Toplam Başlık Sayısı: 1227

Toplam Entry Sayısı: 8644

Toplam Yazar Sayısı: 172

halısahada vucüt geliştirmeci farkı

buna çok güzel bir örneğimde var bi gün lisede sınıflar arası turnuvaya katıldık bundan 1 ay önce başladık antrenmanlara gerek sahada gerek salonda güç antrenmanları yaptık 2 arkadaş birbirimize çok güveniyoruz ama takım 3 kişilik
çıktık sahaya ..... devamı için +5 istiyorum :)

fatih karaca (yarbay strength) röportaj

sauna

şekertiker'i cehennem sıcağına alıştırdığımız güzel bir mekan. her türlü maceraya müsait bir yer. ama saunanınızın güzel ve geniş olması gerekiyor. maalesef bazı spor tesisleri sauna adı altına kutu gibi odalara elektrikli ısıtıcı koyup başına sauna yazmışlar. sauna güzelse içinde vakit geçirmesi de güzel oluyor. tavsiye ediyorum

ege fitness'ın gym sözlük biyografisini okuması

ege abi bizi amerikaya götür

steroid kullanan kişiler

eyy kullanıcı adlı cahil hele bir buraya bak!

steroid yapılı hormonlar; protein yapılı hormonlardan farklı olarak plazma zarını kolaylıkla geçebilir ve sitoplazmadaki bir reseptör proteinine tutunarak çekirdeğin içine geçiş yapıp dna' daki bir genden protein sentezini başlatırlar.ve bu süreç anlattığım nedenden dolayı kısa sürede gerçekleşerek etkisini hemen gösteririr.

anabolik steroidler; (yani halk dilinde steroid olan bilinen ilaçlar) vücutta 'testosteron' veya daha etkin formu olan 'dihidrotestosteron (temel erkeklik hormonları)' etkilerini taklit eden ilaçlardır.

profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler bilir ki, eğer profesyonel olarak bu spor yapılmak isteniyorsa çok dengeli beslenilmeli,uyku düzenine dikkat edilmeli(özellikle gece 11 ile 3 saatleri arasında uykunun ağır evresinde olunmalı çünkü bu durumda epifiz bezinden salgılanan melatonin hormonu pik yapar ve bununla paralel olarak hipofiz bezinden salgılanan sth( somatotropin hormonu) dediğimiz halk arasında büyüme hormonu olarak bilinen growth hormon salınımında artış gözlenir.) antrenman düzenine dikkat edilmeli, alkol(vücudumuzda kana en hızlı karışan maddedir) ve sigaradan uzak durulmalıdır. bunun yanı sıra asıl konumuz olan steroid kullanımının çok yüksek dozda ve belirli zaman aralıklarında olması gerekmektedir.

yetişkin bir erkeğin testisleri haftada 50-70 miligram testosteron üretirken vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar ne yazık ki bu ihtiyacın 100 mislinden fazlasını alıyor. haftada 5 bin-6 bin miligram testosteronu hap ya da iğneyle alıyorlar.

temel erkeklik hormonu olan testosteronun sentetik hali olan anabolik steroid, antrenmandan sonra testosteron seviyesini yeniden yükseltip kas onarımını da hızlandırıyor.kas eriten hormonların etkisini de önleyip, hızla şişen bir kas yapısı oluşturuyorlar.vücut geliştiriciler öncelikle damardan alınan anabolik steroid ile işe başlar.daha sonra ise istifleme (karma) yöntemini farklı anaboliksteroid ile birleştirerek enjekte ederler.

anabolik steroid kullanıldığında beyninizdeki hipotalamus, dışarıdan gelen tüm steroidleri algılar ve testislere şu uyarıyı gönderir: 'stokta yeterince mevcut daha fazla üretme'. testisler aşırı yüklenmeden dolayı kapanır, bir anda bırakıldığında testosteron seviyesi azalınca risk artar.testosteron seviyesi düşükken genç sporcular depresyona girerek intihar dahi edebilirler. bu anabolik steroid kullanımının zararlarından sadece bir tanesidir.

"bedeli 'hayatın ta kendisidir'"

anabolik steroid ile ne kadar çok yükselirseniz bir o kadar çabuk düşersiniz. ağızdan hap şeklinde alınan anabolik steroid karaciğerde kanser tümörlerine ayrıca böbreklerde de tümörlere neden olabiliyor. kalbe giden atar damarları tıkıyor. hdl kolesterolünü azaltıyor ldl kolesterolünü çıkarıyor. bu durum kalp damarlarında sertleşmeye yol açar ve damar duvarlarında plaka oluşturabilir. bu plakalar damarları tıkadıkça kan akışı engellenir. eğer ilgilenilmezse kalp krizine yol açabilir. aynı zamanda bu plakalardan biri koparsa daha küçük damarlardan birine girip tıkayabilir. inmeye (felç) neden olabilir.

kısacası eğer anabolik steroid kullanıyorsanız 30-50 yaşları arasında ölme olasılığınız baya yüksek gözüküyor. bilmem anlatabildim mi? eğer amatör olarak yapıyorsanız yani paranızı bu işten kazanmıyorsanız bir sevda uğruna da hayatınızı riske atmayın! kullanıcı gibi cahil insanlar hayatımızda maalesef çok...
lütfen böyle insanların öneri fikir ve düşüncelerini görmezden gelip işin doğrusunu kendimiz doğru yerden ve kaynağından öğrenelim.

yazıyı okumadan geçmeyin... makale niteliğinde

izlerseniz faydalı olabilir:


mandalina

en sevdiğim meyvedir gittikçe pahalanıyor korkuyorum artık yiyemicez diye

100gr besin değerleri:

karbonhidrat (g) 13.34
protein (g) 0.81
yağ (g) 0.31
lif (g) 1.8
kolesterol (mg) 0
sodyum (mg) 2
potasyum (mg) 166
kalsiyum (mg) 37
vitamin a (iu) 681
vitamin c (mg) 26.7
demir 0.15

karantina için spor programıbol bol suyla beraber on numara program, dambıl yoksa alternatif ağırlıkları kendiniz oluşturabilirsiniz ya da direnç lastiği/yayı kullanabilirsiniz

resim gözükmezse yedek link: https://i.hizliresim.com/OAUZhB.png

protein tozu

çoğu sporcuların kullandığı, (hatta spor yapmayanlar bile kullanıyor) takviye gıda olarak da geçen ürün. sizce protein tozu zararlı mı ?

los pollos hermanos

tavuklarını yedikten sonra bir hoş oldum

fatih karaca (yarbay strength) röportaj

karın kası önemli mi?

protein tozu

sürmeli protein tozu ne kadar çıkar

protein tozu

kullanmayı hiç düşünmedim

barfiks çubuğu

sosyete çubuğu. öyle çubuk mu olur alcan oklavayı yaslıcan duvara

din ve tanrı sorunsalı

düşünürsen içinden çıkamazsın hocam

gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram Height and Weight Größe und Gewicht
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez