1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Çakal

Çakal

Son zamanlarda Mahvettim şarkısı ile ünlenen Çakal, rap müzisyenidir. Asıl adıyla Emirhan Çakal, son zamanların parlayan ismidir.

Çakal Kimdir?

Çakal, Bursa’da dünyaya gelmiştir. Ailesi hakkında pek bir bilgi olmayan Çakal, Heyceyn lakabıyla tanınan Şehinşah’ın eski eşi Ceyda Yılmazer’in kuzenidir. Heyceyn – Çakal arasındaki bağ da buradan gelmektedir. Bursa’da dünyaya gelen Çakal, şuan İstanbul’da yaşamaktadır.

Bursa’da ilköğretim, ortaokul ve liseyi okuduktan sonra İstanbul’a gelmiştir. Üniversite okumamıştır. Lise eğitiminden sonra İstanbul’da çalışmaya başlamıştır. Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra İstanbul’da kendi işini kurarak, kıyafet alım – satımı yapmaya başlamıştır.

Ticaret ve pazarlama işini yaparken Reckol lakaplı Recep Eker ile tanışarak, müzik hayatına adım atmıştır. Çakal & Reckol ikilisinin ilişkisi de böylece daha yakın arkadaş olmuştur. Arkadaş ortamıyla beraber müzik ortamına giren Çakal, müzikle alakalı bir bilgisinin olmadığını ve her şeyi stüdyoda öğrendiğini belirtmektedir.

Çakal Kariyeri

Çakal şarkıcı müzik hayatına 2020 yılında çıkardığı Puşt isimli şarkısıyla adım atmıştır. Çakal bu şarkının 30 binin izlenmesini ve dinlenmesini yeterli bulurken, Puşt şuan 15 milyonun üzerinde izlenme ve dinlenmeye sahiptir.

Puşt şarkısından sonra da 2021 yılının Ocak ayında Glock ve Nisan ayında da Perros Blancos Freestyle şarkılarını çıkarmıştır. Perros Blancos Freestyle şarkısı da 20 milyon üzerinde bir izlenme ve dinlenmeye sahiptir. Arkadaşlarıyla beraber söylediği rap şarkıları ile istediği başarıya ulaşmaya çalışan Çakal, yavaş yavaş tanınır hale gelmiştir.

2021 yılının Haziran ayında Kuty ve Reckol ile birlikte RARI şarkısını çıkarmıştır. Şarkı şuan 7,5 milyon üzerinde bir dinlenmeye sahiptir. Çakal’ı tanınır hale getiren şarkısı ise 2021 yılının Temmuz ayında çıkardığı Lütfen şarkısı olmuştur. Şarkı kısa bir zaman içinde milyonlar tarafından dinlenerek, youtube trendler arasında yerini almıştır.

İlginizi Çekebilir!!!  David Laid

Daha sonralarda Çakal, Çarşamba Tatili, Senorita Sinyale, Fiji, Minatoxkushina, Riv Riv Riv, Günaydın, Düşeş ve Pişman şarkılarını çıkarmıştır. 2021 yılının Ekim ayında ise Mahvettim adlı şarkısını çıkarmıştır. Özel hayatı hakkında bir bilgi olmayan Çakal Mahvettim şarkısı eskiden sevdiği Gökçe adında bir kıza yazdığı bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir
resul_altunkaynak

Yazar Hakkında