Hope Solo

Hope Solo

   

Hope Solo Kimdir? Hope Solo Hangi Mevkide Oynuyor? Hope Solo Hangi Ayak? Hope Solo Değeri Nedir? Hope Solo Boyu Kaç? Hope Solo Hangi Takımda Oynuyor? Hope Solo Nereli? Hope Solo Kaç yaşında? Hope Solo Doğum Tarihi Ne Zaman? Hope Solo hayatı. Hope Solo hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Hope Solo Hangi Takımda Oynuyor?

Hope Solo futbolu bırakmıştır.

Hope Solo Nereli?

Hope Solo Amerikalıdır.

Hope Solo Hangi Mevkide Oynuyor?

Hope Solo Kaleci Pozisyonunda oynuyordu.

Hope Solo Doğum Tarihi?

Hope Solo 30 Temmuz 1981 tarihinde doğmuştur.

Hope Solo Kaç Yaşında?

Hope Solo 42 yaşındadır.

Hope Solo Hangi Ayak?

Hope Solo sağ ayaktır.

Hope Solo Boyu Kaç?

Hope Solo 1,75m boyundadır.

Hope Solo Değeri Nedir?

Hope Solo futbolu bırakmıştır.

Hope Solo Biyografisi Ve Hayatı

Hope Solo, tüm zamanların en iyi kadın kalecilerinden biri olarak kabul edilen eski bir Amerikan futbolu kalecisidir. 202 uluslararası maç ve 102 galibiyetle kadın futbol tarihinin en çok forma giyen ve en çok kazanan kalecisidir. Amerika Birleşik Devletleri kadın milli takımıyla iki Olimpiyat altın madalyası (2008, 2012) ve bir FIFA Kadınlar Dünya Kupası (2015) kazandı.

İlgini Çekebilir!  Shawn Michaels

Hope Solo, 1981’de Richland, Washington’da doğdu. Futbol kariyerine forvet olarak başladı, ancak üniversitede kaleciye geçti. Üniversitede iki kez All-American ve Hermann Trophy kazananı olduğu Washington Üniversitesi’nde oynadı.

Kolejden sonra Solo Amerika Birleşik Devletleri, İsveç ve Fransa’da profesyonel olarak oynadı. United Women’s Soccer Association’da (WUSA) Philadelphia Charge üyesiydi ve ayrıca Fransa’da Olympique Lyonnais ve Saint-Etienne için oynadı.

Hope Solo, A Milli Takım’daki ilk çıkışını 2000 yılında yaptı. Pekin’de 2008 Olimpiyat altın madalyasını kazanan takımın önemli bir oyuncusuydu. Ayrıca Almanya’da 2011 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan takımın ilk kalecisiydi.

Hope Solo, kariyeri boyunca tartışmalı bir figürdü. 2015 yılında Dünya Kupası finalinin ardından İsveç takımı hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle milli takımdan uzaklaştırılmıştı. Ayrıca 2014 yılında aile içi şiddet nedeniyle tutuklanmıştır.

İlgini Çekebilir!  Michelle Bieri

Tartışmalarına rağmen Hope Solo, kadın futbol tarihinin en çok madalya kazanan kalecilerinden biridir. Oyunu oynamak isteyen genç kızlar için bir rol modeldir. Aynı zamanda kadın hakları ve eşitliğinin güçlü bir savunucusudur.

Hope Solo Instagram

gymsozluk Instagram

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir