Samet Dinc

Samet Dinç

   

Samet Dinç Kimdir? Samet Dinç Boyu Kaç? Samet Dinç Kaç Kilogram? Samet Dinç nereli? Samet Dinç Kaç yaşında? Samet Dinç Vücut ölçüleri. Samet Dinç’in hayatı. Samet Dinç hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

 

Boy:167cm

 

Kilo: 78kg

 

Ülke: Türkiye

 

Doğum Tarihi: 24 Eylül

 

9 yaşımda ilk halterle başladım aslında bu serüvene belli bir süre yapıp bırakmak zorunda kaldım. Daha sonrasında 12 yaşımda futbol a merak sardım ve belli bir süre takımda oynadım 14 yaşımda minder güreşine geçtim yaklaşık 1 sene bunu sürdürüp 15 yaşımda vücut geliştirme sporuyla tanıştım. 19 yaşında bölge ve Türkiye şampiyonu ve şampiyonlar şampiyonu olup Milli takıma girerek ülkemi Avrupa da temsil etme hakkı kazandım.

İlgini Çekebilir!  Brandon Curry

 

Lise yıllarımda güreş ve futbola çok meraklıydım. 2017 yılında vücut geliştirme branşıyla tanıştım. İnsanların bana çok büyük bir potansiyelin var demesiyle ve 16 yaşımda bir spor salonu hocasının yanıma gelip yarışma yapmalısın demesiyle aslında bu serüvene başladım. Aynı zamanda bir yandan okulumu okuyup bir yandan gelir kaynağımı da çıkartmak için bir spor salonun da eğitim vermeye devam ettim ve 16 yaşında ilk yarışımı yaptım . Daha sonrasında 19 yaşında tekrardan bir hazırlık sürecine başlayıp vücut geliştirme müsabakasına hazırlanma kararı aldım. Mens fizik kategorisinde yarışıp . İlk İstanbul yarışına girdim ve 1.lik elde ettim. 1 hafta sonrasında gerçekleşen Türkiye şampiyonasına da hazırlanıp orda da Türkiye 1. Liği ve Türkiye şampiyonlar şampiyonu olup milli takıma girmeye hak kazandım.

İlgini Çekebilir!  Claudia Alende

 

Ardından Avrupa şampiyonasına hazırlanıp orda da 4.lük le derecelerimi aldım. Şimdi ki amacım ise ülkemi yurt dışında en iyi şekilde temsil edip pro card almak. Ve bunun için çok fazla mücadele veriyorum haftanın 6 günü antrenman ve kardiyolar uykusuz geceler bu süreçte beni bekliyor olacaklar.

 

İSTANBUL REGİONAL MENS PHYSİGUE CHAMPİONS

 

TURKEY MENS PHYSİQUE 1 TH

 

TURKEY MENS PHYSİQUE OVERALL CHAMPİONS

 

EUROPE CHAMPİONS 4TH

 

Samet Dinç Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir