1. Ana Sayfa
  2. Model

Savannah Prez

Savannah Prez
0

Savannah Prez Boyu Kaç?

Savannah Prez boyu 160 santimetredir.

Savannah Prez Kaç Kilo?

Savannah Prez 59kg ağırlığındadır.

Savannah Prez Nereli?

Savannah Prez  Belçikalıdır.

Savannah Prez Doğum Tarihi

Savannah Prez 16 Mayıs 1996 tarihinde doğmuştur.

Savannah Prez Kaç Yaşında

Savannah Prez 26 yaşındadır.

Savannah Prez Biyografisi ve Hayatı

Belçika’nın Sint-Eloois-Winkel şehrinde doğan Savannah Prez çocukken bile çok aktifti. Lise yıllarında birkaç farklı takımda basketbol oynamıştı. Ancak, sabit antrenman günlerini ve saatlerini sevmiyordu. Saatlere karar verebileceği bir spor istiyordu. Basketbolu geride bıraktıktan sonra, bazı dans derslerini denedi, ancak devam etmek için doğru ritmi bulamadı. Spor yapmanın başka bir yoluna ihtiyacı vardı.

Savannah kendini spor salonunda bulması uzun sürmedi ve çok geçmeden fit olmaya aşık oldu. Savannah, eğitim zamanlarının kontrolünü elinde tutmayı ve ayrıca vücudunu istediği şekilde geliştirmeyi sevdi. Başlangıçta haftada 2-3 kez antrenman yapmaya başladı, sadece formda kalmak için kardiyo antrenmanı yaptı. Ama fiziğinde herhangi bir gelişme görmüyordu. Savannah vücut geliştirme dünyasına ancak spor salonunda sporcularla arkadaş olduğu zaman girdi. Yeni arkadaşları ona nasıl besleneceğini ve ağırlık kaldıracağını öğretti. Savannah nihayet spor tutkusunu bulmuştu.

Savannah, eğitiminin ilk birkaç ayında giderek daha fazla büyülendi. Sosyal medyada fitness modellerini takip etmeye başladı, kendisi de yarışmacı olmak istedi. Geleceğin Bikini Atleti şimdiden inanılmaz bir fiziğe şekil verme yolundaydı. İlerlemesinden motive olarak, oyununu bir üst seviyeye taşımaya ve kişisel bir antrenör tutmaya karar verdi. Savannah, profesyonel bir koçun rehberliğinde ciddi ilerleme kaydetmeye başladı ve yoğun bir eğitimle hayalindeki fiziğini geliştirme tutkusunu fark etti. 19 yaşına geldiğinde sahneye hazırdı. Aylarca süren hazırlıktan sonra, sonunda 2014 Belçika Şampiyonasına girmeye karar verdi. Kazanmasa da ikinci oldu.

İlginizi Çekebilir!!!  Furkan Er

Sahneyi tattıktan sonra, Savannah ilk yarışmasını kazanmak için her zamankinden daha kararlıydı. 2014 Flex Cup’a Bikini Atleti olarak girdikten sonra deneyimini ilerletti.. 20 yaşında, yolculuğuna başladıktan 2 yıl sonra, Savannah’nın sıkı çalışması nihayet karşılığını almıştı. 2015 Juliette Bergman Kupası’ndan kupa ile ayrıldı, ancak daha yeni başlıyordu. Zaferini 2015 Açık Rotterdam Şampiyonası’nda daha başarılı bir şekilde sürdürdü ve burada Genel kategoride kazanarak kupasını evine götürdü ve 1. oldu. İlk başarılarıyla tanınmaya başladı.

Savannah’nın sosyal medyada bir çok takipçi kazanması uzun sürmedi. Fiziğiyle dünya çapında hayranlık duyulan bir internet fenomeni haline gelmişti. Hayranlarının teşvikiyle hareket ederek, antrenman yoğunluğunu artırdı ve gözünü daha büyük yarışmalara dikti. Sıkı çalışmasıyla başkalarına ilham vermek istedi. 2016’da Savannah, Mayıs ayında IFBB Avrupa Şampiyonası Junior Bikini adlı en büyük şovuna girdi. Yarışmadaki en genç ve bir üniversite öğrencisi olarak sıralamaya giremedi. Savannah Prez instagram’da 915bin takipçiye sahiptir.

Savannah Prez Kazandığı Yarışmalar ve Ödüller

2 Kasım 2014 Belçika Şampiyonası

2014 Flex Cup Bikini, 3.lük

2015 Juliette Bergmann Kupası, 1.

2015 Açık Rotterdam Şampiyonası Bikini, 1. ve Genel

2016 IFBB Avrupa Şampiyonası Genç Bikini Mayıs, NP

Sen hala aramıza katılmadın mı? Hemen gymsozluk‘e üye ol sporcuların gerçek motivasyon kaynağına ulaş !

https://gymsozluk.com/

İlginizi Çekebilir
valentina_lequeux

Yazar Hakkında