Michael Phelps

   

Michael Phelps Kimdir? Michael Phelps Boyu Kaç? Michael Phelps Kaç Kilogram? Michael Phelps nereli? Michael Phelps Vücut Ölçüleri Nedir? Michael Phelps Kaç yaşında? Michael Phelps Hayatı? Michael Phelps Hacamat? Michael Phelps Youtube? Michael Phelps Instagram? Michael Phelps TikTok? Michael Phelps ’in hayatı. Michael Phelps hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Michael Phelps Doğum Tarihi?

Michael Phelps 30 Haziran 1985 tarihinde doğmuştur.

Michael Phelps Kaç Kilo?

Michael Phelps 88 kilogram ağırlığındadır.

Michael Phelps Boyu Kaç?

Michael Phelps boyu 193 santimetredir.

Michael Phelps Kaç Yaşında?

Michael Phelps 38 yaşındadır.

Michael Phelps Nerelidir?

Michael Phelps Amerikalıdır.

Michael Phelps Vücut Ölçüleri Nedir?

Michael Phelps Vücut Ölçüsü 46-34-16 inç.

Michael Phelps Instagram?

Michael Phelps Instagram.

Michael Phelps Biyografisi Ve Hayatı

Michael Phelps, tüm zamanların en başarılı Olimpiyat yüzücüsüdür. 28 madalyayla (23 altın, 3 gümüş ve 2 bronz) Olimpiyat tarihinin en çok madalya kazanan sporcusu ve 23 altın madalyayla Olimpiyat oyunlarında en çok altın madalya kazanan sporcudur. 39 dünya rekorunun sahibidir.

İlgini Çekebilir!  Aria Lee

Phelps, 30 Haziran 1985’te Baltimore, Maryland’de doğdu. Beş yaşındayken hiperaktivite tedavisi için yüzmeye başladı ve kısa sürede yeteneklerini gösterdi. 15 yaşındayken ABD Milli Takımı’na seçildi ve 2000 Sydney Olimpiyatları’nda yarıştı. 2004 Atina Olimpiyatları’nda altı altın ve iki bronz madalya kazandı ve tüm zamanların en başarılı Olimpiyat yüzücüsü oldu.

Phelps, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda tarihi bir başarı elde etti. Sekiz altın madalya kazandı ve Mark Spitz’in 1972 Münih Olimpiyatları’nda kırdığı rekoru kırdı. Phelps, 2012 Londra Olimpiyatları’nda dört altın, iki gümüş ve bir bronz madalya kazandı. 2016 Rio Olimpiyatları’nda beş altın ve bir gümüş madalya kazandı ve kariyerini tamamladı.

Phelps, yüzme dışında da birçok başarıya imza attı. 2004 yılında Time dergisi tarafından yılın sporcusu seçildi. 2008 yılında ABD Başkanı George W. Bush tarafından Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi. 2012 yılında ABD Başkanı Barack Obama tarafından Başkanlık Spor Ödülü ile ödüllendirildi.

İlgini Çekebilir!  Camila Mendes

Phelps, aktif spor kariyerini sonlandırsa da yüzmeye devam ediyor. Yüzme koçu olarak çalışıyor ve yüzme sporunun gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca, engelli çocuklara yüzme eğitimi veriyor ve onlara ilham veriyor.

Michael Phelps, tüm zamanların en büyük yüzücülerinden biridir. Gösterdiği başarılarla yüzme sporuna büyük katkı sağladı. Phelps, tüm dünyada milyonlarca insanın idolüdür.

Paylaş