Novak Djokovici

Novak Djokovic

   

Novak Djokovic Kimdir? Novak Djokovic Boyu Kaç? Novak Djokovic Kaç Kilogram? Novak Djokovic nereli? Novak Djokovic Vücut Ölçüleri Nedir? Novak Djokovic Kaç yaşında? Novak Djokovic Youtube? Novak Djokovic Instagram? Novak Djokovic TikTok? Novak Djokovic ’in hayatı. Novak Djokovic hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Novak Djokovic Doğum Tarihi?

Novak Djokovic 22 Mayıs 1987 tarihinde doğmuştur.

Novak Djokovic Kaç Kilo?

Novak Djokovic 77 kilogram ağırlığındadır.

Novak Djokovic Boyu Kaç?

Novak Djokovic boyu 187 santimetredir.

Novak Djokovic Kaç Yaşında?

Novak Djokovic 36 yaşındadır.

Novak Djokovic Nerelidir?

Novak Djokovic Amerikalıdır.

Novak Djokovic Vücut Ölçüleri Nedir?

Novak Djokovic Vücut Ölçüsü bilinmemektedir.

Novak Djokovic Instagram?

Novak Djokovic Instagram.

Novak Djokovic Biyografisi Ve Hayatı

Novak Djokovic, 22 Mayıs 1987 tarihinde Sırbistan’ın Belgrad kentinde dünyaya geldi. Kariyerinde 20 Grand Slam şampiyonluğu kazanan Djokovic, bu alanda tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biridir. 388 hafta dünya sıralamasının zirvesinde yer alan Djokovic, bu alanda da tüm zamanların rekorunu elinde bulundurmaktadır.

İlgini Çekebilir!  Sean O'Malley

Djokovic, tenis kariyerine 12 yaşında başladı. 2003 yılında profesyonelliğe geçiş yapan Djokovic, kısa sürede dünya sıralamasında yükselmeye başladı. 2006 yılında ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazandı. 2007 yılında ATP sıralamasının zirvesine yükselen Djokovic, bu konumu 2012 yılına kadar korudu. 2012 yılında Rafael Nadal’a kaybettiği sıralama liderliğini, 2013 yılında tekrar kazandı. Djokovic, 2018 yılından beri dünya sıralamasının zirvesinde yer almaktadır.

Djokovic, kariyerinde 20 Grand Slam şampiyonluğu kazandı. Bu şampiyonlukların 9’unu Avustralya Açık’ta, 6’sını Fransa Açık’ta, 3’ünü Wimbledon’da ve 2’sini Amerika Açık’ta kazandı. Djokovic, ayrıca 33 ATP Masters 1000 şampiyonluğu ve 5 ATP finalleri şampiyonluğu kazandı.

Djokovic, 2016 yılında Olimpiyat altın madalyası kazandı. 2018 yılında Davis Kupası’nı kazanan Sırbistan tenis takımının bir parçasıydı. Djokovic, 2019 yılında ATP Yılın Oyuncusu seçildi.

İlgini Çekebilir!  Sam Kerr

Djokovic, hem tenis hem de iş dünyasında başarılı bir isimdir. 2014 yılında kendi markası olan Novak Djokovic Foundation’ı kurdu. Foundation, eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalara destek veriyor. Djokovic, ayrıca bir dizi şirkete yatırım yaptı.

Djokovic, Sırp tenisinin efsane isimlerinden biridir. Kariyerinde elde ettiği başarılarla, tüm zamanların en büyük tenisçilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Paylaş