quadriceps

çok önemli büyük ve göze çarpan bir kas grubudur squat front squat ve leg press gibi hareketlerle çalışılabilir
duruşunu değiştiriyor insanın kesin çalışın
çalışmayanlar ayıp ediyor kendilerini harcıyolar
aynada görmekten haz duyduğum bi kas çalışması zevkli
eksik bırakılmaması gereken bir yer bence her zaman çalışın
buna bir de aynı oranda kalf ekledik mi tamamdır
ön bacak kasını geliştirmek önemlidir, hatta bütün bacak kası gruplarını. en önemli tarafı yaşanacak sakatlıkları neredeyse yarı yarıya indirmesini.
bu kullanıcı gibi bacak çalışmayan chicken legslere gelsin :d

bacak kaslarının kuvveti arttıkça, üst gövde kaslarınınki de artıyor. bacak antrenmanları vücudun güç kazanması, hacim alması ve sıkı olması için büyük önem taşıyor.

üst vücut kaslarını çalıştırdığın kadar alt vücudu da çalıştırmak, vücudun alt kısmının ve üst kısmının dengeli bir şekilde gelişmesine yardımcı oluyor. eğer eşit bir gelişim olmazsa, üst gövde daha fazla kas kütlesine sahip olacağından, uzun vadede omurga rahatsızlıkları riski artıyor.

bacak antrenmanları diz eklemi sağlığı açısından da büyük önem taşıyor. bacak kasları ne kadar kuvvetli olursa, diz eklemine binen yük o kadar az oluyor ve böylece oluşabilecek diz problemleri de azalıyor.

alt bacak kaslarının (calf bölgesi) kuvvetlendirilmesi, ayak bileğini çevreleyen bağların ve tendonların kuvvetlenmesine yardımcı oluyor. böylece ayak bileğinin burkulma ve sakatlanma riski de azalıyor.
değeri bilinmez reisin

gizlilik politikası hakkımızda iletişim sss instagram telegram international fitness forum
üyeler yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur gymsozluk sorumluluk kabul etmez