1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Murat Can Karahasanlar

Murat Can Karahasanlar

Murat Can Karahasanlar Boyu Kaç?

Murat Can Karahasanlar boyu 178 santimetredir.

Murat Can Karahasanlar Kaç Kilo?

Murat Can Karahasanlar podyumda 94 kilogram, off sezonda 101-103 kilogramdır.

Murat Can Karahasanlar Doğum Tarihi?

Murat Can Karahasanlar 1994 yılında doğmuştur.

Murat Can Karahasanlar Biyografisi ve Hayatı

Aktif vücut geliştirme sporcusu olan Murat Can Karahasanlar 1994 İzmir doğumludur. Kendisi 2015 yılından bu yana aktif olarak yarışmakta olan bir milli sporcumuz olmakla beraber yakın zamanda Tunus da gerçeklesen NPC yarısında ağır sıklet vücut geliştirme kategorisinde şampiyonlar şampiyonu olarak IFBB PRO CARD almaya hak kazanmış ve IFBB PRO unvanını elde etmiştir. Öncelikle kendisini bu başarısından dolayı gym sözlük ailesi olarak kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Murat Can Karahasanlar ilk yarışını yaptığı 2015 yılında Genç Erkekler Atletik Fizik Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmuş ve devamında 2016 yılında Klasik Fizik sıkletine yükselip bu kategoride de Türkiye 2. Ligini elde etmiştir. Bu başarıları neticesinde Vücut geliştirme milli takımına seçilmeye hak kazanan Murat Can Karahasanlar, milli takım kafilesi ile gittiği Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 5.’ligini elde etmiş ve bir üst sıklet olan hard bodybuilding sıkletine yükselmiştir. Daha sonrasında bir Dünya 3.lügü ve bir Avrupa 2.ligi elde eden milli sporcumuz bu arada da 2 kere üst üste Türkiye Şampiyonluğu elde ederek yerel arenadaki basarisin tazelemiştir.

Şu ana kadar yaptığı 15 yarışın 13’ü profesyonel yarış olup, bu 13 yarışın 10’unda derece yapmıştır. Polonya, Ukrayna, Rusya ve Çek Cumhuriyeti gibi profesyonel yarışların olduğu ülkelerde NPC yarışlarına katılıp bu arenalarda Pro Card şansını deneyen nadide sporcumuz, en son Tunus’ta yapmış olduğu NPC yarışında hard bodybuilding kategorisinde şampiyonlar şampiyonu olarak IFBB PRO CARD sahibi olmuş ve IFBB PRO unvanını taşımaya hak kazanan nadide vücut geliştirme sporcularımız arasına ismini yazdırmıştır. Ayrıca 8 yıldır yaptığı vücut geliştirme sporunda 3 ayrı sıklette ulusal ve uluslararası derecesi bulunan ender sporcularımızdandır. Kendisinin yakın gelecekte Avustralya ya taşınacak olup profesyonel kariyerine buradan devam edecektir.

İlginizi Çekebilir!!!  Tunahan Güler

Murat Can Karahasanlar İnstagram

İlginizi Çekebilir
cenk_hoca

Yazar Hakkında