1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Floyd Mayweather

Floyd Mayweather
0

Floyd Mayweather Boyu Kaç?

Floyd Mayweather boyu 173 santimetredir.

Floyd Mayweather Kaç Kilo?

Floyd Mayweather  68kg ağırlığındadır.

Floyd Mayweather Kanat Açıklığı

Floyd Mayweather 183 santimetredir.

Floyd Mayweather Sıkleti

Floyd Mayweather sıkleti Velter sıklet, tüy sıklet, hafif sıklet, süper tüy sıklet, yarı orta sıklet, hafif velter sıklettir.

Floyd Mayweather Nereli?

Floyd Mayweather Amerikalıdır.

Floyd Mayweather Doğum Tarihi

Floyd Mayweather 24 Şubat 1977 tarihinde doğmuştur.

Floyd Mayweather Kaç Yaşında?

Floyd Mayweather 45 yaşındadır.

Floyd Mayweather Tam Adı

Floyd Mayweather tam adı Floyd Mayweather Jr, Floyd Joy Sinclair

Floyd Mayweather Takma Adı

Takma Adı: Pretty Boy, Money, TBE (The Best Ever)

Floyd Mayweather Skoru

Floyd Mayweather skoru 27’si kanavt 50 galibiyet, 0 yenilgi, 0 beraberliktir.

Floyd Mayweather Biyografisi ve Hayatı

Floyd Mayweather, 24 Şubat 1977 tarihinde ABD, Michigan, Grand Rapids’de doğmuştur. Tam adı Floyd Joy Mayweather’dir. Profesyonel boksördür. Lakabı “The Money” olan ve ayrıca en çok kazanan boksördür. Babası da Floyd Mayweather Sr. Eski bir Welterweight boksörü. Amcası Jeff Mayweather ise eski IBF Super Tüy sıklet şampiyonu. Şu an ki antrenörü ve aynı zamanda amcası Roger mayweather ise 2 sıklette şampiyonluk kazanmış bir boksör. İlk maçına 1996’da Roberto Apodaca ile yaptı ve maçı 2.rauntta kazandı. İlk unvan maçında ise Genero Hernandez ile karşılaştı ve bu maçtan sonra 8 maç ünvanını koruyarak ardından Lightweight klasmanına geçti.

İlginizi Çekebilir!!!  Nedim Özdemir

Her sabah 3’te kalkıp antreman yapmaya başlayan Floyd Mayweather‘in lüks konusunda en büyük tutkusu ise otomobiller olunca Miami‘deki evinde ve Las Vegas‘taki evindeki araçların toplamı 88 lüks otomobili bulmuştur. Ayrıca aldığı ayakkabıları yalnızca bir kez giymekte ve sadece iç çamaşırlarına ayda 6 bin 500 dolar harcamaktadır. 2 Mayıs 2015 tarihinde boksör Manny Pacquiao ile yaptığı ve ‘yüzyılın boks maçı’ olarak tanımlanan müsabakayı da kazanarak Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerinin hepsinin birden aynı anda sahibi olan Mayweather, sadece bir gecede tam 180 milyon dolar kazandı. Bu kazandığıyla birlikte toplamda 1 milyar dolara yaklaşan servetiyle dünyanın en çok kazanan sporcusu olan 38 yaşındaki namağlup boksör, 48 maçta 48 galibiyete ulaştı.

İlginizi Çekebilir
Ozan Workout

Yazar Hakkında