Tarih:Eylül 22, 2023

Simu Liu

Simu Liu Kimdir? Simu Liu Boyu Kaç? Simu Liu Kaç Kilogram? Simu Liu nereli? Simu Liu Kaç yaşında? Simu Liu Vücut ölçüleri. Simu Liu’in hayatı. Simu Liu hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Simu Liu Boyu Kaç?

Simu Liu boyu 182 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Mısra Bayındır (misrapower)

Simu Liu Kaç Kilo?

Simu Liu 70 kg ağırlığındadır.

Simu Liu Nereli?

Simu Liu Çinlidir.

Simu Liu Doğum Tarihi?

Simu Liu 19 Nisan 1989 tarihinde doğmuştur.

Simu Liu Kaç Yaşında?

Simu Liu 34 yaşındadır.

Simu Liu Vücut Ölçüleri Nedir?

Simu Liu vücut ölçüleri 40-32-15 inç.

Simu Liu Biyografisi Ve Hayatı

Simu Liu, Kanadalı bir aktör, yazar ve yapımcıdır. En çok Marvel Sinematik Evreninde (MCU) Shang-Chi rolüyle tanınır. Liu, Harbin, Çin’de doğdu ve Mississauga, Ontario’da büyüdü. Western Ontario Üniversitesi’nden finans derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra Liu, oyunculuk kariyerine başlamadan önce muhasebeci olarak çalıştı.

Liu’nun ilk büyük oyunculuk rolü CBC televizyon dizisi “Kim’s Convenience”daydı. Dünyadaki yerini bulmaya çalışan genç bir adam olan Jung Kim rolünü oynadı. Gösteri kritik ve ticari bir başarıydı ve beş sezon sürdü.

İlgini Çekebilir!  Jessica Lord

Liu, 2021’de MCU’daki ilk çıkışını “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” filmiyle yaptı. Film bir gişe başarısı yakaladı ve Asya kültürünü temsil ettiği için övüldü. Liu’nun Shang-Chi rolündeki performansı da övüldü ve En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal veya Komedi Filmi dalında Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.

Liu, oyunculuk kariyerine ek olarak aynı zamanda bir yazar ve yapımcıdır. 2018’de yayınlanan “We Were Dreamers: An Immigrant Superhero Origin Story” kitabının ortak yazarlarından biridir. Aynı zamanda Freehand Films adlı yapım şirketinin kurucu ortağıdır.

Liu, Hollywood’da yükselen bir yıldız ve önümüzdeki yıllarda da başarılı olmaya devam edeceğinden emin. O birçok kişiye ilham kaynağı ve dünyaya, eğer kararlıysanız her şeyin mümkün olduğunu gösteriyor.

İlgini Çekebilir!  Amanda Seyfried

Simu Liu Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir