Nate Diaz

Nate Diaz

   

Nate Diaz Kimdir? Nate Diaz Boyu Kaç? Nate Diaz Kaç Kilogram? Nate Diaz nereli? Nate Diaz Vücut Ölçüleri Nedir? Nate Diaz Kaç yaşında? Nate Diaz Skoru Nedir? Nate Diaz Youtube? Nate Diaz Instagram? Nate Diaz TikTok? Nate Diaz ’in hayatı. Nate Diaz hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Nate Diaz Doğum Tarihi?

Nate Diaz 16 Nisan 1985 tarihinde doğmuştur.

İlgini Çekebilir!  Onurcan Güzel (Tablet Reis)

Nate Diaz Kaç Kilo?

Nate Diaz 77 kilogram ağırlığındadır.

Nate Diaz Boyu Kaç?

Nate Diaz boyu 183 santimetredir.

Nate Diaz Kaç Yaşında?

Nate Diaz 38 yaşındadır.

Nate Diaz Nerelidir?

Nate Diaz Amerikalıdır.

Nate Diaz Skoru Nedir?

Nate Diaz Skoru 22 Galibiyet 13 Mağlubiyet.

Nate Diaz Instagram?

Nate Diaz Instagram.

Nate Diaz Biyografisi Ve Hayatı

Nate Diaz, 16 Nisan 1985 tarihinde Kaliforniya’nın Stockton şehrinde doğmuş Amerikalı profesyonel karma dövüş sanatçısıdır. 15 yılı aşkın bir süredir Ultimate Fighting Championship’te (UFC) dövüşen Diaz, en çok sert stili ve özgün kişiliği ile tanınmaktadır.

Nate Diaz’ın UFC kariyeri

Diaz, profesyonel MMA kariyerine 2004 yılında World Extreme Cagefighting (WEC) organizasyonunda başladı. 2007 yılında The Ultimate Fighter 5 turnuvasına katıldı ve kazanarak UFC’ye yükseldi.

İlgini Çekebilir!  Marc Cucurella

UFC’de ilk dövüşünü 19 Eylül 2007 tarihinde Junior Assunção ile yaptı ve rakibini ilk rauntta nakavt ederek galip geldi. Diaz, UFC’de geçirdiği 15 yıllık kariyerinde toplam 35 maça çıktı. Bu maçlardan 22’unu kazandı, 13’ünü kaybetti ve 0’ı berabere bitti.

Nate Diaz’ın en önemli maçları

Nate Diaz’ın en önemli maçlarından bazıları şunlardır:

  • 2011: Conor McGregor’a karşı galibiyet (UFC 196)
  • 2016: Conor McGregor’a karşı mağlubiyet (UFC 202)
  • 2016: Anthony Pettis’e karşı galibiyet (UFC 202)
  • 2019: Jorge Masvidal’e karşı mağlubiyet (UFC 244)
  • 2021: Leon Edwards’a karşı mağlubiyet (UFC 262)

Nate Diaz’ın skoru

Nate Diaz’ın Profesyonel MMA Kariyeri Skoru
GalibiyetKaybiyetBeraberlik
22130

Nate Diaz’ın hayatı

Nate Diaz, Stockton, Kaliforniya’da doğdu ve büyüdü. Ailesi Meksika kökenlidir. Diaz, dövüş sanatlarına küçük yaşta başladı. 14 yaşındayken boks yapmaya başlayan Diaz, daha sonra Brezilya Jiu-Jitsu’ya da yöneldi.

İlgini Çekebilir!  Madi Edwards

Diaz, profesyonel MMA kariyerine 2004 yılında başladı. WEC organizasyonunda birkaç maç yaptıktan sonra UFC’ye yükseldi. UFC’de geçirdiği 15 yıllık kariyerinde birçok önemli maça çıktı ve büyük bir hayran kitlesi kazandı.

Diaz, sert stili ve özgün kişiliği ile tanınmaktadır. Dövüş stili, boks, Brezilya Jiu-Jitsu ve güreşin bir karışımıdır. Diaz, dövüşleri sırasında agresif ve saldırgan bir tavır sergilemektedir.

Diaz, aynı zamanda özgün kişiliği ile de dikkat çekmektedir. Dövüş öncesi röportajlarında ve sosyal medyada yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelmektedir. Diaz, bazen bu açıklamaları nedeniyle eleştirilere maruz kalsa da, hayranları tarafından da sevilmektedir.

Not: Diaz, 2023 yılında UFC’den ayrılmıştır.

Paylaş