Sami Hamidi

Sami Hamidi

   

Sami Hamidi Kimdir? Sami Hamidi Boyu Kaç? Sami Hamidi Kaç Kilogram? Sami Hamidi nereli? Sami Hamidi Kaç yaşında? Sami Hamidi Vücut ölçüleri. Sami Hamidi’in hayatı. Sami Hamidi hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Sami Hamidi Boyu Kaç?

Sami Hamidi boyu 190 santimetredir.

Sami Hamidi Kaç Kilo?

Sami Hamidi 110 kilogram ağırlığındadır.

Sami Hamidi Nereli?

Sami Hamidi Kıbrıslıdır. Kıbrıs Türküdür.

Sami Hamidi Kol Ölçüsü Nedir?

Sami Hamidi kolu 53 santimetredir.

Sami Hamidi Bel Ölçüsü Nedir?

Sami Hamidi beli 77-78 santimetredir.

Sami Hamidi Göğüs Ölçüsü Nedir?

Sami Hamidi göğsü 141 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Dustin Poirier

Sami Hamidi Doğum Tarihi?

Sami Hamidi 1990 yılında doğmuştur.

Sami Hamidi Biyografisi ve Hayatı

Harun Yılmaz
sami hamidi

Sami Hamidi 1990 yılında Lefkoşa’da doğdu. Spor hayatına 4 yaşında tekvando ile başlayan Hamidi, 10 yaşında basketbol ile tanıştı ve 18 yaşına kadar aktif basketbol oynayarak birçok kez ligin en değerli oyuncusu unvanına layık görüldü. Atletizm sporu ile de ilgilenen Hamidi, yüksek atlama branşında 2007 yılında Avrupa üçüncülüğü kazandı.

Üniversite yıllarında Hacettepe Üniversitesi Red Deers Amerikan Futbolu Takımı’nda ‘TE’ olarak görev aldı ve takımının 2009-10 sezonunda üniversiteler arası Türkiye şampiyonluğunda yer aldı. Spor kariyerinin yanında müzikle de ilgilenen Sami Hamidi üniversite yıllarında Ayfilon grubunda solist olarak görev alırken, 2010 yılında katıldığı güzellik yarışmasında birinci oldu ve modelliğe giriş yaptı.

2011 yılında Grup Rast’a ait Çapkın adlı parçanın klibinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. 2012 yılında vücut geliştirme kariyerine profesyonel giriş yaparak ilk olarak Ankara il şampiyonası ve ardından ayni yıl içerisinde Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları kazandı. 2013-2014 yıllarında da aldığı Türkiye şampiyonluklarıyla Avrupa’nın ve Dünya‘nın kapılarını araladı. 2015 yılında IFBB Dünya beşinciliğini kazandı 2016 yılında IFBB MR OLYMPIA podyumuna ilk çıkan Kıbrıslı TÜRK olarak tarihe geçti. Mr. Olympia’nın ardından katıldığı Dünya’nın en prestijli yarışması IFBB ARNOLD CLASSİC’de yine bir başarı elde ederek Dünya üçüncüsü oldu ve yine bunu başaran ilk Kıbrıslı TÜRK olarak tarihe adını yazdırmayı başardı. Şu an KUZEY KIBRISTA ve İSTANBUL da kurmuş olduğu SH PERSONAL COACHİNG danışmanlık ofisleriyle Fitness ve Beslenme danışmanlığı hizmeti verirken TEAM SH ekibiyle birlikte de bire bir özel ders sistemini harekete geçirmiş durumda. Sami HAMİDİ şu an MURAT BOZ, CEM YILMAZ, SONER SARIKABADAYI, BURAY, CEM BELEVİ, CAN YILMAZ, OZAN GÜVEN, UĞUR GÜNEŞ, EDİS, ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ, SERENAY SARIKAYA gibi ünlü isimlerin kişisel antrenman ve beslenme koçluğunu yapmaktadır.

İlgini Çekebilir!  Tana Mongeau

2020 yılında savaşın iki yüzü adlı sinema filmi 2022 yılında FOX TV’de yayınlanmıştır. Bu filmin hem başrolü hem de yapımcılığını üstlenmiştir.

PROTEİN OCEAN firması altında içeriğini tamamen kendisi dizayn etmiş olduğu SH57 pre workout son iki yıldır Türkiye de ve KIBRISTA en çok tercih edilen antrenman öncesi içeceği konumundadır.

2023 yılında global bir firma olan HYGEAR ile yapmış olduğu anlaşmayla SH HYGEAR olarak fitness sektörüne girecektir.

5 yıllık bir aradan sonra bu yıl tekrardan podyuma dönüş adı altında bir hikayeyle sosyal medyaya girmiştir. Kasım 2021 de 40 günde 4. Lük serisiyle giriş yaptığı yarışma ortamına 23 Eylül 2022 ARNOLD CLASSIC UK 1.’lik ve Fransa Yamamoto cup 1.’liğiyle devam etmiştir. Hedefi 2023 Olympia’dır.

İlgini Çekebilir!  Jeremy Buendia

Sami Hamidi Instagram

Paylaş