Hadi Choopan

Hadi Choopan

   

Hadi Choopan Kimdir? Hadi Choopan Boyu Kaç? Hadi Choopan Kaç Kilogram? Hadi Choopan nereli? Hadi Choopan Kaç yaşında? Hadi Choopan Vücut ölçüleri. Hadi Choopan’in hayatı. Hadi Choopan hakkında aklınıza gelebilecek bütün sorularınızın cevabı içeriğimizde sizleri bekliyor. Hemen okumaya başlayabilirsin.

Hadi Choopan Boyu Kaç ?

Hadi Choopan boyu 168 santimetredir.

Hadi Choopan Kaç Kilo ?

Hadi Choopan 105 kg ağırlığındadır.

Hadi Choopan Nerelidir ?

Hadi Choopan İranlıdır.

Hadi Choopan Doğum Tarihi ?

Hadi Choopan 26 Eylül 1987 tarihinde doğmuştur.

Hadi Choopan Kaç Yaşında ?

Hadi Choopan 36 yaşındadır.

Hadi Choopan Biyografisi ve Hayatı

Hadi Choopan , 1987 yılının Eylül ayında İran’ın güneyinde bulunan Fars Eyaleti, Sepidan İlçesinde doğdu . İçinde bulundukları mali açıdan zor durumdaki bölgenin ürünü olan çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi . Bu kötü koşullar, Hadi’nin erken yaşta çalışmak zorunda kalmasına neden oldu. İnşaatta çalışmanın yanı sıra mal satmaya başladı.

İlgini Çekebilir!  Tristan Tate

Sürekli çalışma ihtiyacına rağmen Choopan , vücut geliştirmeye ilgi duymayı başardı. 2000 yılında 13 yaşında profesyonel bir vücut geliştirmeci olma yolculuğuna başladı. Bu süreç, Choopan’ın diğer ünlü vücut geliştirmecilerin ailesinin önünde alaycı pozlarıyla başladı. Başlangıçta oldukça cılızdı ve şakalarla uğraştı ve arkadaşlarından ve ailesinden geri itti.

Ancak Hadi Choopan sonunda biraz beden kazanmayı başardı ve bir vücut geliştirmeci gibi görünmeye başladı. İlk koçu  2002’de Jamshid Owji idi. O sırada Jamshid, küçük bedeninden dolayı Hadi’nin yalnızca 5 kg ağırlık kaldırmasına izin verdi . Yine de, Choopan sonunda büyüyecek ve büyüyecekti.

Hadi Choopan , profesyonel vücut geliştirmeyle geçirdiği üç yıl içinde ulusal bir yarışmada şimdiden üçüncü oldu . Ek olarak, memleketi Providence Of Fars’taki yarışmalarda birincilik kazandı. Ancak 2005 , ilk ulusal unvanını kazandığı ve kendisini takip edilmesi gereken biri olarak kurmaya başladığı yerdir.

İlgini Çekebilir!  Zozibini Tunzi

2008’de Choopan , Jamshid Owji ile antrenmanı bırakacak ve birkaç yılını antrenörsüz geçirecekti. Buna rağmen, WBPF Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonasında gümüş madalya ile birlikte daha fazla ulusal şampiyonluk kazanmayı başardı. Hadi, 2013 yılına kadar antrenörsüz gitti. Bu noktada  Ali Ne’mati ile antrenmanlara başladı ve profesyonel vücut geliştirmeci olarak kariyeri yükselmeye başladı.

2013 yılında Hadi Choopan , profesyonel olarak iyi bir koşuya başlamak için WBPF Asya Şampiyonasında birinci oldu . 2013, 2014 ve 2015’te altın madalya kazanarak WBPF Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonasında yarışmak için geri dönecekti. Başarıya rağmen, o yıllarda yaptığı tek yarışma buydu.

Choopan , Ne’mati ile antrenman yapmayı bırakacağından , 2017 profesyonel kariyerinin bir sonraki bölümüne başlayacaktı . Bu noktada ve ilerlemeye devam ederek dünyaca ünlü Hany Rambod ile antrenman yapacaktı. Daha sonra, kariyeri daha büyük bir sıçrama yapmaya başladı. İlk kez Rambod’un vesayeti altında 2017 Mr. Olympia Amatör’de altın madalya kazanmayı başardı .

İlgini Çekebilir!  Anna Matthews

Hadi Choopan 2017’de üç kez daha yarıştı ve her alanda gümüş madalya kazandı . En önemlisi, 2017 Asya Grand Prix’sinde birden çok kez 212 Olympia şampiyonu Flex Lewis’e yenildi . Ancak bu karar, toplantıya katılan birçok kişi tarafından tartışmalı görüldü . Şüphecilere göre , yargıcın kararına rağmen Choopan’ın Lewis’ten daha büyük ve daha iyi bir fiziğe sahip olduğu ortaya çıktı . Yine de işte bu noktada, “Pers Kurdu” dünya çapında hesaba katılması gereken bir güç olarak bilinecekti.

Ne yazık ki Choopan , eyaletteki büyük şovlarda rekabet edebilmek için ABD Vizesi alma sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalacaktı . Bu, onu 2018’deki Arnold Classic ve Mr. Olympia da dahil olmak üzere yıllar içinde birkaç yarışmadan daha fazla zorlayacaktı.

Choopan, 2022 Mr. Olympia yarışmasında da birincilik elde ederek, bu yarışmayı bir kez kazanan ilk İranlı sporcu olmuştur.

Hadi Choopan Instagram

Paylaş