Khamzat Chimaev

Khamzat Chimaev

   

Khamzat Chimaev Kimdir? Khamzat Chimaev Sıkleti Nedir? Khamzat Chimaev Takma Adı Nedir? Khamzat Chimaev Boyu Kaç? Khamzat Chimaev Kaç Kilogram? Khamzat Chimaev Skoru Nedir? Khamzat Chimaev nereli? Khamzat Chimaev Kaç yaşında? Khamzat Chimaev Sıkleti Nedir? Khamzat Chimaev Skoru Nedir? Khamzat Chimaev Vücut ölçüleri. Khamzat Chimaev’in hayatı. Khamzat Chimaev hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Khamzat Chimaev Boyu Kaç?

Khamzat Chimaev boyu 187 santimetredir.

Khamzat Chimaev Kaç Kilo?

Khamzat Chimaev 81 kg ağırlığındadır.

Khamzat Chimaev Sıkleti Nedir?

Khamzat Chimaev sıkleti Welter sıklettir.

İlgini Çekebilir!  Jose Aldo

Khamzat Chimaev Nereli?

Khamzat Chimaev Rusyalıdır.

Khamzat Chimaev Doğum Tarihi?

Khamzat Chimaev 1 Mayıs 1994 tarihinde doğmuştur.

Khamzat Chimaev Kaç Yaşında?

Khamzat Chimaev 29 yaşındadır.

Khamzat Chimaev Takma Adı?

Khamzat Chimaev takma adı Borz’dur.

Khamzat Chimaev Skoru Nedir?

Khamzat Chimaev skoru 13 galibiyet, 0 yenilgi, 0 beraberliktir.

Khamzat Chimaev Instagram?

Khamzat Chimaev Instagram.

Khamzat Chimaev Biyografisi Ve Hayatı

Khamzat Chimaev, Ultimate Fighting Championship (UFC)’in Welterweight division’ında yarışan bir Rusyalı profesyonel karma dövüş sanatçısıdır. Dominant güreş becerileri ve agresif dövüş tarzıyla tanınır.

Chimaev, 10 yaşındayken ailesiyle birlikte Rusya’nın Çeçenistan’ından İsveç’e taşındı. Güreş eğitimine genç yaşta başladı ve kısa sürede İsveç’in en iyi güreşçilerinden biri haline geldi. Üç İsveç Ulusal şampiyonluğu kazandı ve 2016 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda İsveç’i temsil etti.

Chimaev, 2018’de profesyonel MMA’ya ilk kez çıktı ve hızla 9-0’lık bir rekor kırdı. 2020’de UFC’deki ilk maçına çıktı ve o zamandan beri tüm dört UFC maçı kazandı.

İlgini Çekebilir!  Anna Nyström

Chimaev, UFC’nin en heyecan verici dövüşçülerinden biridir. Yenilmezdir ve tüm rakiplerini ilk turda nakavt etti. Ayrıca onu hayran favorisi yapan trash talkuyla da tanınır.

Bazı insanlar Chimaev’in MMA’da bir sonraki büyük şey olduğuna inanıyor. UFC şampiyonu olma potansiyeline sahip ve hatta sporun bir sonraki süper yıldızı olabilir.

İşte Khamzat Chimaev’in bazı başarıları:

 • 3 kez İsveç Ulusal Güreş Şampiyonu
 • 2016 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda İsveç’i temsil etti
 • 13-0 profesyonel MMA rekoru
 • 4-0 UFC rekoru
 • İlk turda nakavt ile tüm dört UFC galibiyeti
 • UFC Welterweight sıralaması: #4

İşte Khamzat Chimaev’in bazı güçlü yönleri:

 • Güreş: Chimaev, güçlü bir takedown oyunu olan baskın bir güreşçidir. Ayrıca yerde ve yumrukta da çok iyidir.
 • Agresiflik: Chimaev, asla geri adım atmayan agresif bir dövüşçüdür. Her zaman bitişi arıyor ve risk almaktan korkmuyor.
 • Potansiyel: Chimaev hala çok genç ve çok fazla potansiyele sahip. UFC şampiyonu olabilir ve hatta sporun bir sonraki süper yıldızı olabilir.
İlgini Çekebilir!  Elanur Pat

İşte Khamzat Chimaev’in bazı zayıf yönleri:

 • Vuruş: Chimaev’in vuruşu güreşinden iyi değil. Hala etkili bir şekilde nasıl vuracağını öğreniyor ve vuruşlara karşı duyarlı olabilir.
 • Tecrübe: Chimaev hala nispeten deneyimsiz. Sadece 13 profesyonel maça çıktı ve UFC’de sadece kısa bir süre dövüştü.

Genel olarak, Khamzat Chimaev, çok fazla potansiyele sahip çok heyecan verici bir dövüşçü. Profesyonel kariyerinde yenilgisizdir ve UFC şampiyonu olmanın tüm araçlarını elinde bulundurur. Hala genç ve deneyimsiz, ancak hızla öğreniyor. Gelişmeye devam edebilirse, MMA’da bir sonraki büyük şey olabilir.

Paylaş