Jake Gyllenhaal

   

Jake Gyllenhaal Kimdir? Jake Gyllenhaal Boyu Kaç? Jake Gyllenhaal Kaç Kilogram? Jake Gyllenhaal nereli? Jake Gyllenhaal Kaç yaşında? Jake Gyllenhaal Vücut ölçüleri. Jake Gyllenhaal’in hayatı. Jake Gyllenhaal hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Jake Gyllenhaal Boyu Kaç?

Jake Gyllenhaal boyu 183 santimetredir.

İlgini Çekebilir!  Sophie Mudd

Jake Gyllenhaal Kaç Kilo?

Jake Gyllenhaal 77 kg ağırlığındadır.

Jake Gyllenhaal Nereli?

Jake Gyllenhaal Amerikalıdır.

Jake Gyllenhaal Doğum Tarihi?

Jake Gyllenhaal 19 Aralık 1980 tarihinde doğmuştur.

Jake Gyllenhaal Kaç Yaşında?

Jake Gyllenhaal 43 yaşındadır.

Jake Gyllenhaal Vücut Ölçüleri Nedir?

Jake Gyllenhaal vücut ölçüleri 44-33-16 inç.

Jake Gyllenhaal Biyografisi Ve Hayatı

Jake Gyllenhaal, “Donnie Darko”, “Brokeback Mountain”, “Jarhead”, “Prisoners” ve “Nightcrawler” gibi filmlerde rol almış Amerikalı bir aktördür. Yönetmen Stephen Gyllenhaal ve senarist Naomi Foner’in oğlu ve aktris Maggie Gyllenhaal’ın erkek kardeşidir.

Gyllenhaal oyunculuk kariyerine 1990’ların başında “ER” ve “Homicide: Life on the Street” gibi televizyon programlarında oynayarak başladı. İlk sinema filmini 1991 yılında “City Slickers” filminde küçük bir rolle yaptı.

İlgini Çekebilir!  Rachel Brockmann

1999’da Gyllenhaal kült klasik film “Donnie Darko”da rol aldı. Film kritik ve ticari bir başarıydı ve Gyllenhaal’ın başrol oyuncusu olarak kariyerine başlamasına yardımcı oldu.

2005 yılında Gyllenhaal, eleştirmenlerce beğenilen “Brokeback Mountain” filminde rol aldı. Film, aşık olan iki kovboy hakkında romantik bir dramaydı. Gyllenhaal’ın filmdeki performansı büyük beğeni topladı ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

Gyllenhaal, kariyeri boyunca başarılı filmlerde rol almaya devam etti. “Jarhead”, “Prisoners” ve “Nightcrawler” gibi filmlerde rol aldı. Ayrıca “Zodyak” ve “Düşman” gibi bağımsız filmlerdeki çalışmalarıyla da tanınır.

Gyllenhaal, film kariyerinin yanı sıra sahneye de çıktı. “Proof” ve “Sunday in the Park with George” adlı Broadway yapımlarında rol aldı.

İlgini Çekebilir!  Veronica Bielik

Gyllenhaal, çok çeşitli filmlerde rol almış yetenekli bir aktördür. Yoğunluğu ve karmaşık karakterleri hayata geçirme yeteneği ile tanınır. Hollywood’da yükselen bir yıldız ve başarılı bir oyuncu olmaya daha uzun yıllar devam edeceğinden emin.

Jake Gyllenhaal Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir