Logan Sargeant

Logan Sargeant

   

Logan Sargeant Kimdir? Logan Sargeant Boyu Kaç? Logan Sargeant Ne Zaman Öldü? Logan Sargeant Kaç Kilogram? Logan Sargeant Hangi Takımın Sürücüsüdür? Logan Sargeant nereli? Logan Sargeant Kaç yaşında? Logan Sargeant Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu? Logan Sargeant’in hayatı. Logan Sargeant hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Logan Sargeant Nereli?

Logan Sargeant Amerikalıdır.

Logan Sargeant Doğum Tarihi?

Logan Sargeant 31 Aralık 2000 tarihinde doğmuştur.

Logan Sargeant Kaç Yaşında?

Logan Sargeant 23 yaşındadır.

Logan Sargeant Kaç Kilo?

Logan Sargeant 71kg ağırlığındadır.

Logan Sargeant Boyu Kaç?

Logan Sargeant boyu 181 santimetredir.

Logan Sargeant Hangi Takımın Sürücüsüdür?

Logan Sargeant Williams Racing Takımının Sürücüsüdür.

Logan Sargeant Kaç Kere Dünya Şampiyonu Oldu?

Logan Sargeant hiç Dünya Şampiyonu olamadı.

Logan Sargeant Biyografisi Ve Hayatı

Logan Sargeant, şu anda Hitech Grand Prix için Formula 2‘de yarışan Amerikalı bir yarış pilotudur. 2021 FIA Formula 3 Şampiyonudur.

Sargeant, 2002 yılında Nevada’nın Las Vegas şehrinde doğdu. Karting kariyerine 2011 yılında başladı ve 2015 yılında USAR ProKart Challenge Grand National Şampiyonası’nı kazandı. Daha sonra tek koltuklu yarışlara geçti ve 2019 yılında Formula Renault Eurocup’ı kazandı.

İlgini Çekebilir!  Jake Gyllenhaal

Sargeant, 2020 yılında Prema Racing ile Formula 3‘te ilk çıkışını yaptı. Sezonu 10. sırada tamamladı ve Yılın Çaylağı ödülünü kazandı. 2021’de ART Grand Prix’ye geçti ve 11 galibiyetle şampiyonayı kazandı.

Sargeant, 2022 yılında Hitech Grand Prix ile Formula 2‘de ilk çıkışını yaptı. Sezonun şu ana kadarki bölümünde iki kez podyuma çıktı ve şu anda şampiyona sıralamasında 10. sırada yer alıyor.

Sargeant, agresif sürüş tarzı ve geçme yeteneği ile tanınır. Aynı zamanda çok tutarlı bir sürücü ve bu sezon katıldığı 16 yarışın 14’ünde puan aldı.

Sargeant,2023 yılında Williams takımına katıldı ve F1’e adımını attı.. Dünyanın en iyi genç sürücülerinden biri olarak kabul ediliyor ve gelecekteki dünya şampiyonu olma potansiyeline sahip.

İlgini Çekebilir!  Ronnie Foden

İşte Logan Sargeant’ın kariyerinin bazı öne çıkanları:

  • 2015 USAR ProKart Challenge Grand National Şampiyonu
  • 2019 Formula Renault Eurocup Şampiyonu
  • 2021 FIA Formula 3 Şampiyonu
  • 2022 Formula 2 podyumları (2)

Genel olarak, Logan Sargeant hala yükselişte olan çok yetenekli bir sürücü. Dünya şampiyonu olma potansiyeline sahip ve önümüzdeki yıllarda izlenmesi gereken biri olacak.

Logan Sargeant Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş