1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Berkan Yüksek (BerkanFitness66)

Berkan Yüksek (BerkanFitness66)

Berkan Yüksek, BerkanFitness Boyu Kaç?

Berkan Yüksek, BerkanFitness boyu 178 santimetredir.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Kaç Kilo?

Berkan Yüksek, BerkanFitness 94kg ağırlığındadır.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Nereli?

Berkan Yüksek, BerkanFitness Türkiyelidir.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Doğum Tarihi?

Berkan Yüksek, BerkanFitnes 6 Haziran 1997 tarihinde doğmuştur.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Kaç Yaşında.

Berkan Yüksek, BerkanFitness 25 yaşındadır.

BerkanFitness Gerçek Adı Nedir?

BerkanFitness Gerçek Adı Berkan Yüksek’dir.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Nerede Yaşıyor?

Berkan Yüksek, BerkanFitness İngiltere’de yaşamaktadır.

Berkan Yüksek, BerkanFitness Biyografisi ve Hayatı

Selam ben Berkan, 06.06.1997 Kahramanmaraş -Elbistan doğumluyum.

19 yaşıma kadar Elbistan’da yaşadım, spor temelimi amatör olarak uğraştığım futbol ve atletizm oluşturuyor diyebilirim.

Fitness -vücut geliştirme sporuna ise üniversiteye hazırlandığım ve açıkçası mental olarak pek de iyi olmadığım bir dönemde spor yaparken çok mutlu olduğumu fark etmem ile evde şınav çekerek ve internetten baktığım hareketleri elimde bulunan tek dumbell ile uygulayarak başladım diyebilirim.

O zamanlar tutulduğum pump sevdası, sürekli kendimle bir Challenge içinde bulunmanın motivasyon ve disiplini, akıttığım o terlerin karşılığını ayna karşısında görmeye başlamam benim için tarif edilemez duygulardı.

Muhtemelen genetiğimin bu spora yatkınlığı sebebiyle evde tamamen bilinçsiz şekilde yaptığım antrenmanlar dahi kaslı bir görüntü oluşturmama yetmişti ve kendimdeki gelişimi gördükçe bir yandan üniversite sınavına hazırlanıp bir yandan da sürekli bu sporla alakalı bir şeyler araştırıyordum. Bu sayede daha adam akıllı spor salonuna dahi gitmeden hem fiziksel hem de bilgi anlamında kendimi ciddi anlamda geliştirdiğimi söyleyebilirim.

İlginizi Çekebilir!!!  Hamdullah Aykutlu

Her ne kadar o zamanlar meslek haline getirmek gibi bir planım olmasa da üniversiteyi kazanıp bu spora odaklanma hayalleri kurardım sürekli.

19 yaşımda üniversite için Antalya’ya taşındıktan sonra tam da hayalini kurduğum şekilde bu spora daha da odaklanmaya başladım ve kısa surede antrenörlük yapmaya, geçimimi bu spordan sağlamaya ve sosyal medyada tanınmaya başladım.

 3.sınıfta Mühendislik fakültesini bıraktım ve antrenörlüğünü tamamen mesleğim haline getirmeye karar verdim.

Fitness ve vücut geliştirme piyasasına hakim olmaya başladıkça steroid sektörünün büyüklüğünü ve tamamen bilinçsiz bir şekilde satılıp, bilinçsiz insanlara maddi, manevi, sağlık anlamında ciddi zararlar verildiğini fark etmem sonrası Türkiye’de NATURAL VÜCUT GELİŞTİRME ‘yi daha yaygın bir hale getirmek , insanları  bu konuda bilinçlendirmek gibi bir görev edindim kendime ki nitekim  bu konuda da büyük katkım olduğunu düşünüyorum .

Her şey planladığım gibi gidiyordu ve hem fiziki hem mesleki hem sosyal medya anlamında sürekli üzerine koyarak devam ediyordum ve artık bir sonraki hayalim olan yurt dışında yasama ve bu mesleği yapma zamanı gelmişti.

Her şeyin mükemmel gittiği bu donemde ciddi bir trafik kazası geçirdim ve elimdeki kırıklar, bileğimdeki aşırı zorlanma sebebiyle elim alçıya alindi ve neredeyse 6 ay boyunca alçıda kaldı, spor hayatim bitme seviyesine geldi, yaklaşık 1 sene vücut geliştirme sporundan kısmen uzak kalmak zorunda kaldım. (Tek kol egzersizleri, alt vücut antrenmanları, kardiyolar vs ile bu sureci tamamen boş geçirmedim).

O donemde bu spora olan sevdamın büyüklüğünü, bana kattığı şeyleri, bu spordan aldığım zevk ve mutluluğu daha iyi anlama fırsatı yakaladım ve elimin iyileşmesi durumunda her zamankinden daha ciddi bir şekilde ilerlemeye karar verdim.

Kaza öncesi İngiltere’ye antrenörlük üzerine yatırım vizesi başvurusunda bulunmuştum ve uzun bir bekleyiş sonrası başvurum kabul gördü ve 14 Şubat 2021’de çok sevdiğim ve beni Berkan’dan Berkanfitness’a çeviren Antalya’dan ayrılarak İngiltere’ye (Manchester) taşındım.

İlginizi Çekebilir!!!  Libby Powell

Su anda kariyerime burada devam ediyorum, burada birebir özel dersler veriyor, asil mesleğim olan Online Coaching’e devam ediyor, bir yandan da mesleki eğitimimi sürdürüyorum.

Su ana kadar yazdığım her şey geçmişte kurduğum hayallerimdi ve çok şükür hepsi de birer birer oldu, şimdi sırada yenileri var.

Mesela tam da bu yazıyı yazarken WNBF (World natural bodybuilding  federation ) yarışmasına hazırlanıyor, Türkiye’ye bir Dünya natural vücut geliştirme şampiyonluğu getirme hayalleri kuruyorum.

Neden olmasın öyle değil mi? 🙂

Bu yazıya bir şekilde denk gelmiş herkese ufak bir abi, kardeş, dost tavsiyesi vereyim. Hayal kurmaktan, kurduğunuz hayalleri sonuna kadar inanmaktan ve onlar için sıkı çalışmaktan vazgeçmeyin.

Emin olun bir gün hepsine ulaşacaksınız ve iyi ki diyeceksiniz, iyi ki vazgeçmemişim, iyi ki çok çalışmışım, iyi ki hayallerimin pesinden koşmuşum diyeceksiniz.

Son söz: unutmayın ki yukarıdaki iyi kileri keşke olarak görmek  dünyanın en acı duygusu olacaktır.

Kalın sağlıcakla.

Berkan Fitness Instagram

Berkan Fitness Röportaj

Berkan Fitness Sözlük

İlginizi Çekebilir
baran_kalayci

Yazar Hakkında