Halle Berry

Halle Berry

   

Halle Berry Kimdir? Halle Berry Boyu Kaç? Halle Berry Kaç Kilogram? Halle Berry nereli? Halle Berry Vücut Ölçüleri Nedir? Halle Berry Kaç yaşında? Halle Berry Youtube? Halle Berry Instagram? Halle Berry TikTok? Halle Berry’in hayatı. Halle Berry hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Halle Berry Doğum Tarihi?

Halle Berry 14 Ağustos 1966 tarihinde doğmuştur.

Halle Berry Kaç Kilo?

Halle Berry 55 kilogram ağırlığındadır.

İlgini Çekebilir!  Eric Maxim Choupo-Moting

Halle Berry Boyu Kaç?

Halle Berry boyu 165 santimetredir.

Halle Berry Kaç Yaşında?

Halle Berry 57 yaşındadır.

Halle Berry Nerelidir?

Halle Berry Amerikalıdır.

Halle Berry Vücut Ölçüleri Nedir?

Halle Berry Vücut Ölçüsü 36-26-37 inç.

Halle Berry Instagram?

Halle Berry Instagram.

Halle Berry Biyografisi Ve Hayatı

Halle Berry, 14 Ağustos 1966’da ABD, Ohio’da doğdu. Afro-Amerikan bir baba ve Fransız-Kanadalı bir annenin kızıdır. 1985 yılında Miami Üniversitesi’nden sinema ve tiyatro eğitimi aldıktan sonra oyunculuğa başladı. İlk önemli rolü 1989 yılında “Living Dolls” adlı televizyon dizisinde oldu. Daha sonra “Jungle Fever” (1991), “The Flintstones” (1994), “X-Men” (2000) ve “Catwoman” (2004) gibi filmlerde rol aldı.

İlgini Çekebilir!  Lauren Pisciotta

2002 yılında “Monster’s Ball” adlı filmdeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandı. Bu ödülü kazanan ilk Afrikalı-Amerikalı kadın oyuncu oldu.

Berry, 2005 yılında Fransız aktör Olivier Martinez ile evlendi. Çiftin 2006 yılında Maceo Robert adında bir oğlu oldu. 2010 yılında boşandılar.

Berry, birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor. 2008 yılında “The Oprah Winfrey Leadership Academy for Girls” adlı okulun kurucularından biridir. Ayrıca “Revlon” ve “Revlon Cares” gibi birçok kozmetik ve güzellik markasının sözcüsüdür.

Halle Berry, güzelliği, oyunculuğu ve sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan başarılı bir sanatçıdır.

Paylaş