Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov

   

Khabib Nurmagomedov Kimdir? Khabib Nurmagomedov Boyu Kaç? Khabib Nurmagomedov Kaç Kilogram? Khabib Nurmagomedov nereli? Khabib Nurmagomedov Kaç yaşında? Khabib Nurmagomedov Vücut ölçüleri. Khabib Nurmagomedov’in hayatı. Khabib Nurmagomedov hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

İçindekiler
İlgini Çekebilir!  Irene Paredes

Khabib Nurmagomedov Boyu Kaç?

Khabib Nurmagomedov boyu 178 santimetredir.

Khabib Nurmagomedov Kaç Kilo?

Khabib Nurmagomedov 70kg ağırlığındadır.

Khabib Nurmagomedov Kanat Açıklığı?

Khabib Nurmagomedov kanat açıklığı 178 santimetredir.

Khabib Nurmagomedov Sıkleti?

Khabib Nurmagomedov sıkleti Hafif sıklet, velter sıklettir.

Khabib Nurmagomedov Nereli?

Khabib Nurmagomedov Rusyalıdır.

Khabib Nurmagomedov Doğum Tarihi?

Khabib Nurmagomedov 20 Eylül 1988 tarihinde doğmuştur.

Khabib Nurmagomedov Kaç Yaşında?

Khabib Nurmagomedov 35 yaşındadır.

Khabib Nurmagomedov Takma Adı?

Khabib Nurmagomedov takma adı Eagle’dır.

Khabib Nurmagomedov Skoru?

Khabib Nurmagomedov skoru 29 galibiyet, 0 yenilgi, 0 beraberliktir.

Khabib Nurmagomedov Biyografisi ve Hayatı

Khabib Nurmagomedov 1988’de dünyaya gelen Rus emekli UFC dövüşçüsüdür. Aynı zamanda UFC’nin ilk Rus ve Müslüman şampiyonudur. Khabib Nurmagomedov ilk profesyonel MMA müsabakasına Eylül 2008’de çıktı ve bir ayda dört galibiyet alarak kariyerine hızlı bir giriş yaptı. 11 Ekim 2008 tarihinde Moskova’da ilki yapılan Atrium Kupası turnuvasında üç rakibini de yenip şampiyon oldu. Sonraki üç yılda çıktığı 12 müsabakayı da kazanarak yenilgisizliğini sürdürdü. Bu 12 müsabakanın sadece 1 tanesi jüri oylamasına gitti. Rusya ve Ukrayna’da çıktığı müsabakalarda oluşan 16 müsabakalık yenilgisiz kariyeri ona UFC’nin kapılarını sonuna kadar açtı.

İlgini Çekebilir!  Melissa Alcantara

UFC ye çok hızlı bir giriş yaptı ve 4/4 te yoluna devam etti. Birr maçından sonra UFC başkanı Dana White: “Bu çocukla çokm iyi işler yapacağız, öyle görünüyor.” demiştir. Aralık 2013’te Nurmagomedov, Gilbert Melendez’e sosyal medyadan meydan okudu. İkili için 22 Şubat 2014’teki UFC 170 şovunda müsabaka ayarlandı fakat açıklanmayan bir sebepten dolayı müsabaka iptal edildi. Melendez’in yerini takım arkadaşı Nate Diaz’ın alması bekleniyordu fakat Nate Diaz müsabaka teklifini geri çevirdi. Nurmagomedov hayal kırıklığını The MMA Hour programında şu sözlerle ifade etti, “Eğer en iyilerle dövüşmeye isteklilerse, en iyilerle dövüşmeliler.

Eğer isterlerse kafeste ikisiyle birden başa çıkabilirim.” Kariyerinde sakatlarıklarda bulunan Nurmagomedov 2014-2016 yıllarında maç yapamamış ve ciddi diz sakatlıkları geçirmiştir. Khabib’in yenilgisiz kariyerindeki en heyecan verici maçı ise hiç şüphesiz Conor McGregor ile yaptığı maçtır. Rakibinin maç öncesi açıklamalarına ve tahriklerine rağmen Khabib maçı kazanmayı bilmiş ve tüm dünyada büyük ses getirmiştir. 2020’de Gaethje kariyerinin son maçına çıkmıştır ve o maçı da kazanarak UFC’nin en uzun süren yenilmezlik serisinin sahibi olmuştur(29/29).

İlgini Çekebilir!  Hannah Jeter

Khabib Nurmagomedov Instagram

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir