Joel Embiid

   

Joel Embiid Kimdir? Joel Embiid Hangi Pozisyonda Oynuyor? Joel Embiid Numarası Kaçtır? Joel Embiid Boyu Kaç? Joel Embiid Hangi Takımda Oynuyor? Joel Embiid Nereli? Joel Embiid Kaç yaşında? Joel Embiid Doğum Tarihi Ne Zaman? Joel Embiid hayatı. Joel Embiid hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Joel Embiid Hangi Takımda Oynuyor?

Joel Embiid Philadelphia 76ers’de oynamaktadır.

Joel Embiid Nereli?

Joel Embiid Kamerunludur.

Joel Embiid Hangi Mevkide Oynuyor?

Joel Embiid Pivot pozisyonunda oynuyor.

Joel Embiid Doğum Tarihi?

Joel Embiid 16 Mart 1994 tarihinde doğmuştur.

Joel Embiid Kaç Yaşında?

Joel Embiid 29 yaşındadır.

Joel Embiid Forma Numarası Kaçtır?

Joel Embiid Forma Numarası 21.

Joel Embiid Boyu Kaç?

Joel Embiid boyu 213 santimetredir.

Joel Embiid Kaç Kilo?

Joel Embiid 127 kg ağırlığındadır.

Joel Embiid Biyografisi Ve Hayatı

Joel Embiid, Kamerun doğumlu bir profesyonel basketbolcu ve Philadelphia 76ers takımının oyuncusudur. “The Process” olarak da bilinir.

Embiid, 7’0″ (2.13 m) boyunda ve 280lb (127kg) ağırlığındadır ve NBA’deki en iyi uzun oyunculardan biridir. Pivot pozisyonunda oynayan çok yönlü bir oyuncudur ve savunma ve hücumda da etkilidir.

İlgini Çekebilir!  Ezgi İrem Katık

Kariyeri boyunca birçok başarı elde etmiştir. 2018-2019 sezonunda All-NBA Second Team’e seçilmiştir ve üç kez NBA All-Star seçilmiştir. Ayrıca NBA’de iki kez blok lideri olmuştur.

Embiid’in hikayesi de ilgi çekicidir. Kamerun’da bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak doğdu ve basketbol, 15 yaşında keşfedildiği Güney Afrika’da başladı. Daha sonra Amerika’ya taşındı ve Kansas Üniversitesi’nde oynadıktan sonra 2014 NBA Draftı’nda Philadelphia 76ers tarafından üçüncü sıradan seçildi.

Joel Embiid’in başarısı ve hikayesi, genç sporcular ve hayatta mücadele eden insanlar için ilham verici bir örnek teşkil ediyor.

Joel Embiid Instagram

Gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir