eğer anabolik steroid kullanıyorsanız 30-50 yaşları arasında ölme olasılığınız baya yüksek gözüküyor. bilmem anlatabildim mi? eğer amatör olarak yapıyorsanız yani paranızı bu işten kazanmıyorsanız bir sevda uğruna da hayatınızı riske atmayın! kullanıcı gibi cahil insanlar hayatımızda maalesef çok...
lütfen böyle insanların öneri fikir ve düşüncelerini görmezden gelip işin doğrusunu kendimiz doğru yerden ve kaynağından öğrenelim.

yazıyı okumadan geçmeyin... makale niteliğinde

izlerseniz faydalı olabilir:


bilinçli kullanılırsa tamam ama çoğu kişi bilinçsizce alıyor
takılmayın agalar steroid falan kendinizle ilgilenin

gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez