1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Deontay Wilder

Deontay Wilder
0

Deontay Wilder Boyu Kaç?

Deontay Wilder boyu 201 santimetredir.

Deontay Wilder Kaç Kilo?

Deontay Wilder 96kg ağırlığındadır.

Deontay Wilder Kanat Açıklığı

Deontay Wilder kanat açıklığı 211 santimetredir.

Deontay Wilder Sıkleti

Deontay Wilder Ağır Sıklettir.

Deontay Wilder Nereli?

Deontay Wilder Amerikalıdır

Deontay Wilder Doğum Tarihi

Deontay Wilder 22 Ekim 1985 tarihinde doğmuştur.

Deontay Wilder Kaç Yaşında?

Deontay Wilder 37 yaşındadır.

Deontay Wilder Tam Adı

Deontay Wilder tam adı Deontay Leshun Wilder’dir.

Deontay Wilder Takma Adı

Deontay Wilder Takma adı The Bronze Bomber’dir

Deontay Wilder Skoru

Deontay Wilder skoru 41’i kanavt 42 galibiyet, 1’i nakavt 1 yenilgi, 1 beraberliktir.

Deontay Wilder Biyografisi ve Hayatı

1985’te Alabama’da dünyaya gelen Wilder, tüm dünyanın hem boksunu hem de karakterini övdüğü biri. Gençliğinde bir çok sporla uğraşan Wilder sonun basketbolda ilerlemeye başladı. Henüz 20 yaşında genç bir adamken kızı dünyaya geldi.

Gelin görün ki küçük kızı Naieya; Spina Bifida denen bir omurga rahatsızlığı ile dünyaya geliyor. Spina Bifida insanda omurgayı oluşturan kemiklerin omurgada bir boşluk oluşturacak şekilde gelişimlerini tamamlayamamalarına verilen hastalığın adı.

Bu da Wilder’ın kızının yürüme koşma ve sağlıklı bir çocuk gibi okula gitmeyi bile başaramaması anlamlarına geliyor. Hastalığın tedavisi o kadar pahalıdır ki ne o dönemki basketbol kariyeri ne de mali durumu Wilder’ın kızına gereken şartları sağlamasına yardım edecektir. Böylece Wilder boks dünyasına girmeye karar veriyor.

İlginizi Çekebilir!!!  Baran Kalaycı

O kadar başarılı oluyor ki olimpiyatlarda Amerika’ya bronz madalya getirdiği için kendisine o günden beridir ‘The Bronze Bomber’ deniyor. Kariyerinin başından beri neredeyse çıktığı her maçtan nakavt ve galibiyetle çıkan Wilder şuan dünya ağır sıklet boks şampiyonu ve unvan maçlarına çıkmaya devam ediyor.

Birçokları için Wilder tekniği zayıf hantal ve acemi şansına sahip bir boksör olabilir. Fakat %92 nakavt oranına sahip, rakiplerinin çoğunu en fazla dört raunt ringde tutmuş, 2 metre boyunda ve ne kadar dayak yerse yesin, neredeyse hiç devrilmeyen bir babadan bahsediyoruz. Genç yaşında birçok unvan sahibi olmuş, ringde ne kadar saldırgan ve şımarık olursa olsun maçların sonunda rakiplerine yol arkadaşlarıymış gibi sarılan bu adamı uzun yıllar görmek isteyeceğimizden eminiz.

İlginizi Çekebilir
andrew tate

Yazar Hakkında