Sadik Hadzovic

Sadik Hadzovic

   

Sadik Hadzovic Kimdir? Sadik Hadzovic Boyu Kaç? Sadik Hadzovic Kaç Kilogram? Sadik Hadzovic nereli? Sadik Hadzovic Kaç yaşında? Sadik Hadzovic Vücut ölçüleri. Sadik Hadzovic’in hayatı. Sadik Hadzovic hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Sadik Hadzovic Boyu Kaç?

Sadik Hadzovic boyu 180 santimetredir.

Sadik Hadzovic Kaç Kilo?

Sadik Hadzovic 89kg ağırlığındadır.

Sadik Hadzovic Nereli?

Sadik Hadzovic Bosna Herseklidir.

Sadik Hadzovic Doğum Tarihi?

Sadik Hadzovic 8 Haziran 1987 tarihinde doğmuştur.

Sadik Hadzovic Kaç Yaşında?

Sadik Hadzovic 36 yaşındadır.

Sadik Hadzovic Biyografisi ve Hayatı

Bosna Hersek’te doğan Sadık Hadzovic zor bir çocukluk geçirdi. Ailesi, daha iyi bir yaşam bulmak için Amerika’ya mülteci olarak taşındı. Genç Sadık bilinmeyene zorlandı. New York’ta katı bir mantıksız zihniyetle büyütüldü. Ailesi çok çalışkandı ve aynı iş ahlakını çocukken Sadik’a aşıladılar. Onu zindelik yoluna götüren bu başarı dürtüsü ve kararlılığıydı.

Sadik, küçük yaşlardan itibaren, spor salonunu yaşadığı yoldaki herhangi bir hayal kırıklığı veya çarpma için çıkış noktası olarak kullanarak ağırlık antrenmanında rahatlık buldu.

Ne zaman egzersiz yapsa kendine olan güveninin artacağını fark etmeye başladı. Bununla birlikte, zayıf bir çocuk olduğu için kaslarını toplamanın imkansız olduğunu düşünüyordu. Büyürken, idollerinin çoğu süper kahramandı ve gizlice onlara benzemek istiyordu. Sadık , 15 yaşındayken 2002’de görünüşünden mutsuz olmaya başladı, sıska vücudu ve kas eksikliği güvenini azaltmaya başladı. Yılları okumakla geçti ve çizgi roman kahramanlarını taklit etmeye çalışmak onu mutsuz etti. Nihayetinde bir değişiklik yapıp kendi süper kahramanı olması gerektiğini biliyordu.

İlgini Çekebilir!  Arda Güler

Eğitimini hızlandırdı, yüzlerce biceps curl ve push-up yaptı. Bir süper kahraman vücudu oluşturmak için durmaksızın çalışmaya başladı.

“Kendimi her zaman iyi yapılı, süper kahraman gibi bir vücutla tasavvur ettim ve bir gün aynaya baktıktan sonra, ŞİMDİ ZAMANI dedim” -Sadik Hadzovic

Sonraki birkaç yıl boyunca Sadik, spor salonunda sıkı çalışmaya devam etti ve yavaş yavaş hedefine doğru ilerledi. Ancak spor salonundaki çabalarının işe yaramadığını fark etti. Kahramanlarına benzemeye kararlı, bir adım geri attı ve nerede yanlış yaptığını analiz etti. Sabırsız olduğu için, diyetine dikkat etmediğini fark etti – günde 2.000 kalorili öğün yemek yemeye zorlamak bu işi yapmıyordu. Sadik, hayal ettiği fiziğine kavuşmak istiyorsa beslenme konusunda kendini eğitmesi ve oyununu hızlandırması gerektiğini biliyordu. Daha küçük öğünlerle daha sık yedikten ve makrolarını takip ettikten sonra bazı ciddi sonuçlar görmeye başladı. Sonunda hırsını gerçekleştirme yolundaydı. Sonraki on yıl boyunca, ekstra kasları güçlendirmek için titizlikle çalışmaya devam etti.

24 yaşına geldiğinde, yıllarca süren sert çalışmadan sonra, müthiş bir vücut ve zindelik tutkusu geliştirdi. Ne kadar ileri gittiğiyle gurur duyuyordu ve yolculuğunun onu nereye götüreceğini görmek istiyordu. Profesyonel bir vücut geliştirmeci olmaya odaklandı. Çizgi roman kahramanları gibi görünme ilk hedefinden uzaklaşarak, profesyonel bir vücut geliştirmeci olmayı hedefledi. Bir yarışmacı olarak sahneye çıkması uzun sürmedi.

İlgini Çekebilir!  Kawhi Leonard

2011 yılında ilk yarışması olan NPC Eastern USA Championship’e girdi. Kazanmasa da podyumda durdu ve saygın bir 3.lük elde etti. Değerli deneyimlerle çıktı ve benzer düşünen birçok sporcuyla tanıştı. Bu ona daha çok antrenman yapması ve eskisinden daha güçlü ve daha büyük bir şekilde geri dönmesi için ilham verdi. Sadik, sektörde başarılı olmak için her zamankinden daha motive olmuştu.

Sadik, yarışmanın tadına vardıktan sonra daha fazlasına aç oldu. Yoğun eğitim sayesinde, spor salonundan hiç ara vermeden etkileyici bir vücuda sahip olmaya devam etti. Bu kadar sıkı bir bele sahip kaslı bir vücudu şekillendirdiği için takdir gördükten sonra “Fizik” lakabını kazandı. Vücut geliştirmenin altın çağının gurur duyacağı bir çerçeve inşa etme yolundaydı.

Bir yıl sonra 2012 NPC Metropolitan Şampiyonasına girdi. Birinci olduktan sonra ilk kupasını eve götürdü. Ama daha yeni başlıyordu. Aynı yıl üç gösteriye daha katıldı ve iki galibiyetle uzaklaştı. Kısa sürede sektördeki en gelecek vaat eden genç oyunculardan biri oldu.

2012 NPC Küçükler ABD Şampiyonası Erkekler Fizik Bölümü’nde ikinci olduktan sonra, Gençler Ulusal Şampiyonasına girmeyi başardı. Altın için mücadele eden Anton Antipov gibileriyle zorlu bir rekabete karşı çıksa da Sadik’in galibiyet serisi devam etti. 2012 NPC Gençler Ulusal Şampiyonu oldu. İşte bu noktada Sadik nihayet amacına ulaştığını fark etti ve ömür boyu süren hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Sadik 25 yaşında profesyonel bir vücut geliştirmeci olma tutkusunu gerçekleştirerek Pro Card’ını kazanmıştı. Sadik, daha fazla yarışmaya girmekle hiç vakit kaybetmedi, ivmesini güçlü tutmak istedi. Başarısını profesyonel bölümlere taşımayı hedefledi, ve yaptığı tam da buydu. İlk profesyonel yarışması olan 2012 IFBB Greater Gulf States Pro’da 2. oldu. Bu “The Physique” için inanılmaz bir başarıydı, girdiği her şovla daha fazla tanınırlık kazandı.

İlgini Çekebilir!  Chul Soon Hwang

Sadik’in çalışma etiği vücut geliştirme ve rekabetçi dünya arasındaki haklı yerini sağlamlaştırdı ve 2012-2015 arasında 8 yarışmaya daha girdi. 28 yaşına geldiğinde 7 kez daha podyumda durdu. Bu yarışmalar arasında 2015 Arnold Spor Festivali’nde bir zafer ve Mr. Olympia yarışmasında birkaç 2.lik vardı. Bu, sıkı çalışmanın ve sabrın sonucuydu. Çocukluğunu kahramanları gibi olmayı arzulayarak geçirdikten sonra, başkalarına kendi hayallerine ulaşmaları için ilham vermeye başlamıştı. Sadik, 2015’ten bu yana, boş zamanlarını genç sporculara çevrimiçi olarak tavsiye vermek için kullanarak ve fitness tutkusunu paylaşarak nezaketiyle ün kazandı. Sadik Hadzovic İnstagram’da sadikhadzovic kullanıcı adıyla 3.4 milyon takipçiye sahiptir.

Sadik Hadzovic Kazandığı Yarışmalar ve Ödüller

2011 NPC Doğu ABD Şampiyonası – 3.

2012 NPC Metropolitan Şampiyonası – 1.

2012 NPC Metropolitan Şampiyonası – 1.

2012 NPC Küçükler ABD Şampiyonası Erkekler Fizik Bölümü – 2. Sınıf B

2012 NPC Küçükler Ulusal Şampiyonası – 1.

2012 IFBB Greater Gulf States Pro – 2.

2012 IFBB Orange County Kas Klasik – 2.

2012 IFBB Valenti Altın Kupa Pro – 1.

2013 IFBB New York Pro – 1.

2013 IFBB Olympia Weekend – 4’üncü

2014 IFBB PBW Tampa Pro – 1.

2014 IFBB Olympia Hafta Sonu – 2.

2015 IFBB Arnold Spor Festivali – 1.

2015 IFBB Olympia Weekend – 2.

2016 Olympia Klasik Fizik – 3.

2017 Olympia Klasik Fizik – 7.

2019 Arnold Erkek Fiziği – 6.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir