1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Adem Bıyıkoğlu

Adem Bıyıkoğlu
0

Adem Bıyıkoğlu Boyu Kaç?

Adem Bıyıkoğlu boyu 168 santimetredir.

Adem Bıyıkoğlu Kaç Kilo?

Adem Bıyıkoğlu 83 kg ağırlığındadır.

Adem Bıyıkoğlu Nereli?

Adem Bıyıkoğlu Türkiyelidir.

Adem Bıyıkoğlu Doğum Tarihi

Adem Bıyıkoğlu 1974 tarihinde doğmuştur.

Adem Bıyıkoğlu Kaç Yaşında?

Adem Bıyıkoğlu 48 yaşındadır.

Adem Bıyıkoğlu Biyografisi ve Hayatı

Danimarka’nın Koge şehrinde dünyaya geldim ve 5 yaşıma kadar burada kaldım. İlkokulu köyde, orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladım. Yüksek öğrenimime Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde başlayıp, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde devam ettim. Fakülte yıllarımda Kayseri’de amatör olarak 2 yıl kadar taekwondo ile ilgilendim. 24 yıldır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi / İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni olarak görev yapmaktayım ve halen bir okulda yöneticiyim. Yüksek Lisans mezunu olup, halen doktora öğrencisiyim.

Düzensiz olarak spor yapmaya 39 yaşımda iken fazla kilolarımdan kurtulma macerası ile başlayarak yürüyüş, spor ve diyet ile 6 ay içerisinde yaklaşık 17 kg verdim. Sonrasında Avrupa ve Dünya Bilek güreşi şampiyonu olan oğlum Said Erkam Bıyıkoğlu’na da özenerek ve onun da teşvikleriyle düzenli spor yapmaya başladım. O yıllarda daha çok bilek güreşi ile amatörce ilgilendim. Ağırlık çalışmalarımı daha çok evde idmanlar ile sürdürdüm, 7 sene zarfında ancak toplamda 1 yıl kadar spor salonunda antrenman yapmışlığım vardır ve idmanlarıma halen evde devam etmekteyim.

Powerlifting ile ilk kez Nisan 2019’da tanıştım ve bana tam da uygun bir spor branşı olduğu kanaatine vararak çalışmalara başladım. Yaklaşık 6 ay sonra aynı sene Ekim ayında Ankara’da özel bir organizasyonun düzenlediği powerlifting yarışmasına katılarak ilk yarışmamda 590 kg total ağırlık kaldırdım. Çalışmalarıma devam ederek 2020 Şubat ayında IPF Türkiye Powerlifting Şampiyonasında -83 kg master kategorisinde totalde 622,5 kg kaldırarak şampiyon oldum. Hatta bench presste 157,5 kg ile en yakın open kategorisi yarışmacını bile 7,5 kg ile geçtim. Bugün itibariyle IPF Türkiye 2021 Şampiyonası hazırlıklarımı sürdürmekteyim.

İlginizi Çekebilir!!!  Fahri Güneş

Sporda başarı menzile varmak değil, yolda olmaktır düşüncesindeyim. Asıl önemli ve değerli olan, konulan hedeflere ulaşmak ya da derece elde etmek değil, sabırla, inançla, azim ve kararlılıkla gayret etmek, devam etmek, devamlı olmaktır. Bu yüzden hemen her gün farklı şiddet ve hacimlerde de olsa antrenman yapmayı kendime şiar edindim. Antrenman yapmayı bir görev ve sorumluluk olarak biliyor, idman yapmaktan değil usanmak, yapmadığım günler vazifeyi yerine getirmemenin suçluluğunu hissediyorum. Tıpkı yemek, içmek, gezmek, eğlenmek gibi spor yapmaktan büyük keyif ve zevk alıyorum. Spor bir disiplindir ve en önemli getirisi de sağlık ve dinçlik yanında hayatı disiplinize etmesidir.
Sağlıkla, sporla, sevgiyle ve hoşça kalın.

Tıkla Aramıza Katıl Motivasyona Ulaş !!!
İlginizi Çekebilir
steve_kris

Yazar Hakkında